Autor Tema: .  (Pročitano 9431 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže .

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
.
« poslato: 16, 12, 2017, 15:05:42 posle podne »
.


« Poslednja izmena: 24, 12, 2018, 13:58:46 posle podne Zox »

Van mreže kole

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Увоз прикључног возила за превоз пловила из ЕУ
« Odgovor #1 poslato: 16, 12, 2017, 15:54:33 posle podne »
A mogao si pre kupovine da proveriš šta je potrebno i koje uslove mora da ispunjava prikolica. Onda ne bi trajalo 2 meseca, nego 3 dana.

Van mreže kole

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Увоз прикључног возила за превоз пловила из ЕУ
« Odgovor #2 poslato: 16, 12, 2017, 16:35:03 posle podne »
Sad već počinješ da me nerviraš. To što si ti hteo da se praviš pametan i da uštediš, pa si sam išao po prikolicu, a nisi dobro proverio uslove kod nadležnih institucija, nego po forumima, ne znači da je zakon loš. Zakon je takav kakav jeste, bio je takav i pre nego što si krenuo u celu priču. I pored sve tvoje gluposti smatraš da možeš da donosiš sud čemu nekome služi mozak.

Van mreže kole

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Увоз прикључног возила за превоз пловила из ЕУ
« Odgovor #3 poslato: 16, 12, 2017, 16:58:22 posle podne »
Ne mogu da promenim kanal, kad si svaku temu zagadio.
U Nemačkoj očigledno važe drugačiji propisi. Da li ti je to palo na pamet?

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Увоз прикључног возила за превоз пловила из ЕУ
« Odgovor #4 poslato: 16, 12, 2017, 17:09:49 posle podne »
A mogao si pre kupovine da proveriš šta je potrebno i koje uslove mora da ispunjava prikolica. Onda ne bi trajalo 2 meseca, nego 3 dana.

Nema veze sa prikolicom ali ima sa administracijom: tako ja proverio u Kapetaniji, par meseci pre pristupa samogradnji šta je potrebno od papira a kada sam se pojavio posle 3 meseca sa tim papirima i gotovim čamcem dobio sam odgovor da više tako ne može a kako može ne znaju ni oni...do daljnjeg. To "do daljnjeg" traje evo skoro pa 9 meseci i još se nije porodilo.

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Увоз прикључног возила за превоз пловила из ЕУ
« Odgovor #5 poslato: 16, 12, 2017, 17:59:14 posle podne »
Odlicano uputstvo Zox. Skoro sam i sam uvozio teretno vozilo iz Bosne. Agencija za bezbed, saobracaja mi je trazila original saobracajne i ako je vozilo odjavljeno. Kad sam uspeo iz Supa Tuzla uzeti original covek iz agencije je shvatio da je od mene trazio nesto sto je krivicno delo pa me zvao na telefeon i molio da ne pokazem u AMS original i da ne kazem da mi je on rekao da to uradim. Bukvalno je rekao da je vratim u Tuzli ili unistim  ffff

Sledeci put probaj sa nekim "jacim" spediterom oni vec znaju kako da se izbore sa tim stvarim.
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Увоз прикључног возила за превоз пловила из ЕУ
« Odgovor #6 poslato: 16, 12, 2017, 18:00:44 posle podne »
Кад човек тако региструје приколицу, шта је следећи корак?
Па само ставити чамац на њу и возити се по граду до бесвести или док има горива у резервоару. Јер, како другачије показати људима да је све могуће и да се и чуда дешавају?

Колетов коментар је коментар здраворазумског расуђивања - пре него што нешто хоћеш да урадиш, добро се распитај.

Али, Коле, дешава се често у нашој земљи да то није довољно. Постоје ствари које су стављене у закон а које немају много додира са здраворазумском логиком.
Ово је типичан случај кад је администрација јача од логике. Приколица није стара онолико времена колико је прошло од њене производње и њеног пуштања у промет, већ онолико колико пише у последњем важећем документу!

Писао сам о томе већ у некој другој теми, имао сам две теретне приколице, обе атестиране од стране Машинског факултета и на основу тих атеста обе су биле уредно регисроване и имале су своје саобраћајне дозволе и налепнице. И шта сте догодило? Истекле су ми саобраћајне, прошло је више од 30 дана од истека важности и... Због новог закона(!) више није било могуће регистровати те приколице...
Набавио сам и ја за једну (та је била фабрички произведена у фабрици "Брако" из Македоније) фабрички сертификат - ништа није помогло. Администрација је јача од свега. На моју жалост, ја нисам имао толико живаца и среће као Зокс и ја више немам приколице које сам поштено и зарадио и платио.

И онда се све сведе на то да се и у таквом галиматијасу појави неко ко има још мало разума и ко хоће да помогне саветом или неким конкретним чињењем, али некад ни то није довољно.

Зокс, драго ми је што се све завршило и што је тај проблем решен.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Увоз прикључног возила за превоз пловила из ЕУ
« Odgovor #7 poslato: 16, 12, 2017, 18:08:24 posle podne »
Да овде важе прописи и да се примењују за моју приколицу би морао да платим порез јер прелази 1300 кг и то су се усагласили тек после позива нотара , који је тим њушкама из општине то рекао . Човек који ми је продао каже иди ти са папирима на технички и види шта ће бити , наравно ја тако урадим они сликају приколицу и ја поподне добијем саобраћајну , полису , таблице и налепницу . Чуј траже преглед код нас у Винчи а ми не правимо више ни један шраф за ту приколицу , шта да не штите домаћу индустрију можда .Фамозни још један папир АМСС  сад у августу када смо куму увозили ауто чекали око месец дана јер није била постављена ВД директорка и нема ко да потпише , то је иживљавање на овом народу као да су сви залудни и треба да губе време зато што неко не ради свој посао .

