Autor Tema: Tv Emisija - Moja Ladja  (Pročitano 10661 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Tv Emisija - Moja Ladja
« poslato: 24, 09, 2009, 01:17:26 pre podne »
Od kada ne postoji vise emisija NA VODI, ostala je praznina u ovoj nasoj muci ... nije da je ta emisija popunjavala prazninu ali daleko od toga da je bila losa....

Posto radim sa preko 15 tv stanica u ovom momentu , mislim da  mogu da izguram par epizoda da uradimo na oruk.. za posle ce trebati sponzori da odrzavaju ... 

Na pocetku da postavim dva pitanja:

1 Ko je zainteresovan za saradnju u emisiji ? (Captjerri se prvi javio :)  ajde ko je jos zainteresovan ne mora da je iz struke)

2 Sta bi sve trebalo da sadrzi emisija?



Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Tv Emisija - Moja Ladja
« Odgovor #1 poslato: 24, 09, 2009, 01:20:10 pre podne »
Pa ako mogu da pomognem tu sam.

Sto se sadrzaja tice trebalo bi prekopirati glavne teme sa sajta.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Tv Emisija - Moja Ladja
« Odgovor #2 poslato: 24, 09, 2009, 01:23:38 pre podne »
kad sam vec otvorio temu ajde i da ja prvi kazem za stavku dva , stavka jedan se podrazumeva

ovo su neke stvari za koje ja mislim da ima mesta u emisiji

-ekologija

-sezonski radovi  
a oko motora
b oko broda

-predstavljanje destinacija
a jednodnevne destinacije
b visednevne destinacije

-zivot uz vodu
splavovi (splavovi tipa stambeni objekti)
alasi
nauticari
grad

oko finansija za prve 4 emisije ne brinite to cu ja pokriti , a za ostale da zasucemo rukave i kopamo od drzave do privatnih firmi ...


e sad postavlja se pitanje da li emisija treba da bude komercijalna (morali bi da predstavljamo razne stvari) ili nekomercijalna morali bismo da navucemo drzavu da nam da lovu za razvoj nautike...   i jedno i drugo je podjednako tesko-lako... meni se vise svidja trip nekomercijlna a da novac koji se dobije da za ljude koji ce raditi to 24 /7 (ja odmah da kazem da necu jer imam dovoljno posla u ovom momentu, ali cu pomoci u pocetku maximalno)


da li je emisija nedeljna dvonedeljna ili mesecna ?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Tv Emisija - Moja Ladja
« Odgovor #3 poslato: 24, 09, 2009, 01:24:57 pre podne »
Pa ako mogu da pomognem tu sam.

Sto se sadrzaja tice trebalo bi prekopirati glavne teme sa sajta.

i bre napisao si poruku pre mene a taman sam hteo sam da odgovorim :) ne mari :)

upravo sadrzaja ima gomila i steta je ne podeliti ovu riznicu sa svim nauticarima, nemojmo zaboraviti da nautika i racunari nisu bas srodne teme i da smo mi mali procenat nauticara ...

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Tv Emisija - Moja Ladja
« Odgovor #4 poslato: 24, 09, 2009, 01:32:14 pre podne »
Slazem se, a teme su korisnici sami otvarali. Jasno je da je to ono sto ljudima treba i sto ih interesuje. Ja mislim da bi emisija trebalo da tezi da postane komercijalna, jer bi time mogli da se predstavljaju i svi novi proizvodi. Nisam siguran da je Bankrot Mama spremna da finansira tamo neke nauticare, posebno sto joj vecina ne placa danak.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Tv Emisija - Moja Ladja
« Odgovor #5 poslato: 24, 09, 2009, 01:34:07 pre podne »
mislim da tema ima brdo ... samo treba kopati po forumu ... pa mi ove imamo tema za prvih godinu dana bez da se ponavljamo ...


ja generalno ne volim komercijalizaciju ....  al ajd .. neka bude komercijalna toliko da pokrije trosove i nema prodjae excluzive , tipa dodje honda i kaze necu da imate suzki... e tim cemo da odbijemo jedan deo sponzora ali dobicemo drugi deo sponzora...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Tv Emisija - Moja Ladja
« Odgovor #6 poslato: 24, 09, 2009, 01:35:10 pre podne »
Misliš?
Kao i biciklistička trka tako i jedriličarsko takmičenje jedva privuče dva tri gledaoca. Ali će formula 1 na vodi privući gomilu a toga nema. Moj prijatelj šuki je predsednik Jet Ski saveza i muku muči da organizuje takmičenje. To što je zanimljivo nama neće biti i gledaocima televizije a da bi neko dao finansirao istu svakako će pogledati i gledanost iste.

sto se tice gledanosti imam jake veze sa AGBom pa cemo raditi zbirnu gledanost ... to jest davacemo emisiju na vise tv stanica...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Tv Emisija - Moja Ladja
« Odgovor #7 poslato: 24, 09, 2009, 01:42:13 pre podne »
jel bese pokojni Peca Dobrohotov pravio onu emisiju o vodi i zivotu oko vode... ogromna gledanost odlicna emisija...

ljudi koji su nauticari ili zele da budu nauticari ne padaju na grand show i vrele gume :) nasi ljudi od toga beze na reke :)

a nas kad bi Bayliner podpisao ugovor sa bilo kim iz srbije osim sa vesom iz comtradea... nema sanse... mozemo da dobijemo press materijale ali ja ne bih to ja bih namerno sve domaca produkcija nase reke i slicno.. od bayliera do siklje ... pa predstavljanja ...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Tv Emisija - Moja Ladja
« Odgovor #8 poslato: 24, 09, 2009, 01:47:56 pre podne »
Kad nešto radiš iz entuzijazma naši ljudi te proglase ili ludim ili misle da u stvari zaradjuješ milione a foliraš se.

