E, ovako treba... > Brodogradnja

"tabanaš" ili "blagi-v" ?

<< < (2/5) > >>

IKA:
Iskreno nije mi nikad bilo jasno zbog čega se ljudi kad grade sebi brod odlučuju za tabanaš.
Koje su prednosti tabanaša , ili je samo lakši za izgradnju pa je to jedini razlog

odissej:
Neverovatno da za postizanje istih brzina vec od 6km/h pa na dalje,  tabanasu konstantno treba oko 3 puta vise snage. Ovo se odnosi na deplasmanski rezim plovidbe.Bilo bi interesantno videti dijagram za brzine preko 20 km/h. :smile:

ladjaVlajko:

--- Citat: odissej  09, 03, 2010, 15:07:42 posle podne ---Neverovatno da za postizanje istih brzina vec od 6km/h pa na dalje,  tabanasu konstantno treba oko 3 puta vise snage. Ovo se odnosi na deplasmanski rezim plovidbe.Bilo bi interesantno videti dijagram za brzine preko 20 km/h. :smile:

--- Kraj citata ---
To je već druga priča ... ova analiza je isključivo za deplasmanski rezim plovidbe. Mislim da je Michlet beskoristan u bilo kojoj drugoj varijanti.

haklberisojer:
Dragocena i upecatljiva informacija.

Svaka cast ladjaVlajko. Hvala ti u moje ime i u ime svih iskrenih ladjarosa pocetnika....

Kapetan:
vlajko jel bi mogli da ti damo dimenzije koriita i tezinu da vidimo koliko realne podatke daje software ... mislim da bi to bilo dosta merodavno...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju