Autor Tema: NOVI PORTAL Moja Ladja  (Pročitano 5103 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
NOVI PORTAL Moja Ladja
« poslato: 17, 02, 2012, 15:31:43 posle podne »
Svi ste primetili da portal nije radio zadnjih mesec dana... Sto zbog obaveza a sto zbog nekih drugih stvari nisam stizao time da se bavim... Pre par dana sam angazaovao jednog mladog momka da nam sredi portal... Danas vec mozete videti prove rezultate ... Nadam se da cemo u narednih 24 casa sve stabilizovati ....

Sto se tice novih sadrzaja, pored oglasa koji ce proraditi danas dodacemo i sledece stavke :

- Kamere koje snimaju reke i vode Srbije , ukoliko znate za neke kamere koje snimaju vode Republike Srpske, Hrvatske , Madjarske obavezno javite u ovoj temi da pokusamo da se dogovorimo oko preuzimanja linkova
-Vodostaj u saradnji sa RHMZ-om Stavicemo graficke informacije a za nedelju dana ako sve bude ok kada nam isporuce rss feed koji nam odgovara  necemo morati da gledamo reke tipa Beli timok vec cemo imati za svaku reku par ciljanih mesta ... Znaci molim vas daodete na njihov sajt i u ovoj temi kazete sta vas sve interesuje , ovo je jako bitno zbog integracije sa mobilnim telefonima!

Razmisljao sam da li da stavimoi vremensku prognozu ali prilicno sam siguran da svako ima neku svoju koju prati te mislim da nije potrebno....


Ujedno vesti smo pokrenuli u vise rubrika nego do sada, tako da cete moci da nadjete dosta zanimljivih a opet lepo razvrstanih stvari ...

Eto toliko od mene ukoliko ima jos nekih saveta i zahteva javite !

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: NOVI PORTAL Moja Ladja
« Odgovor #1 poslato: 17, 02, 2012, 15:44:05 posle podne »
sto ne i prognoza?ne bi bilo na odmet

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: NOVI PORTAL Moja Ladja
« Odgovor #2 poslato: 17, 02, 2012, 16:18:30 posle podne »
Nemoj se ljutiš al meni se nesviđa , nekako je birokratski . Ovo je samo moje mišljenje

Van mreže sale.m79

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 926
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Gasa
  • Brod tip: Apic
  • Marina: Smederevo
  • Veličina: 10m
Odg: NOVI PORTAL Moja Ladja
« Odgovor #3 poslato: 17, 02, 2012, 18:08:15 posle podne »
I ja sam za prognozu

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: NOVI PORTAL Moja Ladja
« Odgovor #4 poslato: 17, 02, 2012, 19:14:18 posle podne »
Da radi ...radi . Da je funkcionalan , jeste .Ali da je ruzan ...ruzan je ko punica.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: NOVI PORTAL Moja Ladja
« Odgovor #5 poslato: 17, 02, 2012, 20:12:34 posle podne »
Kep,jel mozes umesto onih ''knjiga''na pocetnoj strani,za svaku temu,da metnes recimo bar udicu,plovak,elisu ili bilo sta vezano za sajt.Aka preuredio,pa stavio kormila,pa bas lepo,prija za oko,a i za onog koji se prvi put uloguje,da ne pricam nama  thumbup
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: NOVI PORTAL Moja Ladja
« Odgovor #6 poslato: 17, 02, 2012, 20:57:29 posle podne »
На првом месту функционалност и поузданост, а тек онда естетика и улепшавање. Џаба што је леп ако не ради како треба.  ok  ffff  roll4  roll4  roll4

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: NOVI PORTAL Moja Ladja
« Odgovor #7 poslato: 17, 02, 2012, 21:05:25 posle podne »
На првом месту функционалност и поузданост, а тек онда естетика и улепшавање. Џаба што је леп ако не ради како треба.  ok  ffff  roll4  roll4  roll4
Što jes jes

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: NOVI PORTAL Moja Ladja
« Odgovor #8 poslato: 18, 02, 2012, 02:45:27 pre podne »
Da po meni su to ok predlozi i ne vidim zašto se ne bi plaćala reklama za nekog ko je za to zainteresovan a valjda su trgovci  i oni koji imaju neke poslove povezane sa ovom delatnošćukoji zainteresovani da im reklamu vidi baš ta ciljna grupa. Ovo za privatne donacije mi isto zvuči ok i verujem da bi bez obveze većina barem aktivnih članova uplatila određenu svotu - pa matematikom bi moglo da se skupi. Evo ja prvi kad počnem posao koji planiram hteo bih i želeo bih da imam plaćen oglas na sajtu

