Autor Tema: Progar 18.07.2010.  (Pročitano 4668 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Progar 18.07.2010.
« poslato: 22, 07, 2010, 23:18:05 posle podne »
Obećao sam pre neki dan, u nekoj drugoj temi, da ću napisati par rečenica o Progaru.

Kako zbog ukorovljene bašte nisam mogao da pridjem svom čamcu, odlučio sam da sa suprugom i prijateljima odem do Progara - čuo sam da je tamo lepo.

Na nekih 30-40 km od Beograda, surčinskim putem (mislim da ide autobus 605) stiže se do mesta koje lokalci zovu Živača.

Meni se mesto veoma svidelo. Pitomina na sve strane. Radi se o kanalu koju izlazi iz ribnjaka i uliva se u Savu. Prosečna čirina je nešto oko desetak metara, a dubina oko dva metra (na delu gde sam ja bio, ali sa puta se vide i delovi na kojima je kanal mnogo širi.
 

Poneko drvo pruža hlad, a video sam i dosta klupa na mestima za pecanje.


U malom restoranu možete za 150 dinara dobiti ukusnu riblju čorbu, a za 80 dinara ohladjeno pivo.

Možete tu kupiti i dnevnu dozvolu po ceni od 500 dinara.
Kažu ljudi da se lepo lovi bela riba i šaran, a da ima i štuke i smudja. Ulov do 5 kilograma nosite kući a ako vam se posreći da izvučete šarana težeg od 5 kilograma, njega posle slikanja vraćate u vodu.

Posle Živače nastavili smo putem kroz Progar i po izlasku iz mesta, nedaleko od poslednje autobuske stanice, odvaja se put u levo i tu stoji putokaz sa nekoliko tabli od kojih na jednoj piše: "Skreni ovamo", a ostale ukazuju na restoran - šardu izvesnog Pere (eto, zaboravih nadimak ali rekao bih da je bilo nešto kao "Babura" ili tako nešto).

Posle kratke vožnje dobrim mada uzanim asfaltnim putem stiže se do mesta koje se zove "kod kamena". Tu je napravljen nasip kojim je ada povezana sa obalom, a uzvodno je zbog taloženja mulja ada spojena s obalom u dužini od par stotina metara, tako da ada u stvari i nije ada, već više poluostrvo.

Evo kako izgleda taj deo:
.
Vrlo lepo mesto zapecanje.

Nastavili smo vožnju putem do ranije pomenute čarde na obali prema glavnom toku Save.



Pored restorana nalazi se roštilj, mreže za izležavanje, a tu je i teren za odbojku na pesku.
Ono što je na mene ostavilo najsnažniji utisak to su ogromne vrbe i topole sa kojih se spuštaju lijane do vode, a ispod restorana nalazi se novi, moderan splav za koji namernici koji žele da se odmore na tom mestu mogu da privežu svoje plovilo.
 

Posle popijenog osveženja i razgovora sa prijatnom domaćicom, od koje smo čuli da ribočuvari često kontrolišu taj teren i da se u restoranu može kupiti dnevna dozvola, vratili smo se do Bojčinske šume.

U Bojčinskoj šumi te večeri bio je javni koncert koji je uživo prenosio RTS. Mladi talenti koje obučava Merima Njegomir učinili su to veče nezaboravnom uspomenom.
Pred početak samog koncerta, predahnuli smo i večerali (za male pare - 4 večere, sa pićem, platili smo manje od 3.000 dinara) u predivnom ambijentu.


Ko voli da čuje najlepše izvorne narodne pesme u izvodjenju zaista talentovanih pevača, može sebi da priušti isto ovakvo veče već 8. avgusta kada će biti drugo javno snimanje iz ovog ciklusa.

Eto, toliko od mene.
I nisam bio na vodi - i bio sam na vodi. Ali u svakom slučaju, proveo sam jedan divan dan i nadam se da sam uspeo donekle da i vama dočaram kako je to bilo.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Progar 18.07.2010.
« Odgovor #1 poslato: 22, 07, 2010, 23:27:51 posle podne »
Večeras sam sa gostom iz Nemačke otišao do restorana Balkan Express, u gornjem delu Zemuna.

Bilo je divno veče, a pogled na Dunav je prelep.
Bilo je mnogo manjih i većih čamaca, kajaka, pa čak i jedna turistička "bela ladja" je prošla u pravcu Novog Sada.
Evo par snimaka za one koji to nisu mogli da vide:

      

Dok sam sedeo na terasi, mogao sam samo da zavidim onima koji su mogli da iskoriste divan dan i da ga provedu na vodi.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Progar 18.07.2010.
« Odgovor #2 poslato: 23, 07, 2010, 08:47:27 pre podne »
Olimpe (i ostali),

Softver za prebacivanje fotografija je sam odradio smanjivanje na format za isticanje na vebu radi veće brzine .

Medjutim, da bi se videla fotografija bolje, dovoljno je kliknuti na nju i otvara se novi prozor u kojem je fotografija veća.

Paziću sledeći put da mi program ne promeni veličinu automatski tako da ćete moći bolje da vidite bez potrebe da prelazite na nove prozore.

Pozdrav svima.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Progar 18.07.2010.
« Odgovor #3 poslato: 23, 07, 2010, 18:14:12 posle podne »
lsi imas  uputstvo na forumu kako da smanjis slike , tako smanjenje slike primice i image shack ...

ujedno kada  tagujes slike sa imageshacka ne koristi njegove tagove vec direktan link


« Poslednja izmena: 24, 07, 2010, 23:59:22 posle podne SALE NB »

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Progar 18.07.2010.
« Odgovor #4 poslato: 23, 07, 2010, 22:04:31 posle podne »
lsi ,sledeci put kada budes isao na tu stranu raspitaj se za svinjarsku kolibu mislim da tako nesto vise nema nigde.
dalje necu otkrivati . uradite nesto sami. :good:
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže namcor

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: titel 9
  • Marina: biser boljevci
  • Veličina: 5,8
Odg: Progar 18.07.2010.
« Odgovor #5 poslato: 23, 07, 2010, 22:18:40 posle podne »
čarda  se zove ,,kod pere babuške ''

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Progar 18.07.2010.
« Odgovor #6 poslato: 23, 07, 2010, 23:26:49 posle podne »
Nisam skontao,carda i svinjarska koliba su ista stvar,tj mesto?
U okolini Progara?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Progar 18.07.2010.
« Odgovor #7 poslato: 24, 07, 2010, 07:35:45 pre podne »
čarda  se zove ,,kod pere babuške ''

Hvala, Quin Meri, u pravu ste. Sad sam se i ja setio kad ste napisali - Pera Babuška.
Čarda je, kao što rekoh prijatno mesto za odmor, a i osoblje, čitava porodica radi i svi su prijatni i uslužni.


A da li je ova čarda ona svinjarska koliba o kojoj piše Busa2 - ne znam. Pitaću moje prijatelje koji su iz tog kraja.

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Progar 18.07.2010.
« Odgovor #8 poslato: 24, 07, 2010, 15:25:15 posle podne »
ne,nije isto jer se koliba nalazi u sumi-bojcinskoj.prelepo mesto za odmor i opustanje. :drinks:
dajte neki izvestaj.jel upecao neko nesto?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Progar 18.07.2010.
« Odgovor #9 poslato: 24, 07, 2010, 15:29:50 posle podne »
ne,nije isto jer se koliba nalazi u sumi-bojcinskoj.prelepo mesto za odmor i opustanje. :drinks:
dajte neki izvestaj.jel upecao neko nesto?

E, ako je tako, onda smo tu bili:

"Pred početak samog koncerta, predahnuli smo i večerali (za male pare - 4 večere, sa pićem, platili smo manje od 3.000 dinara) u predivnom ambijentu." (ima i slika ali je sitna).

Zaista prijatno mesto.


Inače, što se tiče pecanja, ja tog dana nisam pecao (ali i da jesam ne bi bila velika razlika :taunt:), a gotovo da nisam imao sa kim da razgovaram na licu mesta jer je neposredno pred naš dolazak staršan pljusak oterao sve pecaroše tako da ništa ne mogu da kažem po tom pitanju.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Progar 18.07.2010.
« Odgovor #10 poslato: 24, 07, 2010, 15:51:40 posle podne »
LSI, pojasni nam malo taj početak koncerta.  :drinks:

Iako to verovatno nema veze sa ovom temom. :)
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Progar 18.07.2010.
« Odgovor #11 poslato: 24, 07, 2010, 16:01:24 posle podne »
pogledah sliku-to je to.
aj prebaci u putopise

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Progar 18.07.2010.
« Odgovor #12 poslato: 24, 07, 2010, 20:08:50 posle podne »
LSI, pojasni nam malo taj početak koncerta.  :drinks:

Iako to verovatno nema veze sa ovom temom. :)

Koncert kojem smo prisustvovali organizovala je muzička redakcija RTS-a.

Koliko sam ja razumeo, Merima Njegomir je od nedavno urednik u toj redakciji ili bar ima neku od važnih funkcija. U redakciji su odlučili da nastave sa tradicijom dugom više od trideset godina koju su započeli još pokojni Vlastimir Pavlović Carevac, a zatim negovali Miodrag Jašarević i niz drugih izuzetno kvalitetnih muzičara koje smo imali.

U svemu tome učestvuje i poznati harmonikaš i pedagod Ljubiša Pavković, koji je decenijama bio upravnik narodnog orkestra radio Beograda i koji već godinama radi sa mladim talentima.

Nedavno, ovi umetnici su započeli rad sa novom generacijom talentovanih mladih pevača i ovaj koncert kojem smo mi prisustvovali bio je prvi u seriji koju nameravaju da prikažu publici. To su svojevrsni javni časovi na kojima ovi mladići i devojke stiču iskustva javnih nastupa, pevajući pesme po izboru njihovih instruktora.

Ko nije gledao prenos na televiziji mnogo je propustio. Odabir pesama je bio po mom ukusu, a bilo je očigledno da je i publika oko mene izuzetno uživala. Bilo je izvornih pesama. Bilo je pesama koje su komponovane pre mnogo godina i čiji autori su poznati ali su se utopile u izvorne svojom melodijom i tekstom i danas ih svi doživljavamo kao narodne...
 
Teško je reći ko je bolje otpevao odabranu pesmu ali mislim da je kruna večeri bio nastup desetogodišnje devojčice koja je fantastično otpevala "Djurdjevdan" uz ovacije brojne publike.

Inače, počasni gost bio je Predrag Gojković Cune, koji je bio član žirija koji je pre trideset godina ocenjivao Merimu Njegomir (tada se prezivala Kurtiš) na jednom muzičkom takmičenju za mlade nade i tom prilikom joj je dao ocenu 10,5 (na pločici za glasanje na kojoj je bio broj 10 dopisao je rukom zapetu i peticu kako bi izrazio svoje zadovoljstvo njenim nastupom.

Na kraju koncerta, Merima i Cune, zajedno sa svim mladim pevačima, otpevali su pesmu Ivanova korita i bili ispraćeni gromoglasnim i dugotrajnim aplauzom zadovoljnih gledalaca.

Kako sam obavešten, 8. avgusta, na istom mestu i u isto vreme, u Bojčinskoj šumi, u okviru "Bojčinskog leta" biće održano drugo javno snimanje nove grupe mladih talenata. Ja ću pokušati i tome da prisustvujem, a pozivam i sve vas koji volite muziku i to pre svega onu kvalitetnu.

U divnoj atmosferi, u lepom okruženju, imajući u vidu ko su muzički pedagozi koji rade sa mladim talentima, ne možete zažaliti.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Progar 18.07.2010.
« Odgovor #13 poslato: 24, 07, 2010, 20:11:35 posle podne »
pogledah sliku-to je to.
aj prebaci u putopise

Ja nemam ništa protiv toga ali mislim da to mogu da urade administratori...

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
Odg: Progar 18.07.2010.
« Odgovor #14 poslato: 24, 07, 2010, 22:14:00 posle podne »
Bio sam i ja pre neki dan na cardi "KOd Pere babuske". Mesto je lepo ali dosta neuredjeno jer se Sava skoro povukla, kazu da je bila do prozora na cardi. A i malo pivo "Pils plus" kosta 130 dinara - bas i nije povoljno.
Bolje je ziveti sam nego sa budalama