Autor Tema: osmoza  (Pročitano 4978 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
osmoza
« poslato: 10, 04, 2012, 14:06:45 posle podne »
ima li netko da se susretao s sanacijom plasticnog plovila od osmoze...pa da okacim par slika da vidite o cemu se radi

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: osmoza
« Odgovor #1 poslato: 10, 04, 2012, 14:10:44 posle podne »
Nemoj da pitas nego kaci!! jh
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: osmoza
« Odgovor #2 poslato: 10, 04, 2012, 14:27:37 posle podne »
svako mjesto gdje je zabruseno je bio vodeno nabubrenje s onom smrdljivom tekucinom...

na mjestima sam cijelim dijelom dijelom skinio gelkoat jer je kompletan odljepljen od plastike i sve je puno te tekucine

debljina gelkoata je oko 2mm pa ostaje ta praznina koju sad moramo izgladiti zakitati zaplastificirati ili sta vec nekim redom....prajmeri su naruceni i hempelov sealer ide prvi prije svega da zapuni mikropore...tako mi rekose u hempelu ali ne znam sta poslije dali da kitam epoxijem ili prvo navucem sloj plastike pa onda kitam

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: osmoza
« Odgovor #3 poslato: 10, 04, 2012, 22:21:38 posle podne »
Jedan moj prijatelj a strucnjak za plastiku mi rece  da za lecenje prave osmoze (a ona smrdi uzasno),mora da otvori sve rupe i ispira tekucom vodom dokle god smrad ne nestane.Posle toga mora par meseci da susi,pa tek onda sanacija.
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: osmoza
« Odgovor #4 poslato: 10, 04, 2012, 23:24:50 posle podne »
nazalost otvaranje samo rupa nece pomoci, gelcoat se mora skinuti sav jer nabubrena mjesta su samo indikacija..i sve je natopljeno vodom, ustvari tom smrdljivom tekucinom...poceo sam skidati sve i ispirati...ide susenje u komoru da malo ubrzamo taj proces na mjesec dana...

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: osmoza
« Odgovor #5 poslato: 10, 04, 2012, 23:51:54 posle podne »
Imas u Hempel-ovom uputstvu za koriscenje farbi ceo proces i potrebnu hemiju za lecenje osmoze.
Zvoni, kucanje ne radi!