Autor Tema: Sta uraditi nakon kradje pente, opreme ili daleko bilo plovila  (Pročitano 17394 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže IBOGI

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • Pol: Muškarac
  • Beograd - Veliko Gradiste
Sta uraditi nakon kradje pente, opreme ili daleko bilo plovila
« poslato: 04, 05, 2009, 20:54:31 posle podne »
Predlazem da ovo svi procitate do kraja jer samo dole opisano je laksi nacin da vratite ono sto je vase.

Kada kupujete plovilo, pentu, navagacionu opremu, motor ... kupujte od POZNATOG KUPCA. Sta to znaci? Uvek kupujte u prodavnici, ovlascenom servisu, poznatog lica ... u sustini nikada ne kupujte na buvljim pijacama, nepoznatog lica ili ``poverljivog stranca``. Ugovori o kupovini, kada su predvidjeni, od izuzetnog su znacaja za dokazivanje vlasnistva.
Nakon kupovine obavezno na odredjenom mestu cuvajte dokumentaciju i ma koliko da je proslo vremena nikada je ne bacajte.
Jednom u tri meseca pregledajte pentu, plovilo, navagacionu tehniku i u jednoj beleznici belezite promene koje su nastale fizickim ostecenjem ili vremenskim uticajem.
Zasto sve ovo?
E, pa kada dodje do kradje sve ovo je veoma bitno kao dokaz pred sudom i u mnogome olaksava policiji da pronadje izvrsioce i vas predmet.
Kada uociti kradju odmah prijavite nadleznoj policijskoj stanici i INSISTIRAJTE da vam uzmu krivicnu prijavu protiv NN izvrsioca na zapisnik. To znaci da vi diktirate inspektoru sta vam je ukradeno sa brojevima, karakteristikama i drugo o predmetu, a najbitnije je da to NA KRAJU POTPISUJETE.
Ovo je jedini i pravi put da zakonski olaksate sebi na sudu prilikom dokazivanja vlasnistva.
Pozdrav i ako mogu da pomognem savetima, a ima i nekih vezica, TU SAM.  :police:
Beograd - Veliko Gradiste, Dunav spaja, a ja izmedju

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Sta uraditi nakon kradje pente, opreme ili daleko bilo plovila
« Odgovor #1 poslato: 04, 05, 2009, 21:00:05 posle podne »
Lepo je da imamo i čoveka od (kopnenog) zakona sa nama.
Korisne informacije u svakom slučaju - nedaj bože da nekome zatrebaju - a zatrebaće!

Bilo bi lepo da, ako možeš, proveriš ponešto u vezi ove planirane blokade. Nije nam cilj da to bude ilegalno na bilo koji način, osim da "ide uz dlaku" vlasti.
Da malo iritira i skrene pažnju na sav taj "luksuz" kojim raspolažemo. :good:
Ako imaš koji savet- dobrodošao je!
 
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sta uraditi nakon kradje pente, opreme ili daleko bilo plovila
« Odgovor #2 poslato: 04, 05, 2009, 21:06:05 posle podne »
IBOGI odlicni saveti ja moj svremena na vreme islikam photoaparatom, ali mene brine ono sto sam cuo ...

evo ga citat:
"ako ukrades motor u pancevu i doneses ga u beograd sa fals papirima registrovaces ga , bez obzira na to sto je u pancevu taj isti motor sa istim brojem upisan tamo"

ne znam da li da verujem u to, ali ono sto znam je da mi se pre par godina drug udavio kod bele stene, njegovi roditelji su prijavili slucaj i sve kako treba i posle 20 dana su tek nasli telo, mozda bas tu kod vas sahranjen 3-4 dana posle pogibije kao NN lice , niko nije javio beogradu jer nije postojala razmena informacija ??? ovo je 100 posto tacno

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sta uraditi nakon kradje pente, opreme ili daleko bilo plovila
« Odgovor #3 poslato: 04, 05, 2009, 21:06:39 posle podne »
znam da trebamo da prijavimo kapetaniji, a da li znas kojoj stanici policije treba prijaviti ? recnoj policiji ili obicnoj pa ce ona recnoj ili u obe stanice?

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Sta uraditi nakon kradje pente, opreme ili daleko bilo plovila
« Odgovor #4 poslato: 04, 05, 2009, 21:09:20 posle podne »
he,he....smešno....

ja znam bar za 20 slučaja krađe penti i niko nije našao svoju....

ako Vam ukradu pentu...zaboravite da ste je imali....

jebem ja ovu državu i zakon!!!!!!

niko Vas ne štiti od lopova !!!!

Pa policija ,korumpirana do ..... ma ne znam šta da kažem.....

Čuvajte svoje !!!! Ako sami ne sačuvate ,niko Vam neće sačuvati,....

Mojoj službi su ukrali dva čamca sa novim motorima,prijavili policiji,a oni kažu "nećete vi to naći nikada" i to beogradska policija,a ja iz N.Sada išao do Beograda da tražim redom svaku marinu,celu obalu...ništa...naravno
Dunav je moje more.....

