Autor Tema: Programi za Navigaciju .... MaxSea, Fugawi , OpenCPN  (Pročitano 11280 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže espresso

• Veliki Rovac
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
Odg: Programi za Navigaciju .... MaxSea, Fugawi , OpenCPN
« Odgovor #15 poslato: 18, 04, 2011, 15:14:33 posle podne »
beogradac ja sam prebacio office u marinu shark tako da kad asi na vodi zovi :) evo i sada radim sa ladje :)

e to bas i nije lepo da se tako ponasas prema kolegama  sa foruma  :nono: :nono: :nono:
 :diablo: :diablo: :diablo: :shout: :shout: :shout: :skull: :skull: :skull: :shout: :shout: :shout:
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže Kapetan

• Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
« Odgovor #16 poslato: 18, 04, 2011, 15:22:26 posle podne »

"nikako je " .... pocrneo sam od sunca ko  da sam deset dana bio na moru :( duva neki vetric nit je za jedrenje a taman zeza pecanje ... i tako ....  :lol: :lol: :lol:

Van mreže BEOGRADAC

• Brodski mali
  • *
  • www.mojaladja.com
« Odgovor #17 poslato: 19, 04, 2011, 08:30:29 pre podne »
beogradac ja sam prebacio office u marinu shark tako da kad asi na vodi zovi :) evo i sada radim sa ladje :)

zanima me i ta marina, svraticu obavezno, a bas smo u komsiluku... za koji dan i moj office je na vodi  :tenk:

Van mreže Kapetan

• Administrator
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
« Odgovor #18 poslato: 30, 04, 2011, 13:47:44 posle podne »
testirali smo upored Garmin 520s i MaxSea na prelasku jadrana....
daju identicne rezultate ...

Prednosti :

Garminova prednost je sto je to kompaktan sistem i vodotporan
Max Sea daje nesto malo vise mogucnosti i vise karata, sto mozda i nije prednost ako ne nameravate da oplovite svet
Max Sea moze sam da upravlja autopilotom

Mane :
Karte nemaju veze sa realnim stanjem .... Luka u Bariju je na obe karte ucrtana sa stanjem pre recimo 10 godina , sada postoje dodatni pontoni ali nijedna karta to nije prikazala tako da je ulazak u luku bio donekle komplikovan , naravno uz radio stanicu i mahanje rukama nasli smo gde trebamo da se vezemo (muring) ...

Max Sea je mogao da da doatne informacije "peljarskog" tipa, garmin nema takvu mogucnost :(

sve u svemu cena odlucuje kao i u svemu ... 

Van mreže Pera GARMIN

• Veliki Rovac
« Odgovor #19 poslato: 06, 05, 2011, 22:31:24 posle podne »
Kap'
jeste li tesirali "auto guidnace" - rutiranje na Garminu?
od kada je kartica? nove verzije g2 Vision kartica imaju dosta ispravki na Jadranu...
I Garmin može da upravlja auto pilotom preko NMEA0183 porta...

Van mreže Kapetan

• Administrator
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
« Odgovor #20 poslato: 06, 05, 2011, 22:48:43 posle podne »
Kap'
jeste li tesirali "auto guidnace" - rutiranje na Garminu?

e bem li ga ukucali smo rutu i nadgledali , posto nam je pukao onaj nosac (nije do garmina vec drugar pao na njega i slomio)  drzali smo ga u kabini  :suicide: i malo malo pa silazili , doduse to silazenje nas je kostalo odstupanje od kursa neke 3 milje , naravno oba softwrea tu to javila ali smo bili suvise ocarani utiscima da bismo to primetili , imali smo srecu da smo uplovili u bari a ne u tiranu :D

od kada je kartica? nove verzije g2 Vision kartica imaju dosta ispravki na Jadranu...
I Garmin može da upravlja auto pilotom preko NMEA0183 porta...

za karticu ne znam ali brod je star 2 godine a ne verujem a su stavili polovnog garmina , znaci ispod 2 godine je kartica (mada pitanje je ko je stavio koju mapu )... 

auto pilota iz principa nismo dirali jer smo se uzdali u sestar , lenjih i jednu kartu koja bas i nije pokrivala ceo put ... brod ima neko lowrenca koga smo par puta ukljucivali da odrzava kurs dok smo palili cigaru ili u zavetrini sa krme azotirali more :)

probem luke BARI je da su pustili dva tri pontona od po recimo 100 200 metara onako posred luke pa je sada jedan deo luke komercijalan a drugi je za "male" nauticare... i naravno kada uplovis nemozes da se snadjes jer ti ti pontonu zakolne sve orijentire , u obe karte su upisani samo "nepokretnosti" znaci sve od betona a ostalo jok.... iskreno kada razmislim mozda je i pametno sto nisu plasticne pontone upisali ali onda opet setim se u kom zbunu smo se nasli kada smo videli da se nista ne poklapa....

Van mreže STG

« Odgovor #21 poslato: 30, 03, 2015, 21:25:17 posle podne »
Prilicno zamrla tema,pa malo da osvezim...
Duletova ljubaznost i nesebicna pomoc je dovela do toga da probam http://waterways.cz/
Svako ima pravo da kaze kako nije zadovoljan ovim ili onim,ali ce sitnice biti u pitanju,odlican programcic kao i opencpn.