srbija  :good:

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Tv Emisija - Moja Ladja
« Odgovor #9 poslato: 24, 09, 2009, 01:52:55 pre podne »
Slazem se Dule, ali kao sto su tebi nudili da pola prostora posvetis KTM-u, tako bi i ovde jedan deo mogao biti posvecen realnosti na vodi.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Tv Emisija - Moja Ladja
« Odgovor #10 poslato: 24, 09, 2009, 07:29:46 pre podne »
Tvoj program je u redu Dule, ali mislim da nisi (potpuno) u pravu.
Evo, baš sad se vodi polemika oko toga koji čamac je dobar na reci, Dalmatinka ili neki rečni , poput Titela 9. Postojimasa ljudi koji bi hteli u nautiku, a o tome nemaju pojma. Pa koliko je nama trebalo da skupimo sve te linkove, a jedno su slike, a drugo stvarni kvalitet nekog čamca.

Svakako, u svakoj emisiji predstaviti neku ljutu alu, da krenu zazubice, ali isto tako predstavljati i testirati čamce koje srpski nautičar može da plati.
Čak praviti uporedne testove, što da ne!

Zar ne bi bilo sjajno da razrešimo neke večne debate, koje su vođene na forumu, npr. koji je bolji Tajmen, Dunas ili Bigfoot , ili E-tec vs. Honda,
Lada Niva vs. Suzuki Samurai  :taunt:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: Tv Emisija - Moja Ladja
« Odgovor #11 poslato: 24, 09, 2009, 09:12:19 pre podne »
Na tv Avali ima neka emisija gde predstavljaju jahte, glisere itd...ali to nije to.Pogledajte kakvu prodju imaju emisije Memedovica i slicne koje se bave obicnim dostupnim stvarima i ljudima.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Tv Emisija - Moja Ladja
« Odgovor #12 poslato: 24, 09, 2009, 10:15:12 pre podne »
Tvoj program je u redu Dule, ali mislim da nisi (potpuno) u pravu.
Evo, baš sad se vodi polemika oko toga koji čamac je dobar na reci, Dalmatinka ili neki rečni , poput Titela 9. Postojimasa ljudi koji bi hteli u nautiku, a o tome nemaju pojma. Pa koliko je nama trebalo da skupimo sve te linkove, a jedno su slike, a drugo stvarni kvalitet nekog čamca.

Svakako, u svakoj emisiji predstaviti neku ljutu alu, da krenu zazubice, ali isto tako predstavljati i testirati čamce koje srpski nautičar može da plati.
Čak praviti uporedne testove, što da ne!

Zar ne bi bilo sjajno da razrešimo neke večne debate, koje su vođene na forumu, npr. koji je bolji Tajmen, Dunas ili Bigfoot , ili E-tec vs. Honda,
Lada Niva vs. Suzuki Samurai  :taunt:

Apsolutno se salžem  :good:

ja sam upravo od onih koje uopšte ne zanimaju luksuzne jahte,već ono što mi je realno i dostupno

luksuzne jahte su stvar prestiža a ne uživanja
Dunav je moje more.....

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Tv Emisija - Moja Ladja
« Odgovor #13 poslato: 24, 09, 2009, 10:56:58 pre podne »
Ovo je sada bas mac sa dve ostrice. Cinjenica je da ce emisija ako bude u skladu sa idejom osnivanja foruma i bude okrenuta srpskim nauticarima, destinacijama na srpskim rekama, alasima i popravkama u domacoj radinosti biti mnogo manje gledana. Bayliner i Pershing su interesantni mnogo vecem broju ljudi. Po mom misljenju treba prvo postaviti cilj citavog projekta. Ako je to novac, onda definitvno Bayliner, Monterey, Pershing, Kole, Milija... Ako je cilj popularizacija nautike u nas, onda teme sa sajta, ali onda tesko da se mogu obezbediti sredstva,

Drugo, emisija na nedeljnom nivou o super jahtama zahteva jako puno rada, sto Kapetan rece 24/7. To znaci da je potrebno zaposliti profesionalce, jer ne znam ko bi sa sajta mogao da zabatali trenutni posao zarad te emisije. Sta bi time dobili, emisiju bi radili ljudi koji nisu nauticari, a teme nama ne bi bile posebno interesantne. Pa mi ovde ni nemamo teme za divljenje luksuznim gliserima. S druge strane Kapetan i par ljudi koji bi vodili tu pricu bi verovatno zaradili izvesnu sumu, sto je sasvim u redu, siroke narodne mase materijal za balavljenje, sajt bi dobio na popularnosti, a nauticari prakticno nista. E sad Dule je pokusao sa slicnim projektom i prso jer nije prihvatio te uslove. Ja bih isao na kombinovanu emisiju koja bi se u drugom, prakticno nekomercijalnom, ali realnom delu bavila nautikom u pravom zivotu.     
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Tv Emisija - Moja Ladja
« Odgovor #14 poslato: 24, 09, 2009, 11:18:16 pre podne »
,,,, dajte nam slike koralnih ostrva...

been there done that :)

ok ... onda 75 % teme koje su nama bliske a 25 % teme World of Yachting recimo , mislim da je to dobitna kombinacija.... zasto tako mislim... Studio B je mucio muku sa gledanoscu ali je od skoro krenuo sa emisijama koje se bave lokalnim sadrzajima i stalno im raste gledanost...  ljudi beze na reke u vecini slucaja od sjaja koji im nije dostupan ...mislim da bi odnos 3:1 bio idealan za ovako neku emisiju

uostalom napravicemo pilot emisiju pa cemo je okaciti i cekati da ljudi kazu kako im se cini ...