Autor Tema: Umesto svadja,podvala i sl-malo znanja!!!  (Pročitano 7730 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže medvedicibgd

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 252
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Umesto svadja,podvala i sl-malo znanja!!!
« poslato: 08, 11, 2011, 11:53:51 pre podne »
Pre svega ne znam da li sam odabrao pravo mesto ali evo predloga,dragi admini posto ste svi stari ladjari organizujte neke tecajeve ili kurseve o bitnim stvarima vezanim za plovidbu i odrzavanjem camaca a nakon toga umesto glasanja ispit.Imamo biblioteku pa iz nje mnogo toga mezete da iskoristite i dopunite nekim slikama a posle sastavite desetak pitanja u vezi predmetne tematike.Na pocetku sezone organizujte opeti test vezan za sve prethodne kao zavrsni ispit a mozemo da pozovemo i STANKA za kraj.Ovako bi se manili glupih prepucavanja,nesto bi se naucilo,obnovilo a ne bi bilo ni grunfovanja.Mislim da za zimske dane bolje ovako ispuniti nego...Mozda da i neke clanove foruma iskusne pozovete da se aktiviraju na ovaj nacin,zasto i oni ne bi bili predavaci.Pozz i razmislite malo, ovako bi stalno bile prisutne odgovarajuce teme-nauticke.

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Umesto svadja,podvala i sl-malo znanja!!!
« Odgovor #1 poslato: 08, 11, 2011, 12:03:07 posle podne »
A sponzor da bude Mitros ili Big Bull a moze i neka privatna farma Stankova.
Marke

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Umesto svadja,podvala i sl-malo znanja!!!
« Odgovor #2 poslato: 08, 11, 2011, 14:39:56 posle podne »
Sve moguce,maltene,vec postoji na forumu po raznim rubrikama,ama,narod mrzi da cita, :lol:,kud pomenu biblioteku :lol: :lol:
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Umesto svadja,podvala i sl-malo znanja!!!
« Odgovor #3 poslato: 08, 11, 2011, 14:42:53 posle podne »
Medo , sta mislis koliko je ljudi ovde spremno da prizna da nesto ne zna? Idi molim te!!!Mi strucnjaci za sve i svasta da ne umemo da teramo ladju i jos da nam to objasnjava , recimo , Novus!!Ajte molim vas!!Ta mante se !!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Umesto svadja,podvala i sl-malo znanja!!!
« Odgovor #4 poslato: 08, 11, 2011, 14:52:26 posle podne »
Podržavam predlog.

Evo moj doprinos bi bio sledeći: prijavljujem se za sponzora!

Prvih deset članova foruma koji odgovore tačno na deset postavljenih pitanja u roku od deset minuta od trenutka objavljivanja pitanja - od mene dobijaju po pivo!

Treba stvar organizovati tako da administrator koji bude zadužen za realizaciju, objavi deset pitanja i da zaključa temu posle deset minuta.
Od pristiglih odgovora, prvih deset koji odgovore na svih deset pitanja tačno, dobijaju gore opisanu nagradu.

Nagrada nije nešto naročito vredna ali verujem da ćemo sa zadovoljstvom svi zajedno da popijemo to pivo...
Suština je da se zabavimo i da vidimo koliko ko stvarno zna...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16691
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Umesto svadja,podvala i sl-malo znanja!!!
« Odgovor #5 poslato: 08, 11, 2011, 16:36:27 posle podne »
medvedicbgd , podrzavam u potpunosti ....

zadnji put kada sma hteo sa Crvenim Krstom da organizujem kurs sapsavanja na vodi niko se nije javio .... al ajd ja sam za  :good:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Umesto svadja,podvala i sl-malo znanja!!!
« Odgovor #6 poslato: 08, 11, 2011, 17:39:46 posle podne »
Beogradjani (i bliza okolina)

NAPRED, OSTALI ... STOJ :agree:

Van mreže medvedicibgd

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 252
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Umesto svadja,podvala i sl-malo znanja!!!
« Odgovor #7 poslato: 08, 11, 2011, 18:13:35 posle podne »
Ljudi,nisam mislio na nagrade vec da se zanimamo konkretnim stvarima vezanim za vodu i sve oko nje,a da nesto obnovimo a nesto novo i saznamo.Deda ja prvi priznajem da ne znam
i nije me sramota ,a ne znam zasto je problem.Naravno da treba kopati po biblioteci al i to je bolje nego pusta prepiranja oko politike ili biti Proka pronalazac i raditi na necemu sto ne znam
da li moze i teoretski a kamoli prakticno.Hajde da se spustimo na zemlju i zivimo kao sav normalan svet,ne izmisljamo toplu vodu a da ni o vodi ne znamo mnogo toga.Ne moraju
admini biti glavni ima jos tu puno ljudi koji dosta znaju a ne eksponiraju se,pozovite ih,dokle ce nas ubijati ta prokleta sujeta!Ako hocete nauticki sajt,nije to samo majstorije ili novi
tehnicki uredjaji vec teorija vezana za nautiku kao iz udzbenika.Bez te teorije nema ni pocetka.Pozz

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16691
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Umesto svadja,podvala i sl-malo znanja!!!
« Odgovor #8 poslato: 08, 11, 2011, 18:15:47 posle podne »
apsolutno se slazem , ali jedan deo ljudi je jednostvano dosao i otisao .... ja recimo imam 5-6 knjiga sa odlicnom tematikom koja svakom od nas moze pomoci na vodi ali iskreno treba mi 2-3 dana da ih isceniram
a ne znam da li ce iko to da cita ...

Van mreže medvedicibgd

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 252
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Umesto svadja,podvala i sl-malo znanja!!!
« Odgovor #9 poslato: 08, 11, 2011, 18:34:29 posle podne »
Odlicno Kep,kad budes imao vremena ubaci ih,ima nas koji i citaju a dobro je i za arhivu,a sto se tice ljudi ma ima sad na forumu  20-tak ljudi kvalifikovanih da mogu biti dobri predavaci,
ali pitanje je da li zele zbog off-a.Gledao sam mnogo foruma slicnih i niko nema ovakav vid edukacije svog clanstva,bili bi prvi i jedinsveni a verovatno bi nam se pridruzilo jos ljudi.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Umesto svadja,podvala i sl-malo znanja!!!
« Odgovor #10 poslato: 08, 11, 2011, 18:37:55 posle podne »
E zemljo Srbijoooooooo !!!

Medo, sta ima lose u grunfovanju? Zar je problem napraviti nesto sto svet nudi lepo upakovano od stvari koje nam se motaju po radionici? Zar uvek nesto mora da se kupi? Ili, zar je problem sto je Dule postavio temu o HHO generatorima? Jednostavno, koga to ne zanima ne mora da ucestvuje u diskusiji. Moze da prati, ako hoce. Niko ovde, koliko ja znam, nije izmisljao toplu vodu, vec je samo pronalazio nacin upotrebe te iste vode u uslovima prilagodjenim za nas.
Ko kaze da su admini glavni u svemu? Zar ne vidis da je mnogo ljudi pokrenulo razne teme, koje ni malo nisu za potcenjivanje. Prelistaj malo stare teme, sa pocetka rada foruma. Videces mnogo toga zanimljivog i originalnog a da nije pokrenuo admin, (recimo: Mezija je pokrenuo temu kako upotrebiti hidraulicni pogon elise preko hidro-motora), a ima jos toga mnogo.
E ta sujeta, o kojoj pricas je problem. Cim admini pokrenu neku temu, to ne valja i padaju najvece kritike, bez obzira na sadrzaj teme. Moze biti i "prava" tema, ali ako je pokrenuo admin,.... onda........

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16691
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Umesto svadja,podvala i sl-malo znanja!!!
« Odgovor #11 poslato: 08, 11, 2011, 18:42:05 posle podne »
vidi ja sam skroz ZA, a ima i alata koji mogu pomoci u edukaciji ... ko god misli da moze nesto da doprinese nekim tipom predavanja ja sam za , neka se javi ja cu da obezbedim sve sto treba!


ujedno ko god nema ili ima jako malo iskustva iz nautike , neka pitaju sta ih sve interesuje , jer ovaj sat zato i sluzi ako bude ovih predavanja to ce biti nadogradnja baze ,
a baza su PITANJA !

Van mreže medvedicibgd

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 252
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Umesto svadja,podvala i sl-malo znanja!!!
« Odgovor #12 poslato: 08, 11, 2011, 19:10:10 posle podne »
E zemljo Srbijoooooooo !!!