Van mreže Kapetan

• Administrator
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
« Odgovor #22 poslato: 30, 03, 2015, 21:42:56 posle podne »
Svako ima pravo da kaze kako nije zadovoljan ovim ili onim,ali ce sitnice biti u pitanju,odlican programcic kao i opencpn.

sto jes jes... sitnice ... gresi samo 500 600 metara , e sad dal zbog programa ili zbog cega ja ne znam ... na snimku je Nroute Waterways ... nisam ja nista cackao,  Dule ga instalirao Saletu pred polazak , bolje da je ubacio par filmova jer ovo nije za nautiku cak ni pocetnu ... mada mozda se u novoj verziji nesto promenilo ...

Ja sam prvo mislio da masi zbog sporog laptopa ali u Milanovcu se pokazalo da nije tako, celu nos presedesmo ali nas nije pomakao tih 300-500 metara koliko nas je omasio  ...

Beograd Crno more Navigaciona oprema

a u voznji smo vec poceli da se zezamo koliki je promasaj u pitanju

Beograd Crno more greska Nroute

a ovde se vidi jos grdje koliko gresi ....

Beograd Crno more greska Nroute 2

generalno nama su se dobro prikazala jeppensen mape, kako na dunavu tako na moru ... na srecu ima piratskih verzija za mobilne  harm

Van mreže STG

« Odgovor #23 poslato: 30, 03, 2015, 21:58:01 posle podne »
Koristio sam ga neko vreme (Waterways) i nema govora o greskama.Nemoj govoriti svasta,narocito da nije za nautiku pa cak ni pocetnu,nije na mestu.
Posteno je reci da ne znas u cemu je problem ili slicno,nikako da nije za upotrebu.

Van mreže Kapetan

• Administrator
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
« Odgovor #24 poslato: 30, 03, 2015, 23:06:44 posle podne »
Koristio sam ga neko vreme (Waterways) i nema govora o greskama.Nemoj govoriti svasta,narocito da nije za nautiku pa cak ni pocetnu,nije na mestu.
Posteno je reci da ne znas u cemu je problem ili slicno,nikako da nije za upotrebu.

meni je 600 metara greske problem ... ako nekome nije onda ok ... eno ih video snimci pokazuju kolike su greske , a ima ih jos ...

laptop, setovanja i sl. nisu dirani celim putem .. u Beogradu je bilo ok , kao i na jos par mesta ali na drugim mestima je bila katastrofa sto se da videti ... to samo govori da su karte lose kao i software (da sad ne elaboriram software) ... manje vise sem jeppenssen mapa sve ostale mape su u gradovima bile pristojne cim odes par kilometara drama...

Van mreže STG

« Odgovor #25 poslato: 30, 03, 2015, 23:50:44 posle podne »
Nije mi ideja da prepisku pretvorim u prepucavanje, ali je ocigledno da nasi stavovi/iskustva nisu ni blizu.
Kao sto rekoh, program radi sasvim normalno (bez kasnjenja,bagovanja i slicno) .
Karte su sasvim ok i plovilima sa "normalnim" gazom omogucavaju plovidbu bez bojazni od plicaka.
Obelezene su distantne oznake, sidrista, obalne i plovece oznake kao i znaci obavestenja.
Za program koji je besplatan uz racunar i antenu od cca 50€ radi sasvim pristojno.

Van mreže zankiki

• Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
« Odgovor #26 poslato: 31, 03, 2015, 08:48:32 pre podne »
Čekajte, za waterways nije garminova mapa (ja sam je koristio u telefonu sam garmin mobile xt) i lepo je to radilo.

Druga varijanta koju imam je opencpn sa kartama dunava sa plovputa. Šta je onda bolja opcija?

Van mreže STG

« Odgovor #27 poslato: 31, 03, 2015, 09:22:31 pre podne »
Čekajte, za waterways nije garminova mapa (ja sam je koristio u telefonu sam garmin mobile xt) i lepo je to radilo.

Druga varijanta koju imam je opencpn sa kartama dunava sa plovputa. Šta je onda bolja opcija?
OpenCpn koristim oko pet godina i mogu reci da lepo radi uz opciju korigovanja karte i plovnog puta.
Pojavljuju se i razni updejti i kao sto rekoh super sam zadovoljan.
WaterWays nazalost nemam toliko dugo,vec svega par meseci (nisam uspeo sam da se izborim sa instalacijom) .
Isto tako je radio stabilno i za to kratko vreme sam blagu prednost dao njemu.
Ne mogu da garantujem da bi tako i ostalo posle duzeg koriscenja (padom sistema waterways vise nemam..).
Opet je tesko reci koji program je "bolji",to je onaj koji vise odgovara korisniku.

Van mreže zankiki

• Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
« Odgovor #28 poslato: 31, 03, 2015, 09:34:50 pre podne »
Mislio sam na to čije su karte bolje i preciznije. Mada je meni za plovidbu uvek dobra opcija laptop sa internetom, gps antena, i google mape  m4

Ne znam što ti je problem bila instalacjia waterwaysa, on sam se lepo instalira, jedino ako si se zezao sa nroute-om?

Van mreže STG

« Odgovor #29 poslato: 31, 03, 2015, 10:25:58 pre podne »
Trazio mi je serijske brojeve...nisam se predao,danas nastavljam borbu!
WaterWays i Cpn mi se cine kao dobri programi,narocito kada ih uporedim sa slicnim koji kostaju oko 1200e...
Zankiki,zamisli da si u Djerdapu,gde ima  delova kada nemas domet mobilne telefonije,bar ne domacih operatera.Tu na scenu stupa gps antenica i uzivas...