Autor Tema: Startovanje motora Honda BF75  (Pročitano 2894 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže haklberisojer

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
Startovanje motora Honda BF75
« poslato: 25, 09, 2011, 21:02:25 posle podne »
Pazario sam pomenuti motor. Ide dobro, vizuelno lepo izgleda, covek se kune u njega... Al ;) ... sad ide ono skakljivo.

Bivsi vlasnik mi je izdiktirao proceduru za "hladno" startovanje: dva puta se zavergla na suvo, pa napumpa gorivo, pa dva puta sa saugom, pa vrati saug i onda kresne :) I tako moram uvek ako prodje vise o petnaestak minuta posle stopiranja. Kad se ugasi. Pa odmah proba - krese na pola kanapa.

Ima li neko neki smisleni savet , komentar. Dal je to normalno ili ...?

U Sapcu bas nema neki Honda servis, a i ja nemam iskustava u ovome, tako da od vas ocekujem smernice.

Van mreže haklberisojer

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
Odg: Startovanje motora Honda BF75
« Odgovor #1 poslato: 28, 09, 2011, 21:38:00 posle podne »
Poboljsavam polako startovanje :) Izgleda da je fora vuci snazno ali relativno polako. Sa osecajem...

Sada na toplo pali iz cuga. Na hladno mora dva puta da se kresne sa saugom, pa onda vrati saug i kresne. Pali bez gasa ( ili je ler gas veci ili joj tako prija) ...

Onaj Start polozaj je dosta pomeren. Izgleda da je neko lose podesio duzinu sajle. Tako da je Start polozaj neupotrebljiv...

Imam daljinske komande od Evinrude koje su montirane - budzenjem. Jedino sajla od gasa nije jos na mestu.  Zoki imas li neku preporuku kako da najjednostavnije fiksiram sajlu od gasa? Ima neki plasticni krug na kraju sajle koji ide po lozu okretanjem. Mislim njega da postavvim  spolja a unutra ni sam ne znam. Mozda neko pracence cevi sa srafom ili neki stezac sa srafom... Bitno je samo da pouzdano i relativno lako za montazu / demontazu posto skidam pentu...