Autor Tema: Krovni otvor-vratanca  (Pročitano 3595 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Krovni otvor-vratanca
« poslato: 11, 02, 2009, 11:49:17 pre podne »
Labude,drago mi je da nas, koji imamo T-9 ima sve vise na ovom forumu i da mozemo da razmenjujemo korisna iskustva.
Vec tokom prve godine kako imam t9 primetio sam da je u kabini i pored otvorenih vrata nesnosno vruce ,pa cak i kada sam u plovidbi.Na sajmu nautike sam kupio (u Gros Inoxu,bio je 3000 din) vratanca za ugradnju na camac.Od plastike su sa dve sarke i dve bravice koje se mogu zabraviti i otkljucati samo spolja.Posle onog "dva puta meri jednom seci" drugar i ja smo ubodnom testerom na jedvite jade isekli potreban otvor.Treba voditi racuna o sledecim stvarima:
-iseci manji otvor za 2-3 milimetra a kasnije ga "stavljati na meru" sa smirglom
-voditi racuna da se ne napravi veci otvor
-voditi racuna da se ne ugradi "na silu" u manji otvor jer ce kabina deformisati sam ram od vratanca -rezultat toga:nece dobro dihtovati
-koristiti kvalitetne testerice(ja sam kupio kinesku ubodnu i uz nju i testerice koje sam ko zna koliko njih spalio) jer radi se o duplom krovu izmedju koga su camove letve koje daju jacinu kabini.
-nakon ugradnje, spoj izmedju ivice spoljnog rama vratanca i krova dobro zadihtovati nekim silikonskim lepkom.

Sa unutrasnje strane otvora,gledano iz kabine zalepio sam "cicak" (za montiranje mreze protiv insekata na prozore) i na njega postavio odgovarajucu mrezicu tako da kada je otvoren prozor vazduh moze da struji ali ne i insekti.Slike cu postaviti kad "otpakujem" camac iz najlona i kanapa u koje je upakovan jesenas .

Van mreže Labud 1258

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 427
  • Pol: Muškarac
  • Ko ne voli karanfile ne treba da živi
    • Revir 2
???: Krovni otvor-vratanca
« Odgovor #1 poslato: 11, 02, 2009, 13:27:30 posle podne »
U pravu si , u kabini je zaista toplo kao u rerni cak i nocu i zbog toga cesto nisam mogao kao covek da naspavam, probao sam sa otvorenim vratima ali vazduh ne cirkulise i problem je i dalje tu.

Predpostavljam da su na dobar nacin resili problem kise kada je poklopac otvoren ?

Poseticu Grosinox ovih dana da vidim sta imaju.

Kako si resio prednji prozor, ja sam kupio parce klirita 40x70 ( ako se ne varam ) i mislio sa da ga jednostavno zanitujem i zalijem nekom diht-masom, ali se pitam kako ce izgledati ivica sa koje bi skinuo stari keder ...

Koje godiste ti je ladja ?

Bilo bi lepo kada bi se javilo jos vlasnika Titela 9, volim da cujem tudja iskustva.

Pozdrav :smile:

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
???: Krovni otvor-vratanca
« Odgovor #2 poslato: 11, 02, 2009, 14:42:37 posle podne »
Da, u pravu si.T-9 ima taj problem,definitivno.Moj camac je 98 godiste,keder je katastrofalan,raspada se.Probao sam problem da resim sa drugarom koji radi u glas servisu i uz svu njegovu strucnu pomoc i alat i materijal,nismo uspeli da resimo problem za duze vreme.Zalio sam oko kedera sa silikonom i tako sam pregurao proslu godinu a na prolece cu da uradim upravo to sto si i ti primetio.Klirit (obavezno providan zbog pregleda ,kroz njega gledam kad vozim) ,obradim mu ivice,ocistim otvor na kabini,klirit dobro pricvrstiti sa desetak pop nitni a ivice obraditi-zadihtovati sa nekim Sika silikonom za dihtovanje.Sa unutrasnje strane otvora-prozora ce se videti ivica sirine 2 cm koju cu popuniti sa kanapom za camce koji cu zalepiti celim unitrasnjim obimom.Em sakrijes ivicu em deluje estetski lepo.Ceo problem kod Premixa je taj sto su i kederi za prozore i oni zastitni oko camca katastrofalno loseg kvaliteta.Kada sam kupio camac pre tri godine menjao sam i taj oko camca.Kupio ga u nekoj firmi u N.Sadu koja inace snabdeva i premix.Sledece sezone i on je poceo malo da se tare.Sta da ti kazem.Izgleda da cemo morati da sve to menjamo svakih par godina ili da kupimo neki Azimut ili Regal pa da nas bas briga :dance1:

Van mreže Labud 1258

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 427
  • Pol: Muškarac
  • Ko ne voli karanfile ne treba da živi
    • Revir 2
???: Krovni otvor-vratanca
« Odgovor #3 poslato: 11, 02, 2009, 15:08:21 posle podne »
Ja jako volim moju ladju, lako je mobilna - i na vodi i na prikolici ali izgleda da mi apetiti rastu brze nego mogucnosti ( ovo je bas redak problem )

Voleo bi ja i vecu i jacu ladju ali problem je taj sto ni na ovoj ne provodim dovoljno vremena, tako da do daljneg sam veran T-9 i njegovim glupavim prozorima, bar dok ne porastem dovoljno...


Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
???: Krovni otvor-vratanca
« Odgovor #4 poslato: 11, 02, 2009, 15:20:57 posle podne »
Tacno.Dok sam imao camce bez kabine mastao sam da imam ovako nesto pa da prespavam u njemu,uvece rostilj,pivo,druzenje....Imam ga vec evo cetrvrta godina i to i upravo i radim.Idem nizvodno do bgd. uzvodno do Beske,Titela...E, sad vec rastu apetiti ali tu moju "glad" suzbija cinjenica da pravim kucu pa cu jos dugo godina biti veran mojoj ladji sa svim njenim manama i vrlinama.Druzicemo se mi sa slicnim temama ovde a bilo bi dobro i na Svetoj reci.Leto ide.... :preved:

Van mreže Labud 1258

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 427
  • Pol: Muškarac
  • Ko ne voli karanfile ne treba da živi
    • Revir 2
???: Krovni otvor-vratanca
« Odgovor #5 poslato: 11, 02, 2009, 15:34:53 posle podne »
Da, bilo bi odlicno da iskoristimo tu mobilnost za neko druzenje , joj samo da dodje lepse vreme

 :drinks:

Van mreže namcor

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: titel 9
  • Marina: biser boljevci
  • Veličina: 5,8
???: Krovni otvor-vratanca
« Odgovor #6 poslato: 12, 02, 2009, 16:04:38 posle podne »
sad vidim koliko sam  imao sreće sa mojim čamcem nije mise svidelo što se prednji prozor otvara ai mi je tip što mi je prodao rekao da je on tražio da mu premiksu urade pednji prozor vrata zbog provetravanja sad kad čujem kako vas dvojica kukate na vrućinu ukabini vidim danije to tako loše rešenje doduše ja sam ga prošle sezone malo vozio kuplen je krajm sezone u početkom oktobra tako da nisam upoznao prednosti što može da se otvori ili po potrebi skine prednji prozor
« Poslednja izmena: 12, 02, 2009, 16:19:42 posle podne qvin meri »

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
???: Krovni otvor-vratanca
« Odgovor #7 poslato: 12, 02, 2009, 16:25:41 posle podne »
Kada sam prvi put video da ce biti vruce u kabini zvao sam premix da kupim taj prozor sto se otvara i da ga ugradim umesto ovog obicnog.Kazu "ne pravimo vise".Kakvi amateri covece.Pitam da ne pravi neko od privatnika pa ih mozda samo snabdeva,kazu ne.Bilo je nekih saveta tipa idi na otpad pa kupi siber od kadeta te golfa itd.Medjutim to mi se odmah nije svidelo-sve je to budzenje a ja volim moju ladju i ne zelim da od nje pravim nakazu a da pri tom ne znam dali ce to uspeti.Zato sam ovo ugradio i zadovoljan sam.Ali bez obzira na te otvore i krovne i taj tvoj ,veruj mi kad upece zvezda ne pomaze nista drugo osim da se zabijes pod neki vrbak i uzivas u hladovini.

Generalno ,ne razumem Premix.Trebali bi svakako da poboljsaju kvalitet zavrsne obrade koji je jako los,da promene neka teh.resenja na camcima i naravno cene-nisu normalni.T 9 kosta oko 3.200 EUR ?!!Jeste da ga volim ali bre ne vredi on toliko.Mislim da su se malo osilili i da je to samo zbog toga sto u Srbiji ima koliko znam jos jedan proizvodjac (tri princeze) koji pravi slican camac u istoj kategoriji i to je to.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Krovni otvor-vratanca
« Odgovor #8 poslato: 12, 02, 2009, 16:27:53 posle podne »
bio sam svojevremeno u premixu, kupio ih je pre 3 godine svaba... sto se proizvodje tice camci su im u drugom planu ... rade za nemacko trziste sasvim 10te stvari...

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
???: Krovni otvor-vratanca
« Odgovor #9 poslato: 12, 02, 2009, 16:39:16 posle podne »
Pazi kad sam znao.Vidim da u proizvodnom programu rade sto ti kazes kapetane sasvim desete stvari tako da su im camci kao nogom radjeni.Da nije nas koji volimo sve ovo i volimo da se zezamo oko ladja i stalno nesto dogradjujemo,ugradjujemo camci bi nam bili katastrofa (fabricka verzija).

Nego kapetane,cuo sam da su neki majstori za camce otisli iz premixa i sad rade u privatnoj verziji camce iz "istih" kalupa pa nebi bilo lese ako bi mogli da saznamo malo vise o njima i o proizvodnji.Cisto da pomognemo onim ljudima koji hoce slicne camce koji pravi i premix ali verovatno po razumnijim cenama.Bilo bi dobro "iskopati ih"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Krovni otvor-vratanca
« Odgovor #10 poslato: 12, 02, 2009, 18:19:03 posle podne »
pricao sam sa direktorom ovde (nas covek) i zna za problem zavrsne obrade... postoje dva problema

1 kalupi su stari i ne isplati im se ulaganje u nove
2 radna snaga je losa

sto se tice plasticara doveli su ccoveka iz ceske da im radi plastiku i nadzire proizvodnju ... svaba vlasnik , izvoze u svabiju i tu mora da bude kvalitet... problem je sto je posao tezak i niko nece da ga radi ...

cak i ako postoje divlji masjtori i oni vade iz tih istih kalupa koji su trebali , prema ceima direktora, da se zamene jos pre 10 godina... inace verovali ili ne jos proizvode sajku i panonku .. prodaju 3-4 godisnje... panonka ubija sa cenom...  a mislim da je losija od Mladjinog aquariusa...