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sta uraditi nakon kradje pente, opreme ili daleko bilo plovila
« Odgovor #5 poslato: 04, 05, 2009, 21:13:44 posle podne »
ima razne policije ... samo da se uvezu kako treba racunarima... nikome se ne ispalti da prekucava broj motora ... e onda ce biti lakse naci motore...

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Sta uraditi nakon kradje pente, opreme ili daleko bilo plovila
« Odgovor #6 poslato: 04, 05, 2009, 21:18:19 posle podne »
Moja iskustva,(a i iskustva mnogih) su jako loša sa domaćom policijom.Možda će se gospoda naljutiti ali VEĆINA je korumpirana!!!!

U saradnji sa najgorim ološem
Dunav je moje more.....

Van mreže IBOGI

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • Pol: Muškarac
  • Beograd - Veliko Gradiste
Odg: Sta uraditi nakon kradje pente, opreme ili daleko bilo plovila
« Odgovor #7 poslato: 04, 05, 2009, 21:38:54 posle podne »
1.Sto se tice BLOKADE i ja sam sa vama u Beogradu 9. maja. Po Zakonu trebalo bi da se skup prijavi od strane organizatora, a u ovom slucaju policijskoj stanici Savski Venac ili Policijskoj Upravi za grad Beograd. Organizatori smo svi mi na forumu MOJA LADJA. Zakonska nepoznanica je ovaj internet.
2.Krivicna prijava protiv NN izvrsioca podnosi se stanici policije koja je nadlezna za deo vode gde je delo izvrseno. Ako nema recne policije onda opstoj policijskoj stanici. Sto se tice recne policije u Beogradu prijave se kod njih podnose.
3. Policija korunpirana ... strasno ... i tako to su reci koje veoma cesto cujem od nezadovoljnih gradjana koji su vecinom u pravu. ALI, dajte da uradimo ono sto mozemo odnosno da primenimo moje preporuke i na taj nacin sami sebi olaksamo na sudu dokazivanje vlasnistva. Obavestavam vas da postoji SLUZBA UNUTRASNJE KONTROLE (policija policije) U MINISTARSTVU UNUTRASNJIH POSLOVA U BEOGRADU, PALATA SRBIJE. Putem elektronske poste mozete dostaviti potpisanu ili anonimnu zalbu i verujte zaista detaljno rade svoj posao.
Beograd - Veliko Gradiste, Dunav spaja, a ja izmedju

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sta uraditi nakon kradje pente, opreme ili daleko bilo plovila
« Odgovor #8 poslato: 04, 05, 2009, 21:43:17 posle podne »
ja moram reci da su mi Skipper , IBOGI i dzzoran (mislim da je i on policajac) promenili drasticno misljenje o policiji , budens imao sam isto misljenje kao i ti cak mozda i gore .. da nam je bar po 100 skippera IBOGIja i Dzzorana ne bi bilo problema...

IBOGI ako dolazis poslovno na blokadu dobro dosao taman da napravimo da sve prodje najbolje moguce :good: ja vec organizujem crveni krst sa knindzom da daju prvu pomoc i slicno ako dodje do problema (SUMLJAM AL DA NE RIZIKUJEMO !!!! najvise se bojim alkohola)  , ali ako dolazis privatno razmisli da ti to ne napravi problem u sluzbi bice jos prilika...

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Sta uraditi nakon kradje pente, opreme ili daleko bilo plovila
« Odgovor #9 poslato: 04, 05, 2009, 21:57:53 posle podne »
ja moram reci da su mi Skipper , IBOGI i dzzoran (mislim da je i on policajac) promenili drasticno misljenje o policiji , budens imao sam isto misljenje kao i ti cak mozda i gore .. da nam je bar po 100 skippera IBOGIja i Dzzorana ne bi bilo problema...

IBOGI ako dolazis poslovno na blokadu dobro dosao taman da napravimo da sve prodje najbolje moguce :good: ja vec organizujem crveni krst sa knindzom da daju prvu pomoc i slicno ako dodje do problema (SUMLJAM AL DA NE RIZIKUJEMO !!!! najvise se bojim alkohola)  , ali ako dolazis privatno razmisli da ti to ne napravi problem u sluzbi bice jos prilika...
     Vrlo jednostavno se resi problem sa alkoholom!!!Ako[slucajno]neko pocne da pravi sr..e ,,ubiven,,pozvati plavce koji imaju udaljiti doticnog!!! :drinks:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Sta uraditi nakon kradje pente, opreme ili daleko bilo plovila
« Odgovor #10 poslato: 04, 05, 2009, 22:02:17 posle podne »
Ja jesam napisao VEĆINA ,ali to naravno ne znači SVI. Znam ja da ima izuzetaka i da postoje ljudi koji rade svoj posao savesno i pošteno i izvinjavam se upravo tim ljudima,ali moja iskustva su takva da sam morao da ovako reagujem,a svaka čast onima koji nisu u VEĆINI koju sam pomenuo

IBOGI, nisam znao da postoji takva služba,a kad prvi put ponovo doživim loše iskustvo sa policijom,obratiću se upravo njima,hvala za informaciju  :good:
Dunav je moje more.....

Van mreže IBOGI

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • Pol: Muškarac
  • Beograd - Veliko Gradiste
Odg: Sta uraditi nakon kradje pente, opreme ili daleko bilo plovila
« Odgovor #11 poslato: 05, 05, 2009, 00:02:47 pre podne »
Kapetane. Tvoja prica o NN lesu je sigurno tacna. Glavni razlog takvog slucaja je najverovatnije protok od 20 dana u vodi. Inace, kada se pronadje utopljenik odmah se posalje svima RASPIS sa opisom lesa. U ovom slucaju verovatno je bilo dosta promene i nedostatka odece pa nije mogla da se izvrsi identifikacija.
Ako je penta ukradena u Pancevu vrlo lako moze sa falsifikovanim papirima da se legalizuje u Beogradu, a osnovni razlog je sto kapetanije nemaju uvezani racunarski sistem. Znam da Kapetanija u Boegradu intezivno radi na tome i vrlo brzo ce se mnoge stvari promeniti. Ovo ti pouzdano izjavljujem, a najvise zato sto sam u komisiji za izradu Zakona o unutrasnjoj plovidbi, ali o tome cete svi biti, nadam se, aktivni ucesnici preko ovog foruma.
Na BLOKADU dolazim iskljucivo privatno i snosim sve posledice zato sto sam siguran da je u pitanju PRAVDA i ISTINA. Istina je da smo svi u ovoj Srbiji, koji volimo vodu i plovilam do tih plovila dosli teskom mukom.
Beograd - Veliko Gradiste, Dunav spaja, a ja izmedju

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sta uraditi nakon kradje pente, opreme ili daleko bilo plovila
« Odgovor #12 poslato: 05, 05, 2009, 02:00:11 pre podne »
Kapetane. Tvoja prica o NN lesu je sigurno tacna. Glavni razlog takvog slucaja je najverovatnije protok od 20 dana u vodi. Inace, kada se pronadje utopljenik odmah se posalje svima RASPIS sa opisom lesa. U ovom slucaju verovatno je bilo dosta promene i nedostatka odece pa nije mogla da se izvrsi identifikacija.
Ako je penta ukradena u Pancevu vrlo lako moze sa falsifikovanim papirima da se legalizuje u Beogradu, a osnovni razlog je sto kapetanije nemaju uvezani racunarski sistem. Znam da Kapetanija u Boegradu intezivno radi na tome i vrlo brzo ce se mnoge stvari promeniti. Ovo ti pouzdano izjavljujem, a najvise zato sto sam u komisiji za izradu Zakona o unutrasnjoj plovidbi, ali o tome cete svi biti, nadam se, aktivni ucesnici preko ovog foruma.
Na BLOKADU dolazim iskljucivo privatno i snosim sve posledice zato sto sam siguran da je u pitanju PRAVDA i ISTINA. Istina je da smo svi u ovoj Srbiji, koji volimo vodu i plovilam do tih plovila dosli teskom mukom.

IBOGI korisniji si nam da pises zakone nego da te posle prozivaju sto si dosao :)

nego ovo oko kapetanije ajde vidi neka pojednostave proceduru kada jednom motor udje u zemlju tipa usao motor i pera ga koristi ...oce pera da mi ga proda odem sa njim u kapetaniju i zavrsimo posao za 10 min i motor u mojoj novoj plovidbenoj ... i sve platimo tamo ... isto da bude za camce ... a ne da se zezamo te opstina, te amss, te ovo te ono ... sve bre zavrsimo u kapetaniji i milina...

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Sta uraditi nakon kradje pente, opreme ili daleko bilo plovila
« Odgovor #13 poslato: 05, 05, 2009, 08:58:26 pre podne »
ja moram reci da su mi Skipper , IBOGI i dzzoran (mislim da je i on policajac) promenili drasticno misljenje o policiji , .....

I meni takodje. E da nam je vise takvih  :police:. Da je bar pola :police: sastava ovakvih, gde bi nam bio kraj.

Van mreže IBOGI

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • Pol: Muškarac
  • Beograd - Veliko Gradiste
Odg: Sta uraditi nakon kradje pente, opreme ili daleko bilo plovila
« Odgovor #14 poslato: 05, 05, 2009, 12:43:24 posle podne »
Opet vam svima ponavljam.
Kada pocnemo izradu Zakon o unutrasnjoj plovidbi obecavam da cu sve predloge staviti ovde na forum i o svakom clanu Zakona davacete svoje misljenje. Tek konacan zakljucak ce uci u proceduru. Bio bih veoma zahvalan da sto vise clanova da neki predlog. Mislim da ovde ima dosta kvalitetnih ljudi koji znaju sta ih muci na vodi.
Beograd - Veliko Gradiste, Dunav spaja, a ja izmedju