Autor Tema: Ukraden čamac u Starim Banovcima  (Pročitano 5214 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Ukraden čamac u Starim Banovcima
« poslato: 20, 10, 2011, 22:40:19 posle podne »
Drugar me je zamolio da na forumu objavim da mu je ukraden čamac i možda mu nekako pomognemo da ga nađe.Čamac je premix-ov specijal 9 (slikan je za njihov sajt-onaj sa plavo crvenom šarom na bokovima).
Čamac je bio vezan za kamen na obali ispod banovačke crkve i nestao je u noći između utorka i srede.Na svu sreću motor nije bio na njemu već samo rezervoar,veslo i nešto opreme.

Pročešjlana je obala od Starih Banovaca do Batajnice i nazad,pitani ribari,podeljene slike čamca itd ali ništa.Kada dobijem slike pokušaću da ih postavim .


Van mreže BEGEJ

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 177
  • www.mojaladja.com
Odg: Ukraden čamac u Starim Banovcima
« Odgovor #1 poslato: 26, 02, 2012, 10:31:41 pre podne »
Dokle stigla potraga? nema povratne informacije ko u Mup-u kad ukradu kola nekome  jh hi

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: Ukraden čamac u Starim Banovcima
« Odgovor #2 poslato: 26, 02, 2012, 12:11:59 posle podne »
Na žalost,za sada ništa.
Drugar kome je čamac ukraden potegao je neke veze u policiji pa je sa inspektorom otišao do rečne policije u Bgd.Lepo su primljeni i saslušani ali je odgovor bio tipa: "prijatelju ,mi nismo isplovili mesec i kusur dana zati što nemamo goriva...!?"

Znači od Policije se i ne može očekivati da na ovaj ili onaj način pronađe ukradeno plovilo već po svemu sudeći ostaje ona varijanta "ako neko vidi sličan čamac pa..."

Žalosno,kao i sve u ovoj zemlji  no125

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: Ukraden čamac u Starim Banovcima
« Odgovor #3 poslato: 26, 02, 2012, 13:33:19 posle podne »
Tako je Dule.

To nije ništa novo.Ista stvar se ugrađuje i u skuplja kola i prati se preko gps-a a sve zbog krađe itd.Znam i da se koristi za praćenje teretnih vozila firmi koje se bave transportom a imaju veliki vozni park kako bi se sprečile nedozvoljene menipulacije vozača a i u slučaju krađe.

E sad,koliko košta ugradnja i praćenje ne znam.Sigurno nije simbolično ali sve ima cenu...

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Ukraden čamac u Starim Banovcima
« Odgovor #4 poslato: 26, 02, 2012, 13:55:25 posle podne »
obicno nabavka i odrzavanje   tog uredjaja prelazi cenu ukradenog plovila   


a iole ozbiljnija plovila ( +5000e) se ni ne kradu..
« Poslednja izmena: 26, 02, 2012, 14:30:51 posle podne zoki novus »

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: Ukraden čamac u Starim Banovcima
« Odgovor #5 poslato: 26, 02, 2012, 14:00:15 posle podne »
obicno nabavka i odrzavanje   tog uredjaja prelazi cenu ukradenog plovila

Što bi se reklo "to je ono što j... naše koke a nije petao".Naravno, ko ima skuplje lađe verovatno već i ima taj uređaj.

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: Ukraden čamac u Starim Banovcima
« Odgovor #6 poslato: 26, 02, 2012, 14:07:40 posle podne »
Mislim da tražiti od rečne policije da nađe ukraden čamac nema smisla.To je posao "kopnene policije".Rečna samo prilikom neke kontrole može da nabasa na ukradeno plovilo...

Kod nas u Banovcima ima neka ekipa koja već godinama krade čamce sa priveza,skida pente,krade pente iz garaža a ako naiđu na kosilice,motorne testere ne beže ni od njih itd.Siguran sam da lokalna policija zna ko to može da bude ili u najgorem slučaju da vrlo brzo dođe do tih podataka ali SAMO AKO HOĆE !!!
Svi znamo kako to funkcioniše.Neće neko sa Đerdapa doći u Banovce da krade čamac od par stotina evra već to rade lokalne eikpe sitnih lopova koje je lako nahvatati samo ako se hoće i to je kraj priče.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Ukraden čamac u Starim Banovcima
« Odgovor #7 poslato: 26, 02, 2012, 20:59:51 posle podne »
Mislim da tražiti od rečne policije da nađe ukraden čamac nema smisla.To je posao "kopnene policije".Rečna samo prilikom neke kontrole može da nabasa na ukradeno plovilo...

Kod nas u Banovcima ima neka ekipa koja već godinama krade čamce sa priveza,skida pente,krade pente iz garaža a ako naiđu na kosilice,motorne testere ne beže ni od njih itd.Siguran sam da lokalna policija zna ko to može da bude ili u najgorem slučaju da vrlo brzo dođe do tih podataka ali SAMO AKO HOĆE !!!
Svi znamo kako to funkcioniše.Neće neko sa Đerdapa doći u Banovce da krade čamac od par stotina evra već to rade lokalne eikpe sitnih lopova koje je lako nahvatati samo ako se hoće i to je kraj priče.


Kako sam i ja bio u sličnoj priči, koja se ipak dobro završila, mogu da dam i neke sugestije.

Mislim da bez obzira na sve sumnje u efikasnost naše policije, ipak treba prijaviti nestanak rečnoj (a zašto ne) i mesnoj policiji kako bi postojao trag o nestanku čamca. Na taj način će moći da se plovilo vrati vlasniku ako bude nađeno.

Ako je čamac bio registrovan, onda ovde postavite krupnim slovima registarsku oznaku i neku noviju uvećanu sliku čamca kako bi ljudi na vodi mogli da ga prepoznaju.

Ne bi bilo loše postaviti ovo obaveštenje i na druge nautičke sajtove. Nije zgoreg pratiti pisanje na njihovim forumima gde se u sklopu potrage za lađama koje je led ovih dana povukao niz Dunav može pojaviti i nestali čamac.

Srećno u potrazi.  56568



Ispuni godine životom, a ne život godinama.