Autor Tema: Ukrcaj i iskrcaj sa plovila  (Pročitano 3170 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

olimp

  • Gost
Ukrcaj i iskrcaj sa plovila
« poslato: 07, 11, 2009, 21:31:03 posle podne »
Ukrcaj i iskrcaj iz plovila može ponekad biti otežan. Najlakše je ući i sići sa plovila na uređenim molovima, pristaništima, pristajanjima uz splav ili drugo plovilo, ali ploviti znači i stati tamo gdje hoćemo, posjetiti baš to mjesto jer tu želimo biti, stati i pristati iz raznih razloga pa i pomoći drugome u nevolji. Konfiguracija obale i dubina vode znatno nam mogu otežati pristajanje. Pomagala koja tada imamo uz sebe na brodu dobro nam dođu. Pomoćno plovilo nemamo uz sebe ili ga uopće nemamo.

Kako ste vi riješili taj problem. Kako silazite s plovila u uvjetima kada voda nije prijatna niti pogodna da je gazimo, kada je rub obale blatan, obala uzdignuta, kada želite izaći a da ne budete mokri i blatni. Kakva ste rješenja na plovilima vidjeli kod drugih, šta vas je zadivilo, a na šta imate ozbiljnu kritiku. Ima li nekakvih multifunkcijalnih rješenja, koja ste vidjeli pa bi ih preporučili drugima.

Čeka me uskoro rješenje ovog problema i tu mi vaše iskustvo može puno pomoći. :party: :drinks:
 

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Ukrcaj i iskrcaj sa plovila
« Odgovor #1 poslato: 07, 11, 2009, 22:02:38 posle podne »
Na dosta plovila sam video da koriste debele daske koje su pricvrscene sarkama za spic camca!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ukrcaj i iskrcaj sa plovila
« Odgovor #2 poslato: 07, 11, 2009, 22:19:47 posle podne »
Na dosta plovila sam video da koriste debele daske koje su pricvrscene sarkama za spic camca!
te daske su uvek ili kratke ili predugacke... ja se nesto razmisljam o nekom teleskopskom sistemu do 2 metra tako da su delovi oko 80 cm sve preko toga mislim da bi bilo preveliko naprezanje....

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
Odg: Ukrcaj i iskrcaj sa plovila
« Odgovor #3 poslato: 07, 11, 2009, 22:27:24 posle podne »
Na camcu imam dasku/fosnu 1m i za sada se to pokazalo kao dovoljno, mada nije lose imati i alu merdevine iste duzine. Naravno sve zavisi od tipa camca. Ja nemam problem izlazenja i pristajanja na obalu, mali camac mali problem.
Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Ukrcaj i iskrcaj sa plovila
« Odgovor #4 poslato: 07, 11, 2009, 22:31:18 posle podne »
ima u uradi sam merdevine na izvlacenje nisu skupe

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Ukrcaj i iskrcaj sa plovila
« Odgovor #5 poslato: 07, 11, 2009, 22:40:12 posle podne »
Na dosta plovila sam video da koriste debele daske koje su pricvrscene sarkama za spic camca!
te daske su uvek ili kratke ili predugacke... ja se nesto razmisljam o nekom teleskopskom sistemu do 2 metra tako da su delovi oko 80 cm sve preko toga mislim da bi bilo preveliko naprezanje....
 Meni se cini da smo proletos pricali na ovu temu!Za to mogu da posluze elementi od gradjevinskih skela aluminijuskih!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Ukrcaj i iskrcaj sa plovila
« Odgovor #6 poslato: 08, 11, 2009, 09:58:49 pre podne »
Alu merdevine su pravo resenje.
Ako neko ima viska love ima po katalozima da se uzme vec gotov prelaz koji se srafi ili vec nekako ucvrsti za sam pramac i eto resenja :)

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Ukrcaj i iskrcaj sa plovila
« Odgovor #7 poslato: 08, 11, 2009, 10:07:19 pre podne »
Nesto slicno moze i na camcu da se napravi.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JWJ_97Yoxvo[/youtube]

Van mreže Nemo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 239
  • Pol: Muškarac
Odg: Ukrcaj i iskrcaj sa plovila
« Odgovor #8 poslato: 30, 09, 2010, 00:26:44 pre podne »

To je i meni padalo napamet za prelaz. Ja bi napravio tako da budu kao makazice.
2x1m i jedna u drugu da se uvuku mislim na merdevine ili na takvu konstrukciju.
Zadrzis merdevine kakve su i samo izmedju nosecih kutija polozis rebrasti alu lim, malo pop njitni.

Pogledajte kako su resene pasarele na modernim jahtama pa ukradite neku od ideja.


Stigao sam tamo gde ljudska poimanja jos nisu...
Sve primedbe mozete slati na adresu: Galaxy, XWY 45 035, Ulica Mlecni put BB