Medo, sta ima lose u grunfovanju? Zar je problem napraviti nesto sto svet nudi lepo upakovano od stvari koje nam se motaju po radionici? Zar uvek nesto mora da se kupi? Ili, zar je problem sto je Dule postavio temu o HHO generatorima? Jednostavno, koga to ne zanima ne mora da ucestvuje u diskusiji. Moze da prati, ako hoce. Niko ovde, koliko ja znam, nije izmisljao toplu vodu, vec je samo pronalazio nacin upotrebe te iste vode u uslovima prilagodjenim za nas.
Ko kaze da su admini glavni u svemu? Zar ne vidis da je mnogo ljudi pokrenulo razne teme, koje ni malo nisu za potcenjivanje. Prelistaj malo stare teme, sa pocetka rada foruma. Videces mnogo toga zanimljivog i originalnog a da nije pokrenuo admin, (recimo: Mezija je pokrenuo temu kako upotrebiti hidraulicni pogon elise preko hidro-motora), a ima jos toga mnogo.
E ta sujeta, o kojoj pricas je problem. Cim admini pokrenu neku temu, to ne valja i padaju najvece kritike, bez obzira na sadrzaj teme. Moze biti i "prava" tema, ali ako je pokrenuo admin,.... onda........
Vidi imanjece,pitanje je pre svega bezbednosti kako licne tako i opste,ne moze se bas sve u kucnoj radinosti jer da je tako onda bi vecina bili industrijalci,a ja citam ono sto me interesuje i
nemam nista protiv sto neko postavlja teme iz oblasti koje nisu predmet mog interesovanja,ali seti se samo kad si sam pokrenuo temu o svetlima.Pustimo i hidro pogon i istalo,
neka onom ko zna sta ce s tim,a sta cemo sa svetlima osnovnim stvarima(jos od onomad Dule prozva Zokija koliko mi se cini s pravom) a ima puno toga zaboravljenog.E da se nebi
prepirali oko gluposti evo malo onaj ko zna da se pohvali a onaj ko ne zna da nauci,i upravo sto mnogo cega ima od samog pocetka da bi se setili ajmo malo i unesemo takmicarskog duha
pa da energiju potrosimo korisno a ne na gluposti.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Umesto svadja,podvala i sl-malo znanja!!!
« Odgovor #13 poslato: 08, 11, 2011, 19:18:18 posle podne »
Izvini onda, nisam razumeo.

To sa svetlima si u pravu, ali ne verujem da ljudi ne znaju. Vise verujem u nemarnost ili ono nase "ma nema veze, lakse mi je ovako". Vidjao sam ja o crveno svetlo s desne a zeleno s leve strane plovila. Pa sam se u jednom momentu zapitao, da li mozda ja gresim? Da li uopste znam kako treba? A u blizini ni jedno drugo plovilo koje ima navigaciona svetla.

Zato sam i postavio to pitanje, da bih bio siguran u svoje znanje. Jedino nisam znao da pramcano belo svetlo treba da bude u istoj ravni sa bocnim. To jos nigde nisam sreo, a hteo sam da sve bude po PS-u. Takodje sam postavio ptanje i o brodskom WC-u (za sta me stvlada cesto proziva). Ljudi mi objasnili i sad kad ga postavljam vise nema "Joj, kako ovo treba".

Van mreže medvedicibgd

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 252
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Umesto svadja,podvala i sl-malo znanja!!!
« Odgovor #14 poslato: 08, 11, 2011, 19:36:28 posle podne »
Upravo tako ajde ono sto nam stalno treba da obnavljamo kroz neki kviz ili nesto slicno,a za strucnije stvari neka o tome diskutuje onaj ko se razume.Lepse je nego svadja,rasprava u
nedogled gde se na kraju ne zna ko je ustvari bio u pravu a ljudi prestanu da komuniciraju ili odu.Svrha je da nas ima sto vise i da kroz ovo virtuelno druzenje svoje znanje i licne
kvalitete nadogradimo u pozitivnom smeru a ne da bojkotujemo ili omalovazavamo kolege,doduse sto kaze Deda stvar je licnog izbora,al ja ne verujem da je neko ovde dosao
da bi uneo negativnost.