Autor Tema: bova  (Pročitano 4523 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
bova
« poslato: 05, 12, 2009, 14:55:10 posle podne »
Kakva su vasa iskustva,kako ih napraviti,njihove mane.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: bova
« Odgovor #1 poslato: 05, 12, 2009, 16:02:54 posle podne »
Kod nas se najvise prave od starih bojlerskih kazana tako da i sam imam takvu!!Medjutim na prolece cu(ako bude bilo finansija)kupiti plasticnu kojih ima u prodavnicama nauticke opreme.Ove ,,bojlerske,, umeju da izgrebu camac i da ostete pogotovo plasticna korita!Ako sam pravis obavezno vrtilice i na sidro i na bovu!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: bova
« Odgovor #2 poslato: 06, 12, 2009, 07:50:40 pre podne »
Sta baciti u vodu?Prosle godine iako sam imao jedno 150 kila pravljeno sidro kosava me odvukla jedno kilometar od mesta.Dali dodatno vezati sajlu za obalu?Sve me interesuje jer ovo vezivanje za obalu nije ono pravo.

Van mreže sharke

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 237
  • Pol: Muškarac
Odg: bova
« Odgovor #3 poslato: 06, 12, 2009, 09:15:24 pre podne »
Ja sam moju bovu sam pravio tako što sam izrolovao 3mm lim,napravio gornji i donji poklopac i kroz sredinu provukao šipku f16mm.Kao što deda kaže,stavio sam vrtilice na teg i na bovu.Smatram da će da mi potraje ,ali me jedino brine da preko zime nebude neka santa leda koja možda može da je odvuče,pa me interesuje kako vi to .rešavate.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: bova
« Odgovor #4 poslato: 06, 12, 2009, 12:37:49 posle podne »
Ja sam moju bovu sam pravio tako što sam izrolovao 3mm lim,napravio gornji i donji poklopac i kroz sredinu provukao šipku f16mm.Kao što deda kaže,stavio sam vrtilice na teg i na bovu.Smatram da će da mi potraje ,ali me jedino brine da preko zime nebude neka santa leda koja možda može da je odvuče,pa me interesuje kako vi to .rešavate.

Sharke, ti verovarno znas sta je bilo u Grockoj marini onomad (cimi mi se s proleca), naiso krs i lom i pokidao i bove i lance-katance...meni je siklja bila na bovi pa su siklju uvatili a bova sve sa tegom zavrsila par kilometara nizvodno.
Otada camac guram u obalu.

Van mreže sharke

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 237
  • Pol: Muškarac
Odg: bova
« Odgovor #5 poslato: 06, 12, 2009, 12:54:02 posle podne »
Zato i razmišljam šta da radim,žao mi da izgubim bovu.Palo mi na pamet da izvadim bovu, a da za lanac zakačim plastičnu kantu od 25l.Opet kažu , naiđu pijani lovci na patke i izbuše kantu,pa ode na dno.Dobro je da mi je čamac metalni.

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: bova
« Odgovor #6 poslato: 07, 12, 2009, 09:22:09 pre podne »
Nekad su se bove pravile od Lifamovih butan-boca ali danas imas u nautickim prodavnicama plasticne bove sve obicne i sa vrtilicama,razlicitih boja ,velicina i oblika.Ako se dobro secam nisu bile skupe a siguran sam da ti se za te pare nebi isplatilo da pravis od kojekavih boca,varis,budzis itd.

A jesi li probao da napravis svemer od dimenzija 80x80 i jedno 80 kg.Moze da ga odnese jedino neko plutajuce stablo (mozda) ,pre leda i santi vadi sve iz vode.To je sila koja se ne moze zaustaviti.

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: bova
« Odgovor #7 poslato: 07, 12, 2009, 14:26:53 posle podne »
Moj camac je na putu zimi bas geblima  i kojekakvom cudu, hteo sam opet bovu i teg da stavim ali mora da padne vadjenje da ga nebi opet jurcao po Savi.

Van mreže sLLayer

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 181
Odg: bova
« Odgovor #8 poslato: 10, 01, 2010, 14:30:11 posle podne »
Da postavim pitanje u vezi bove, imam plasticnu bovu odlicnu ali problem je u sidrenju, voda na ovom jezeru varira oko 5-6 metara a zna nekada i vise da ode u visinu pa nastaje problem, prije nekoliko dana mi je bila svezana splav za bovu voda se toliko digla da je pukla sajla i otisao splav 3 kilometra.. a opet kad svezem na dugacko kada se smanji voda ona hoda okolo i moze da mi pridje splav obali... ima li neko neku ideju?

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: bova
« Odgovor #9 poslato: 10, 01, 2010, 14:54:26 posle podne »
Smo je jedno unverzalno rijesenje . Svaki dan biti pored plovila .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže sLLayer

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 181
Odg: bova
« Odgovor #10 poslato: 10, 01, 2010, 18:14:59 posle podne »
splav je udaljen od mene 120 kilometara tako da ga nemogu obilaziti, otprilike jednom mjesecno zato mi treba adekvatno rjesenje  :superstition:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: bova
« Odgovor #11 poslato: 10, 01, 2010, 19:15:07 posle podne »
pobij sipove i uzivaj ... ne znam koliko to kod vas kosta ali kod nas od 500 evra do 5000 evra sve zavisi koliko voda nosi ..