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: NOVI PORTAL Moja Ladja
« Odgovor #9 poslato: 18, 02, 2012, 10:40:09 pre podne »
Ono čime se ja bavim nema nikakve veze sa nautikom pa ni oglas moje firme ne bi imao smisla bez obzira na cenu oglasa.
Tek neki od mojih klijenata mogli bi imati koristi od toga da objave svoj oglas po nekoj simboličnoj ceni na našem sajtu - pokušaću da im skrenem pažnju na to u narednom periodu. Ako se neko zainteresuje - javiću.

Ono što ja mogu da uradim to je da se "izborim" za status prijatelja foruma, kako je to Dule nazvao.

Sve se svodi na igru brojeva.
Nas 10 da uplati po 1.000 dinara = 10.000 i eto pokrivenih troškova održavanja sajta.
Nas 100 da uplati po 100 dinara  = 10.000 i eto pokrivenih troškova održavanja sajta.

A nas na forumu ima prijavljenih mnogo više.
Analiza bi mogla da pokaže koliko nas ima sa više od recimo 50 poruka i to bi već bio pokazatelj koliko novca bismo mogli da sakupimo nekom simboličnom uplatom. Verujem da to ne bi trebalo da bude veliki problem za naše administartore i uveren sam da bi lako moglo da se desi da ćemo imati veći trošak realizacije naloga za plaćanje nego što će biti sam iznos koji treba da uplatimo.

I na kraju, sve ovo bi imalo smisla ako se kao osnovni princip postavi dobrovoljnost.

Od administratora očekujem da objave podatak o iznosu koji bi član foruma trebalo da uplati da bi postao "prijatelj" foruma i da tome dodaju detalje za uplatu (broj računa). Sve ostalo će vreme pokazati.

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: NOVI PORTAL Moja Ladja
« Odgovor #10 poslato: 18, 02, 2012, 13:31:42 posle podne »
Mesecni troskovi su oko 40000 za hosting
4.000 
sajkaca

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: NOVI PORTAL Moja Ladja
« Odgovor #11 poslato: 18, 02, 2012, 13:38:26 posle podne »
Prijatelj foruma mora biti , neobavezujuća za sve.Potpuna dobrovoljnost ,pa i za visinu donacije.
Dule je kao primer navodio sajt Vukovi sdunava ,gde su reklame zauzele deo stranice ali nevidim da je time ugrožen sam izgled stranice.Dovoljno je postaviti na početnoj stranici deo pod nazivom-marketing- čijim bi se otvaranjem pojasnilo svim zainteresovanim na koji način mogu da se reklamiraju na ovom sajtu.
Svaki iole ozbiljniji preduzetnik traži način da se reklamira pa bio on i moler.Ako ima interes da se njegova reklama vidi na ovom sajtu , zašto mu to ne omogućiti.
Na početnoj strani Vukova sam prebrojao 16 reklama- banera šta li su već.pošto Kapetan insistira na neprofitabilnosti samo po 5e mesečno da doniraju postavljači reklame pa je to 80e mesečno.Profita ne bi bilo al bi zato imao fond za finansiranje sajta.

Van mreže dugamm

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • BULKA , BG-626E ,Marina "Ada Ciganlija"
Odg: NOVI PORTAL Moja Ladja
« Odgovor #12 poslato: 19, 02, 2012, 19:29:39 posle podne »
Prijatelji foruma je OK . Sitna para za svakog od nas pojedinacno ali zrno po zrno ....

Ja sam ZA
Ploviti se mora , ziveti ne !

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: NOVI PORTAL Moja Ladja
« Odgovor #13 poslato: 19, 02, 2012, 19:35:54 posle podne »
Kapetane, ajde postavljaj broj ziro racuna vec jednom.

Ne mora niko da se izjasnjava, vec da uplacuje ako zeli i moze.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: NOVI PORTAL Moja Ladja
« Odgovor #14 poslato: 19, 02, 2012, 21:35:17 posle podne »
Već sam barem 10x rekao da su vukovi pokazali kako treba.
To treba kopirati i ćao.

Ja sam zainteresovan za najmanji baner, plaćam 5e mesečno minimum 2 godine.
 114