E, ovako treba... > Planovi za plovila

Projektovanje broda u Solidworksu

<< < (6/8) > >>

Vuk:
Naravno, ali dok dodje do toga proci ce puno vremena. Ovo je pre svega moja zelja, ima puno stvari da se resi dok odlucim da ista radim.

Zakeralo:
Pozdrav,


--- Citat: Vuk  25, 03, 2014, 19:26:47 posle podne ---Ozbiljno razmisljam da kupim profesionalnu verziju DefltShip-a jer samo ta verzija ima razvijanje limova

--- Kraj citata ---

Nemoj da kupujes full delft ship. Instaliraj Rhinoceros, ima ga krekovanog na svakom cosku, uvezi IGES u njega i razvij limove sa markirnim linijama. Jedino pazi da ti povrsine budu razvojive (developable).
Sto se tice projekta da bi dosli do krivih stabiliteta, morate da imate podatke koje su karakteristika korita i to vam daje software, ono sto je mnooooooogo bitnije, a zavisi od vas je racun tezista. Ako to u predprojektu ne izracunate dobro mnogo ce iteracija proci dok ne dodjete do kraja u projektu. Kontrola mase i polozaja tezista kako po visini tako i po ostale dve ose je najbitniji deo projekta svakog broda, pogotovo ako se radi o brzim jedinicama ili pak jedrilicama.

Sto se tice propisa kod nas je totalna anarhija u negativnom smislu. U celoj evropi registre ne zanimaju mala plovila osim masovne proizvodnje, kao sto je ferreti grupa ili azimut. Pravila za projektovanje i gradnju plovola za uzivanje su prebacena pod okrilje ISO-a i svi registri su presli na ta pravila. Samo kod nas nekakva agencija za utvrdjivanje...... (koja nije registar brodova) nesto palamudi, glumi neku pamet i ima "svoja" pravila iz vremena Marije Terezije. Tako da je veliko pitanje da li raditi po nasim, ajde da ih nazovemo, propisima ili pozvati neku od kompanija, iz zemalja u okruzenju, koje rade sertifikaciju malih plovila i obezbediti CE mark.

Nadam se da sam bio od pomoci

Pozdrav

Šjor Marinko:
Delftsheep Pro - doduše demo verziju, ali funkcionalnu, možete besplatno preuzeti sa:

http://softkeygen.net/detail.php?id=112595

BORA-D.T.D.:
Treba odati priznanje svakome za uloženi trud da se pronikne u  tajne softvera, bilo koje vrste. Međutim, softver je samo alat koji olakšava postupak projektovanja.Sam softver nije dovoljan za izradu kvalitetnog projekta. Neophodna su i druga (teoriska i praktična) inženjerska znanja, koje se stiče na odgovarajućem fakultetu.

Vuk:
A sta cemo sa slinim tabanacima, sikljama, kabinasima i svime ostalim sto izlazi iz nasih dvorista? Ja potenciram na amaterskoj samogradnji i tome da se covek sam pomogne programom tj, da olaksa koliko god moze gradnju onoga sto sam zeli.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju