Autor Tema: Једрење у близини Волоса  (Pročitano 5868 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mornar u kanalu

• Dlakavi Čorbosrk
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #45 poslato: 27, 07, 2016, 20:58:20 posle podne »
Све је тако и ја сам рекао да немам баш пуно искуства али то место је заклоњено али недовољно , већ је пао мрак и нисам ни био у месту када сам дошао могао сам само да поставим мало боље бокобране и да посматрам . Сада сам је поставио дубље у канал тако да је много лакше да се спава .

Van mreže STG

• Drekavac sa Srednjih voda
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #46 poslato: 28, 07, 2016, 10:31:10 pre podne »
Ноћас сам дежурао поред микраћа јер је море доносило таласе и у заклон у ком се налазио и сам не знам како је остао читав.Да не беше бокобрана и да се после 12 није мало смирило не смем ни да помислим шта би било ...

Ја немам једрилицу и не знам баш ништа о једрењу и једрилицама али сам чуо да људи, кад виде да се приближава невреме, а место где су се усидрили није заклоњено од ветра и таласа, одмакну једрилице од обале и добро осигурају сидра. Кажу да су тако, на отвореном, безбеднији него кад су привезани уз мол.
LSI, dobro ste culi.
Ovo nije usko vezano za jedrenje, vec za svaki ploveci objekat i naravno, zdrav razum.

• Dlakavi Čorbosrk
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
« Odgovor #47 poslato: 30, 07, 2016, 20:10:19 posle podne »
Јуче сам опет соло једрио али су удари ветра били толико местимично јаки и долазили из рефула да сам једва обуздавао микраћа . Данас сам обишао копном место Аг. Киријаки и ево неких фоткиwindows screen capture . image free hosting

Van mreže neptun

• Rečni Drekavac
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
« Odgovor #48 poslato: 30, 07, 2016, 23:58:35 posle podne »
Jel ovo mesto cim se izadje iz zaliva.ako jeste, tamo je odlicno.dobro za prespavati pre plovidbe ka sporadama.ima smek pravog grckog ribarskog mesta. Mada je prilicna guzva za vez.ja sam se sidrio u sred luke i bilo je dobro.ribari uplovljavaju i isplovljavaju celu noc.
Kad se isplovi iz zaliva,tu se odma oseti kako vise nema zastite od maltema.ako duva.
Ja sam prvi put na svom brodu iz volosa prvi dan tu doplovio.i kad sam video vetar i talase pomislio sam da se nikad necu docepati skiatosa,medjutim kad vetar popusti brzo se stigne na skiatos.
Kad ste vec u zalivu obavezno obidjite ono ostrvo pre izlaza iz zaliva.selo na ostrvu je bas dobro.tamo nema automobila pa je i seoce prilagodjeno magrcima i pesacima.

• Dlakavi Čorbosrk
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
« Odgovor #49 poslato: 31, 07, 2016, 19:20:38 posle podne »
Јесте @neptun то место које је као из неких прошлих времена са стерим рибарским чамцима jpg images а опет 100 м даље на сувом све бесна пловила . Волео сам да једрим до Скијатоса али сам са две девојке које немогу да ми много помогну на једрењу и нису вољне да крену на такву туру . Какав је ветар био ових дана могло је комотно да се крене али смо једрили данас до неког острвцета Прасоуда које је тачкица на карти how to screen capture и било је још пловила пало једно лепо купање у чистој води adult image и одлазак photo sharing . Касније срели неке занимљиве једрилице и веслаче на њима img hosting , image hosting