Autor Tema: Samogradnja plovila od modela do fiberglasa potrebna pomoć saveti potrebni  (Pročitano 19193 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Samogradnja plovila od modela do fiberglasa potrebna pomoć saveti potrebni
« Odgovor #15 poslato: 01, 10, 2011, 10:37:56 pre podne »

Pre će biti dva santimetra poliestera, plus metalna konstrukcija ulivena u kalup (naravno sa spoljne strane) kako se on ne bi deformisao.

upravo , samo ne znam za ovu metalnu konstrukciju ...

Van mreže Slobodan83

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 1
  • www.mojaladja.com
Odg: Samogradnja plovila od modela do fiberglasa potrebna pomoć saveti potrebni
« Odgovor #16 poslato: 21, 05, 2019, 11:42:49 pre podne »
Dobar dan svima, recite mi molim vas da li se neko od vas bavi izgradnjom brodova. Ja bi hteo da mi se napravi metalni čamac sa kabinom, ako se neko bavi izgradnjom neka se javi na 065 218 6700.slobodan

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Samogradnja plovila od modela do fiberglasa potrebna pomoć saveti potrebni
« Odgovor #17 poslato: 21, 05, 2019, 14:38:59 posle podne »
Слободане, добро дошли на форум.

Предлажем вам да мало прелистате странице форума - много смо писали о свему из наутике па и о прављењу чамаца.
Наћи ћете овде и контакт телефоне неких људи који се баве производњом. Видећете да о једним те истим људима постоје различита мишљења. Док их једни хвале, други су пуни замерки.
Покушајте да разговарате са више њих па према својим могућностима и склоностима изаберите свог мајстора.

Али пре тога, погледајте на форуму и текстове о тзв. самоградњи.
По нашим прописима, дужни сте да градњу чамца најавите надлежној капетанији. Потребно је да добијете одобрење и да поднесете извештај о завршетку радова, обавите први преглед и прву регистрацију.

Нисте написали одакле се јављате па зато нећу наводити податке о било ком мајстору јер то може бити и веома далеко од вас па самим тим можда не би било прикладно.
Ипак, бићу слободан да препоручим да о свему добро размислите, да пажљиво размотрите разлоге зашто желите чамац с кабином, да размотрите на којој води ћете га користити и да ли желите чамац од алуминијума или челични.

Има ту много тога али ви сте направили први корак кад сте се овде јавили. Остало је још само мало до - почетка најслађих мука!
Срећно!

p.s.
Само да напоменем, ово је тема посвећена градњи чамаца од стаклопластике. Потражите и наћи ћете - има тема о металним чамцима.