Autor Tema: Solarni paneli  (Pročitano 226704 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #345 poslato: 03, 12, 2012, 10:39:28 pre podne »
Pitas coveka za garanciju,
dokazes mu da su mu Kinezi uvalili slabije panele,
on prizna da je menjao fabricke dimenzije, (po meni skinuo je pogresan PDF)
 
i on ode...

niko tebe prijatelju ne blati nego kao potencijalni kupac zelim da dobijem informacije kako bih se odlucio o kupovini, nije malo para i za te pare hocu da dobijem to sto sam platio .... a ovde je dokazaivost jednostvna sirina x duzina x 1.2 i dobije se snaga ...

Slobodno izvolite, kupujte i dalje po 2 do 2,5 eura po watu kod onih koji su treća ili četvrta ruka, ili onih koji tvrde da su recimo iz Engleske paneli, a ta firma ima fabrike samo u Kini i indiji.

khm , opet imas pogresne infromacije trenutna cena u Srbiji je do 1.2 do 1.5 sa pdv-om (pracenje u zadnjih mesec dva) , garancijom i sa matematikom koja se uklapa ... ima onaj u Beceju, elektircar ... a moze i da se uveze pa ako uspes zeznes carinu nema pdv-a ...

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #346 poslato: 03, 12, 2012, 15:19:55 posle podne »
Pusti Jazo Kapetana,  ima nas koji smo zainteresovani. Koji panel ima dimenziju priblizno 60x40cm?
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #347 poslato: 03, 12, 2012, 16:26:44 posle podne »
Nije nego kapetan elergičan na poli 6589
Ja koliko sam shvatio njegovi paneli su nešto većih dimenzija nego uobičajeni pa mu opet dođe na isto, kakgo kod

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #348 poslato: 03, 12, 2012, 21:24:12 posle podne »
broker nisi shvatio ...
sirina x duzina x 1.2 = koliko panel ima watti ...

a to se ne poklapa sa dimenzijama/wattima koje je Jazo ostavio, sem za prva dva ... ti se bese zaleteo na ono 300 watti 12 ampera pre neki dan ... na kraju ces da kupis ponovo ladju bez tabana vidim ja ...

naravno da ce uvek biti za sisanje ... a forum sluzi tome da se znanjem i iskustvima dodje do dobrih stvari...

sto se POLY i MONO panela tice, nisam ja alergican na POLY, nego to je ona cuvena prica BETA i VHS, UNIX i WINDOWS... evo ja se trenutno interesujem za trecu vrstu panela koji ima najgore karakteristike ali ima par prednosti ...

ono sto treba da ti bude bitno jeste da vidis koliko na kraju dana napuni POLO a koliko MONO .. a odnos u zavisnosti od izvora idu od 1:0,7 do 1:0,5 u korist MONO panela ... e sad ti meni reci za nesto sto ce se koristiti 20 godina (tolika je garancija) da li ces da razmisljas o 20 % vecoj ceni ?

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #349 poslato: 03, 12, 2012, 22:21:55 posle podne »
kapetane...
jeli moze taj panel da skopcam na obicni akumulator od automobila od 75 ah..i ima li smisla da kupim neki od 50-60 w...cisto da malo nadopunim kad sam na pecanju...od potrosaca imam webasto rasvjetu i neki mali tv..i sonar sam zaboravio...sto se tice struje na knap izdrzim tri dana koliko budem na pecanju...
ima li smila kupiti taj neki manji

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #350 poslato: 03, 12, 2012, 22:35:51 posle podne »
Ja još nisam čuo da nekom solar ne radi ili da je nešto crklo a i pola stvari u Srbiju dolazi polu sivim kanalima uostalom i ti si solare prodavao pa ce ovaj jazo dati garanciju isto kao i ti sto si je davao.

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #351 poslato: 03, 12, 2012, 22:41:27 posle podne »
"Poly" protiv "Mono" je kao "Benzinac" protiv "Dizelaša". Obrni-okreni, na kraju će se prodavati (i prodati) i jedni i drugi. I svi će biti zadovoljni.

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #352 poslato: 04, 12, 2012, 00:12:02 pre podne »
Kupio sam dva panela od 20w kao i Bane ali nisam hteo da komentarisem do prvog suncanog dana dok ne izmerim sta pruzaju.  umnik

Kapetan me potakao da ipak dam preliminarnu ocenu.   

Paneli izgledaju profesionalno (fabricki) sklopljeni i vrlo solidni. ok ok ok

Po ovoj ceni nema veze da li su 18W ili 20W jer ih kod nas nigde nema ni za duplo vecu cenu. thumbup thumbup

Ako ima boljih i jeftinijih i jos sa garancijom i servisom navedite gde ih to ima.   sha

Ovo je daleeeko najpovoljnije i na nasem trzistu nema konkurenciju.    6589

Za Jazu sve pohvale, covek je profesionalan i efikasan.    114 114 114
 
 
Marke

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #353 poslato: 04, 12, 2012, 00:12:59 pre podne »
Marginalizovaliste coveka i temu!
Od svih sam ocekivao ali od Duleta....

