Nautika opšta... > Zakoni i Propisi

Један другачији пут регистрације

<< < (3/4) > >>

zoki novus:
ako si resio da se oslobodis Ce-a mozda i jeste najbolje da ga registujes na firmu :)

Dragan V:
Alasi ko preduzetnici nemaju fiskalnu kasu,registruju čamac na svoje ime.Ali plaćaju porez jel se smatra
čamac radnim objektom,a ne za sport i rekreaciju.To odlučuje poresko a ne Kapetanija.koliko sam ja upućen
u te stvari.

SALE NB:
Ključna stvar tu je da alasi za dozvolu moraju da plate oko 900 evra godišnje, a bez toga ne može da se registruje plovilo.
Teško da ti se to isplati, pogotovo ako se zna da je cena peševa na tržištu veoma niska! :lol: :taunt:

Misha D:

--- Citat: Kapetan  22, 01, 2011, 00:08:06 pre podne ---da je bilo pameti i da smo osnovali UG , sada bi svi clanovi izbegli placanje poreza jer UG moze da vrsi bilo koju od ovih delatnosti koje priznaju ....

A evo ga i spisak:

3010 Izgradnja brodova i plovnih objekata
3012 Izgradnja čamaca za sport i razonodu
3315 Popravka i održavanje brodova i čamaca
3831 Demontaža olupina
4291 Izgradnja hidrotehničkih objekata
4614 Posredovanje u prodaji mašina, industrijske opreme, brodova i aviona
5010 Pomorski i priobalni prevoz putnika
5020 Pomorski i priobalni prevoz tereta
5030 Prevoz putnika unutrašnjim plovnim putevima
5040 Prevoz tereta unutrašnjim plovnim putevima
5229 ostale prateće delatnosti u saobraćaju
7721 Iznajmljivanje i lizing opreme za rekreaciju i sport
7734 Iznajmljivanje i lizing opreme za vodene sportove
0312 Slatkovodni ribolov
0322 Slatkovodne akvakulture


al mi nismo mogli da se dogovorimo  :suicide:

--- Kraj citata ---

FIRMA:   Svaka firma ili preduzetnik se moze baviti svim delatnostima osim onim za koje je potrebna specijalna dozvola (promet oruzjem, naftom, bankarstvo i sl.)
Potrebno je u APR-u izvrsiti  dopunu bavljenja osnovne delatnosti (600+120 din za preduzetnike) i resenje se dobija za jedan dan. Najjednostavnije je prosiriti delatnost i na promet plovnih objekata, brodova i camaca (pod prometom se podrazumeva i prodaja i iznajmljivanje, kao kod nekretnina).
PDV:   Ukolko je takva firma u sistemu pdv-a onda ce imati sve povoljnosti kod kupovine novog plovila koje iz toga proizilaze (povracaj pdv-a kroz buduce poslovanje).
PRODAJA: Kod daljeg otudjenja istog plovila mora se na cenu plovila obracunati pdv, ali i to je jedan plus jer i sledeci kupac, ako registruje na firmu, ima povracaj pdv-a.
Ako je kupac van Srbije plovilo mu se prodaje po exportnoj ceni bez pdv-a (ne unosi se pdv u ICD), a prodavac bi trebalo da dobije od poreznika povracaj pdv-a.
REGISTRACIJA: nadlezna kapetanija na osnovu gornje dokumenacije upisuje u plovidbenu dozvolu da je namena plovila "privreda" i obracunava takse (vece su za oko 5.000din) i Porez na upotrebu plovnih objekata (oslobodjeno od ove godine).
REZIME: vecina (oko 70%) kupaca novih plovila je registrovala plovila na ime svojih firmi. Drzava naplacuje pdv i ovako i onako, malo su vece takse (i verovatno osiguranje), ali nesto gubi na Porezu na upotrebu. I ovaj gubitak je podnosljiv za drzavu jer je novi plovni objekat registrovan u Srbiji, a ne u USA ili bilo gde bez placanja carine i svih ostalih davanja (carina na plovne objekte proizvedene u EU je ukinuta).   


LSI:
Ne znam da li je ovom tekstu koji sledi mesto u ovoj temi pa molim adminstratore da je eventualno premeste ili čak i obrišu ako smatraju da joj nije mesto na forumu.

Radi se o tome da sam dobio informaciju o mogućoj regisgtraciji firme u Americi i pomislio sam da to možda može da bude interesantno nekom od naših članova koji se bave nekim poslom.

Evo teksta, a zainteresovani neka sve dobro provere da ne bude posle nekih problema:


U ovim teskim vremenima kada troskovi uglavnom prevazilaze ostvareni profit, nasa kompanija je odlucila da vam izadje u susred i ponudi osnivanje kompanije sa jurisdikcijom Delaware ili Florida. Sa novom kompanijom cete moci nastaviti obavljanje poslovnih aktivnosti kao i do sada samo sa razlikom sto necete biti u obavezi vodjenja knjiga, placanja PDV-a ili bilo kog drugog poreza po bilo kom osnovu.

Bez obzira koliki obrt kapitala imali u toku jedne kalendarske godine sa kompanijom osnovanom u Delaware ili Floridi godisnji troskovi su vam zagarantovani i nikad nece biti veci od $140 za Floridu odnosno $240 za Delaware.

Alpha Trading Company ce u akcijskom periodu raditi bez provizije kako bi priblizila ovaj nacin poslovanja svima onima koji smatraju da im osnivanje Americke kompanije moze biti korisno za buduce poslovanje.

Vise informacija o prednostima mozete naci na nasem sajtu, a nas support tim vam stoji na raspolaganju 24/7 za sve dodatne informacije.

Za odjavu sa liste: unsubscribe@offshoreplates.biz

Lijep Pozdrav
Martina
support@offshoreplates.biz
www.offshoreplates.biz

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju