Nautika opšta... > EKOLOGIJA

Pomor u Savi!

<< < (2/4) > >>

LSI:
Е мој Милета...

Е нећу како сам хтео. Прво ћу нешто друго.

Дакле, лепо је што је неко у кабинету (гђа Јовић) нашла за сходно да пошаље одговор. То показује колико толико поштовања према подносиоцу пријаве.
И ту се завршава оно што у вези с тим одговором могу да похвалим.

А сад оно што сам хтео прво.

Овај одговор показује силно ангажовање читавог државног апарата надлежног за овакву проблематику:
- Републичка инспекција за рибарство,
- Рибочуварска служба,
- Водопривредни инспектор,
- Градски инспектор за заштиту животне средине,
- Агенција за заштиту животне средине,
- Ветеринарска инспекција
- Министарство пољопривреде и заштите животне средине...

Ваљда нисам неког заборавио у овом набрајању?
Великим словом сам писао из поштовања према институцијама које су набројане али да ли су оне све заједно заслужиле то поштовање?

Рекао бих - нису.

Јер шта је резултат толиког ангажмана?

Ништа!
Констатација да је дошло до загађења због изливања непречишћених вода из великог броја канализационих излива и спирања са земљишта у приобаљу!

Те непречишћене воде сливају се и спирају свакодневно, годинама, а помори риба дешавају се повремено.
Дакле, сви ови органи заједно, или само неки од њих, требало је да утврде шта се тог конкретног дана догодило.
Ко је то у канализациони систем пустио нешто што је довело до загађења природне средине и помора рибе?
Шта је то пуштено?

Шта је држава предузела против починиоца?
А нису га ни идентификовали.

Шта је то држава урадила да спречи да се такав инцидент не понови у скоријој или даљој будућности?
У одговору стоји да ће један од актера и даље вршити послове у оквиру својих надлежности... Такво вршење послова није спречило овај случај. Да ли ће спречити неки следећи? Или ће опет сви ти органи бити ангажовани и опет с иситм резултатом?

Ако ће тако бити, ево, ја молим све наутичаре - немојте више писати пријаве било ком државном органу од свих које сам излистао у овом одговору! Немојте, молим вас!
Нас, пореске обвезнике, ти органи коштају веома много. Њихов рад је веома скуп. Али не даје никакав резултат!

Зато, кад опет видите угинулу рибу како плива површином реке, окрените главу, правите се да ништа нисте видели и не пријављујте! Јер ови ће опет закључити оно што смо и ми знали пре њиховог ангажовања, да је нека нечистоћа изазвала помор.
Да је среће, да држава одлучи да затвори све те и такве институције које постоје и плаћене су за јалов посао...

Ух... морао сам ово да напишем.
Милета, не замери. Знам да си се обрадовао одговору. Али тај одговор је увреда интелигенције. Још једном нам је држава пљунула у око.

На крају да додам и ово: Милета, ако желиш, слободно пошаљи мој коментар гђи Јасмини Јовић, уз навођење мог пуног имена и презимена које стављам испод овог текста.

Лазар Ђ. Станојевић

neptun:
Eto resili su i problem zagadjenja topciderke i rukavca.kojom brzinom resavaju sve probleme cudo jedno.

MiletaStamat:
Ja sam im samo zahvalio što su bar imali sluha da odgovore na mail. Ali da to nama ništa ne znači ako se to ponovi. Iz prošlosti znamo da hoće, nažalost.
Poslao tvoje pismo sa naznakom da je to samo revolt jednog od mnogih pravih nautičara i ljubitelja prirode

Zoran T:
Ja "mislim",da se covek pita,da su oni tebe provalili da si ti iz batajnice pa ti slozili mailom ovakav tekst..Prema gorepomenutim rezultatima analiza, uzrok uginuća riba je izlivanje neprečišćenih otpadnih voda iz velikog broja kanalizacionih izliva i spiranje sa zemljišta u priobalju na kome postoji veliki broj smetlišta...u topciderci ne postoji ni jedan kanalizacioni izliv (cak se ni kisa ne sliva u reku) nema apsolutno nikakvog smetlista ni blizu(jedino ako nije mislila na dedinje,senjak,topcider itd)...ako vec neznaju kud ide topciderka bar da su koristili google earth ne bi pisali gluposti...

Ps...nema veze s ovim ali su vec poceli da kite i ukrasavaju grad za novu godinu sha...

LSI:

--- Citat: da se čovek pita  19, 10, 2016, 20:06:06 posle podne ---Ja sam im samo zahvalio što su bar imali sluha da odgovore na mail. Ali da to nama ništa ne znači ako se to ponovi. Iz prošlosti znamo da hoće, nažalost.
Poslao tvoje pismo sa naznakom da je to samo revolt jednog od mnogih pravih nautičara i ljubitelja prirode

--- Kraj citata ---
Ако си послао. Камо лепе среће кад би мој коментар било шта променио. Али колико ја видим - неће. А штета.
Наша земља је лепа, а ми не знамо да је ценимо и чувамо.
Држава је створила неке назови агенције, службе и шта тија знам како се све зову места за ухлебљење партијских пријатеља, људи који често и не знају што су баш њих тамо поставили.
Али... Да ја не кварим тему. Моје незадовољство је оправдано и туга велика што смо такви, немарни према благу које нам је поверено а не чувамо га.

Sent from my P9000 using Tapatalk

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju