E, ovako treba... > NAUTIČKA DISKUSIJA

Naper kod Konjskog ostrva

(1/8) > >>

broker975fx:
Malo ljudi cak i oni koji plovila drze na potezu hotela Jugoslavije zna za podvodnu gradjevinu koja se nalazi kod Konjslog ostrva. Po prici to je ostatak ko zna cega iz ko zna kog vremena a kasnije je doradjen kako bi se sprecilo odnosenje malog ostrva. Doticni naper kako nije na plovnom putu nije ucrtan ni u jednu kartu a krivac je za mnoge vece i manje havarije. Zadnja je potonuce broda bilborda koji vec nekoliko dana stoji izvnut u blizini kamena. Jel zna neko sta se desilo, taj brodic sa tim plocama realno je bio opasnost ali bas tako da zavrsi to je bas tuzno.

LSI:
Не знам шта се догодило па је поменути бродић завршио изврнут уз камен и нисам знао за напер али чуо сам нешто на што би требало обратити пажњу.

Наиме, чуо сам да на то оствро не треба излазити и не треба покушавати шетати обалом јер може да се деси да се под ногама отворе рупе у песку а онда исход лако може бити трагичан.

Мислим да се нешто слично десило и пре два, три дана код Белегиша, на ади, где су деда и унука шетали и пропали.
Деда, иначе, инвалид са само једном руком, успео је да унуку гурне према обали и тако је спасе, али је остао без снаге и није успео и сам да се извуче. Мислим да је јуче била сахрана.

Дакле, треба бити опрезан кад су у питању шетње дунавским адама.
Можда има неко ко зна више о томе па би могао нешто више и да напише, како бисмо сви постали свеснији велике опасности која вреба испод ногу?

STG:
Predpostavljam da je bilbord ladja udarila u naperi i to je to?

broker975fx:
Pa ljudi pricaju svasta, ja sam danas cuo dve verzije ali je zajednicko uticaj vetra i kao finale kamen.

neptun:
Postoji kameni zid na gornjem spicu.kad je voda kao sad mora da se pazi

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju