Autor Tema: garmin 400c  (Pročitano 2187 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
garmin 400c
« poslato: 21, 01, 2011, 18:31:07 posle podne »
sto pitanja, nedavno ga dobio...ako sam pogrijesio mjesto molim da admistracija stavi na primjereno mjesto
1.razlika izmedju sonde dvostruka frekvencija i dvostruka zraka sto se spominje u uputstvima i koju ja imam , cini mi se da je pisalo 50/200 hz
2.mjerenje brzine, da li je to u opciji samog uredjaja ili moram kupiti neki dodatak za to
3.bljeskalica, na kojem principu radi i da li je uopce mogu koristiti sa postojecom sondom

unaprije zahvaljejem

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: garmin 400c
« Odgovor #1 poslato: 21, 01, 2011, 20:54:57 posle podne »
mozda pomogne:

http://www8.garmin.com/manuals/Fishfinder400C_ENOwnersManual.pdf

a ima ovde jos dodatnih stavki :

https://buy.garmin.com/support/manuals/searchManuals.faces

pokusao sam kod pere a i u garmin.hr pod podrskom da nadjem na srpskom ili hrvatskom ali nista ne nadjoh ...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: garmin 400c
« Odgovor #2 poslato: 21, 01, 2011, 21:01:56 posle podne »
ispravka !

trazio sam na Srpskom pa zato ne nadjoh , garmin ima samo prevod na Hrvatski  :(
no ne mari razumemo se  :good:

evo ih :

http://static.garmincdn.com/pumac/Fishfinder400C_HRKorisnickiprirucnikzauredaj.pdf

http://static.garmincdn.com/pumac/Fishfinder400C_HRkratkeupute.pdf


Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: garmin 400c
« Odgovor #3 poslato: 21, 01, 2011, 22:36:10 posle podne »
hvala za info, to sam procitao..treba bi neki praktican savjet , nisam bas najbolje skuzio uputstva

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: garmin 400c
« Odgovor #4 poslato: 21, 01, 2011, 23:12:41 posle podne »
posalji peri PP il ce pera da vidi ovu temu ( Pera Garmin)

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: garmin 400c
« Odgovor #5 poslato: 21, 01, 2011, 23:32:48 posle podne »
cekamo gdin-a Peru  :drinks:

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
Odg: garmin 400c
« Odgovor #6 poslato: 22, 01, 2011, 22:21:19 posle podne »
Evo ga gos-n Pera :)
Citat
1.razlika izmedju sonde dvostruka frekvencija i dvostruka zraka sto se spominje u uputstvima i koju ja imam , cini mi se da je pisalo 50/200 hz

Jeftiniji sonari Dual Beam tehnologijom "simuliraju" efektve Dual Frequency sonara. Dual Beam označava mogućnost sonara da emituje ultrazvuk pod dva različita ugla sa sonde. Dual Frequency sa druge strane ima dva oscilatora, i zahteva sondu koja ima veći element koji omogućava rad na dve frekvencije. Kod Dual Beam se radi o promeni ugla kojim sonda emituje promenom signala koji emituje uređaj. Dok Dual Frequency na svakoj od dve frekvenije ima različite karakteristike snopa (domet, snagu, preciznost, prostiranje). Garmin preporučuje Dual Beam za slatku vodu (zbog manjih dubina i boljeg prostiranja ultra zvuka) dok za slanu vodu preporuluje Dual Frekvency. Zbog male razlike u ceni sonde, ja uglavnom kupcima jačih sonara (400c, ili kombinovani GPSMAP 421/521/526s uređaji) preporučujem uvek Dual Frequency sondu bez obzira na vodu u kojoj se koriste.

Da li vaš 400c radi kao Dual Beam ili kao Dual Frequency - zavisi od sonde koju imate.

Citat
2.mjerenje brzine, da li je to u opciji samog uredjaja ili moram kupiti neki dodatak za to

Za merenje brzine na 400c se mora dodati "Speed senzor" - sonda brzine. Kako je u pitanju običan točkić koji okreće voda, na reci daje brzinu kroz vodu koja se značajno razlikuje od realne brzine u uzvodnoj (u plus) i nizvodnoj (u minus) plovidbi zbog protoka vode. Na rekama neupotrebljivo. Na moru ima smisla ako na brodu nema GPS uređaja. U svakom slučaju za merenje brzine je bolje koristiti najjeftiniji ručni GPS - eTrex H, nego tu sondu za brzinu: https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=761

Citat
3.bljeskalica, na kojem principu radi i da li je uopce mogu koristiti sa postojecom sondom
Ako govorimo o Flasheru:


U pitanju je drugačiji način prikaza podataka. Nekada su sonari imali kružni prikaz, skalu od 0 do max. dometa, na kojoj bi se palile lampice u zavisnosti od dubine na kojoj je detektovan odraz ultrazvuka. Ovaj prikaz bi trebalo da koristi ljudima koji su navikli na takav prikaz dna i odziva i lakše ga i bolje tumače od "standardne" slike obzirom da daje tretno stanje ispod sonde. Radi samo sa Dual Beam sondom.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: garmin 400c
« Odgovor #7 poslato: 23, 01, 2011, 00:58:49 pre podne »
hvala na iscrpnom odgovoru  :good: