E, ovako treba... > Restauracije
SeSAn- tamo i, nema, nazad by entuzijasta
George:
Moram i ja da se oglasim na konto onoga što sam juče napisao. Nikakve zle namere nisam imao kada sam prokomentarisao ulogu anoda, koje nedvosmisleno služe za ono za šta su konstruisane. Ono na šta sam hteo da ukažem je da brod koji sam pominjao, taman sutra da se raspadne (a neće), izdržao je 85 godina. Pa ja sad onda pitam jer mi i dalje nije jasno šta je tačno uloga tih anoda? Da brod služi 200 godina, ili šta? Naglašavam da se ne radi o aluminijumu već o čeličnom brodiću.
Drivee:
Za celik anode i ne trebaju. Treba dobra farba i to je to. Celik trune u vodi bez ikakve zastite 1 milimetar na 8 godina. Ako je imalo bio zasticen farbom..to je to.
Sto se tice anoda, sta sam ja primetio, recimo te pente - motori iz CH, sa Zenevskog jezera.. sta je tu problem. Anoda za slanu i slatku vodu nije ista, Zenevsko je polu slatko jezero ili poluslano..svi stari motori, koju god da su anodu imali, su motori sa poroznim menajcem. Bukvalno, svi menjaci su rupicasti. Mozda je resenje staviti obe anode na motor.
marko07:
Čamac jeste čelik tj limeni nije alu naravno.
Ali svakako jeste imao 4 bloka magnezijuma za koje farbanje reče da su ok...
Videćemo šta će Zeka reči :)
Sent from my SM-N985F using Tapatalk
calypso2:
Slana voda cinlk,
slatka voda magnezijum,
Čelični brod i aluminijumska zaštita nikako jer je već prevelik u spoju različit električni potencijal i alu ode brzo...
Mislim da nema potrebe pisati dalje ono što već "i vrapci znaju". Nije do truljenja nego
ako nema anodnu zaštitu galvanske struje oštećuju korito (i pogon) kao da je pucano iz njega sačmom...Postoje i elektronske zaštite, postoje razni sistemi koje svaka vojska koristi a to je spuštanje anodne zaštite na dugačkim metalnim cevima koje se bočno kače na brod što je rutinska i obavezna procedura...itd. Verujem da je pisano o tome. Debela, metalna korita mogu svakako dugo da budu bez zaštite i ne znam da li su pravljenja da traju 100 ili 10000 godina, ali (zaista ne bih da zvučim grubo ili uvredim nekoga i izvinjavam se unapred) mogao je nekada čovek da živi i sa triperom ili gubom ali je izmišljjen penicilin, a kasnije i kondom...
Svakako je 2021 anodna zaštita neophodna barem zbog saznanja da ti brod nije "gore gladac, a iznutra jadac" pa ma koliko trajao 114
Kabe:
+1
Veoma lepo rečeno, a ja ću dodati i ono što je već neko napisao da se koriste i u drugim sferama (bojleri, grejači itd.), a takođe i u građevini kod šipova i metalnih plivajućih konstrukcija.
Jedan od primera je i ovde u civilnoj građevini. Zavarena je za metalni deo hidranta, kao i na ventilima. Kabal ide do kartonske hilzne, locirane iza leve ruke radnika. U kartonskoj hilzni je matnezijumski puder (prašak). Uzemljenje i prevencija od korozije.
Navigacija
[0] Indeks poruka
[#] Sledeća strana
[*] Prethodna strana
Idi na punu verziju