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #354 poslato: 04, 12, 2012, 00:26:54 pre podne »
Brate na tim panelima je bila manja zarada nego na ovim sad !
Nestaj mi na muku!
Jos kad se setim da je onaj legalista sve redom drzavi platio i jos poceo o nekom forumskom popustu....

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #355 poslato: 04, 12, 2012, 00:40:20 pre podne »
A bre ... nije za džabe ova tema narasla ovoliko ...

Matematika je jednostavna i piše u pdf fajlovima - na primer ... panel od 120W koristi 36 solarnih ćelija. Matematika kaže da su korišćene solarne ćelije od 3.33W, što znači da im je kataločka efikasnost 13.7%. Tačka.

A ko hoće da se igra, i nije neka nauka ...






Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #356 poslato: 04, 12, 2012, 07:38:45 pre podne »
Ja još nisam čuo da nekom solar ne radi ili da je nešto crklo a i pola stvari u Srbiju dolazi polu sivim kanalima uostalom i ti si solare prodavao pa ce ovaj jazo dati garanciju isto kao i ti sto si je davao.

broker panele koje smo Novus i ja uvezli svi imaju carinsku deklaraciju, svi su prodati preko firme, za sve je placen PDV i slicno ... drugim recima ni jedan nije prodat sivim kanalima ...

@marke ajd da ti dam lovu za 18 litara goriva a ti meni daj 20 litara ? jel moze to tako ? panela ima i po nizoj ceni...
@dule  1-2 % je kod svih panela odstupanje i to je ok , ali 10 % je preterano odstupanje , ujedno dule to su MONO znaci mnozis sa 1.5 , a POLY sa 1.2
@ Maverick , puni ce ... koliko zavis od dana.. moj savet uvek ga puni na sunce i na odbljesak sa vode jer ces dobiti bolji efekat ...

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #357 poslato: 04, 12, 2012, 10:54:38 pre podne »
Kapetane ja sam te pitao nekoliko puta kad ce stici ti jeftini paneli a ti rece ovu cenu ne moze niko da postigne zato i ne uvozite...
Kolika je cena po kojoj mozes da ih dopremis ili ti ili neko drugi bili oni mono ili poly?
A to sa gorivom ako ti placam 60 dinara litar slobodno mi daj i 18 litara umesto dvadeset.

 114 114
Marke

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #358 poslato: 04, 12, 2012, 12:10:03 posle podne »
marke da li si znao unapred da kupuejs manje watti ? nisi ... ok ti mislis da to nije prevara ja mislim da jeste ...

jesam rekao da niko ne moze 1 evro u septembru  i eto ispostavilo se da sam u pravu , Jazo prodaje po 1.2 evra  (kada dodas watte koji fale) bez pdv-a sto je ona cena koju sam ti i ja rekao da moze da se postigne 1,2 plus PDV = 1.4 evra ...

ujedno rekao sam ti tada da ti je najpamtnije da uvezes iz cro gde ce te sa carinom ( od 0% do 1% kako ti padne)  , postarinom (25 eur) i pdv-om (20% na prikazan racun ako ti ga uopste naplati posta ) franko Beograd  izaci najvise oko 1-1.2 evro za MONO ... ali ok sada si platio 1.2 evra za POLY i nemas garanciju  ... ako je tebi to dobro meni je jos bolje ...

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Solarni paneli
« Odgovor #359 poslato: 04, 12, 2012, 13:57:47 posle podne »
Teorija teorija teorija...


Nisam rekao da je manje Wati nego da "i cak i da je tako ne smeta mi" jer je novo, ima garanciju od prodavca da ce da ga zameni ako je nesto lose i dobio sam robu odmah bez raznih varijanti...

Kupovina laka brza i jednostavna.

Da sam hteo da ih uvozim iz Hrvatske znam kako bi to uradio ali i sam vidis da to nema smisla i zato ih i ti ne uvozis.

Ako ti ne vidis korist da ih uvezes na veliko i prodas nama kako onda mislis da se nekom isplati cela akcija za par komada.

Kada u Beogradu bude dostupna ova cena i kvalitet mozemo da diskutujemo.

Posto nismo deca svi znamo kakvo je smaranje ceo proces:

1. Ugovaranje sa nepoznatom firmom tamo negde kad ce imati robu i kako se moze preuzeti i platiti.
2. Placanje prema inostranstvu, bankarski troskovi, potvrde i trista gluposti
3. Cekanje na proveru da su legle pare i ponovno dogovaranje kako da se preuzme
4. Odlazak po robu (troskovi puta ili postarina i rizik da ce stici polomljeno) i izgubljeno vreme
5. Prelazak carine i cekanje na granici ili placanje troskova carinjenja ako je poslato postom i odlazak po paket.


Sve ovo samo da bi dobio istu cenu ili cak platio skuplje za robu koju kupujem jednom u zivotu.

Naravno o garanciji i obestecenju ako stigne polomljeno necu ni da pricam.   
 114
Marke