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Увоз прикључног возила за превоз пловила из ЕУ
« Odgovor #8 poslato: 16, 12, 2017, 19:28:58 posle podne »
Ja razumem muke kroz koje je prosao Zox i njegov bes jer ove besmislene prepreke su cesto za obicnog coveka nepremostive. Vidim da njegov nacin iznosenja problema nervira neke clanove foruma ali, svako moze da preskoci temu ili post koji mu nije zanimljiv ili ga na bilo koji nacin iritira. Verujem da je covek sve ovo pisao u najboljoj nameri da svoje iskustvo prenese onima koji bi da se upuste u slicnu avanturu. Jer, uvoz necega nasta generalno imamo pravo, cesto postaje avantura.
Opet cu pomenuti skandinavske zemlje gde je sve ovo nepojmljivo, gde skoro svi imaju prikolice za manipulaciju i drzanje plovila koje se ne registruju a kojima se moze transportovati plovilo od marine do kuce samo sa pratnjom ili da je nekako oznaceno. Cak se i nove takve prikolice prodaju bez signalizacije, kocnica i blatobrana i duplo su jeftinije od istih takvih koje se imaju nameru registrovati za saobracaj. Ljudi su maksimalno pojednostavili celu pricu.
Nejasno je zasto carina trazi COC i ostalu tehnicku dokumentaciju. Logicno je da svako ima pravo da uveze sta hoce ako nije zabranjeno. Sta ce sa tim raditi to nije stvar carine. Mozda ja zelim da imam prikolicu koju necu koristiti (nije zabranjeno biti uvrnut). Uredno cu platiti carinu i pdv i parkirati je u garazi. U cemu je problem ?
Mi, kao drzava, imamo stvarno mnogo besmislenih akata koji su cesto u suprotnosti jedni sa drugima i krajnje je vreme da neko pocne da se bavi "ciscenjem" nepotrebnih i nelogicnih propisa na dobrobit obicnog coveka. Dotle, moracemo za svaku sitnicu da angazujemo agencije, advokate i t.d.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Увоз прикључног возила за превоз пловила из ЕУ
« Odgovor #9 poslato: 16, 12, 2017, 20:18:08 posle podne »
Zox drago mi je da si konačno uspeo da registruješ prikolicu. Nadam se da će neko drugi, sledeći tvoja upustva i iskustvo, uspeti to da uradi brže i lakše nego što si ti. Opusti se sada, posveti se sredjivanju ćamca i motora, pa na proleće opušteno na vodu, plovidbu i uživanje.

Na mreži DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Увоз прикључног возила за превоз пловила из ЕУ
« Odgovor #10 poslato: 16, 12, 2017, 20:42:36 posle podne »
Tooooooooooooo Zox !!
Pobedio si: Srbistan, politiciare, usrane zakone, usranu drzavu,....
Ja sam uvek verovao u tebe i evo potvdilo se da nisam bio u zabludi !!!

Na mreži DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Увоз прикључног возила за превоз пловила из ЕУ
« Odgovor #11 poslato: 16, 12, 2017, 21:06:50 posle podne »
Nije nikakva ironija, vec istinska radost !
Bez obzira sto ja ne citam tvoje postove posle prve dve recenice, razumeo sam iz komentara da si zavrsio to sto si hteo. Zaista sam jako sam zadovoljan da si uspeo u zadatku koi si sam sebi postavio i taj zadatak si zavrsio i na tome ti od srca cestitam !!!
Dobar si ti covek, samo malo vise palamudis, al to je valjda od uticaja ravnice i kosave...  Ko i moja zena...
U svakom slucaju, ako prolazis pored Pazove - svrati. Rado bi s tobom popio neko pivce...

Na mreži DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Увоз прикључног возила за превоз пловила из ЕУ
« Odgovor #12 poslato: 16, 12, 2017, 21:31:04 posle podne »
Hvala,
Zaista uvek dobro dosao.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Увоз прикључног возила за превоз пловила из ЕУ
« Odgovor #13 poslato: 17, 12, 2017, 12:31:29 posle podne »
Ovo je klasična trauma koju prolazi skoro svaki geadjanin Srbije koji kao fizičko lice pokuša da u svoje ime i korist uveze bilo šta za šta su već unapred predviđeni načini "uvoza", preko agencija, firmi koje se bave polovnjacima, a u sprezi sa organima i kriminalcima zaduženima za dotičnu privrednu granu. Šta ima tamo neki Zox da uvozi i prodje jeftinije, kad mi ovde već imamo kompletan aranžman. Ajd barem da je u startu bio voljan da plati kintu više pa da mu mi to sredimo, ovako je odabrao teži put, koji će u najboljem slučaju odvratiti većinu od sličnih ideja. Slično sam i sam prošao pa mi je cela priča više nego poznata.

Inače, Zakone ove države bih spalio na lomači jer su pisani sbrda zdola, od nepismenih polupismenih, kriminalaca. Napravio Ustavotvornu Skupštinu i krenio iz početka.

Naravno, Zoxu čestitam na izdržljivosti, ali pitanje koliko je nepovratne štete ovako maltretiranje ostavilo na njegove živce.

Nadam se da će uživanje u plovidbi koliko toliko regenerisati barem deo ovako ubijanje u pojam.

Miran Dunav i javi se na pp da popijemo kafu barem.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk


Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Увоз прикључног возила за превоз пловила из ЕУ
« Odgovor #14 poslato: 17, 12, 2017, 12:47:00 posle podne »
...Naravno, Zoxu čestitam na izdržljivosti, ali pitanje koliko je nepovratne štete ovako maltretiranje ostavilo na njegove živce...

Ja se iznervirao čitajući a mogu da zamislim uživo kako je to izgledalo.