E, ovako treba... > NAUTIČKA DISKUSIJA
GLISER vs. DEPLASMANAC - Campion Allante 925 vs. Delphia 1050
mossi:
Ne treba da se pravdaš, naopako.
I tata bi sine. ha ha ha ha
Kapetan:
--- Citat: espresso 04, 04, 2012, 10:31:41 pre podne ---od malih nogu sam bio vezan za vodu, reku i more.
nautika je moj hobi, izduvni ventil, zdravlje...
izabrao sam veoma skup hobi i toga smo svesni i ja i moja porodica ali nista nam nije vrednije od vremena koje zajedno provodimo na vodi i plovimo
--- Kraj citata ---
apsolutno bih se slozio sa espresom ... jos da znam kolika miladja treba pa da sam miran sto se kupovine tice jedno par godina :)
LSI:
--- Citat: mossi 04, 04, 2012, 10:50:15 pre podne ---Ne treba da se pravdaš, naopako.
I tata bi sine. ha ha ha ha
--- Kraj citata ---
Espresso, pridružio bih se ovom komentaru.
Da ste vi jedan od "njih" ne verujem da biste imali vremena i volje da sa nama delite svoje znaje, iskustvo i emocije (a sve to se vidi iz vaših dopisa).
Zato, zaista nemojte da se osećate neprijatno i da se pravdate bilo kome.
Nije nam svima dato da umemo i imamo isto. Ali za to vi niste krivi.
I zato vas molim da nam se opet javite lepim pričama o svojim iskustvima, podelite opet sa nama znanje i lepe fotografije sa nekog novog krstarenja.
Da ste nam živi i zdravi i da takvih kao što ste vi bude više medju nama i sa nama.
SALE NB:
--- Citat: zoki novus 04, 04, 2012, 09:58:37 pre podne ---Meni uopste nije bio prioritet potrosnja.
Podrazumeva se da onaj ko moze da ga kupi moze i rezervoar da napuni!
Samo sam pokusao da dokazem da i pored deset puta vece razlike u snazi motora razlike u bezbednosti gotovo i ne postoje oops
I da Zeka i ako ima isto konja kao i Delphia nikako nije bezbednije plovilo....
--- Kraj citata ---
Ne znam što si navalio na Zeku, ali porediti Elanov gliser od 5m, projektovan pre 30 godina sa Delphiom?! To je nov, moderan i ozbiljno projektovan i motorizovan deplasmanac.
Zeku nisam poredio sa deplasmancima poput Delphie, već sa limenjacima iz samogradnje sa preslabim motorima. A koliko bi Delphia bila bezbedna da joj ugradiš motor od 10ks?!
Gliser ne mora biti (toliko) skup hobi, pa niko ne kaže da je gliser poput Espressa ulaznica u taj svet, Campion je već premijum klasa.
Ako pogledamo nove čamce, rekao bih da je Yastog prva stepenica među pravim krstašima. Sa 7m dužine nudi dovoljno prostora i komfora, a sa 50-60ks omogućava glisiranje brzinama do 35-40km/h. Ako se kalkuliše sa nekim modernim motorom, tu potrošnja neće preći 10l/sat.
Postoje i oni Quicksilver čamci, koji imaju model sličnih osobina i veličine.
Rekao bih da već sa 13-15.000 evra može da se uskoči u tu priču. Da li je podjednako ozbiljan deplasmanac sličnih dimenzija značajno jeftiniji?!
zoki novus:
Nisam hteo da poredim zeku sa Delphiom nego sa Tercom, moja greska....
Izvinjavam se na stvarno neprimerenom poredjenju.
Navigacija
[0] Indeks poruka
[#] Sledeća strana
[*] Prethodna strana
Idi na punu verziju