Autor Tema: Rezervoar  (Pročitano 1741 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Rezervoar
« poslato: 05, 02, 2014, 18:13:00 posle podne »
Pošto na tiger sharku ima jako malo mjesta odlucio sam napraviti rezervoar koji mi stane u jednu od komora ispod kreveta, dimenzija koju sam napravio je visine 15 cm , širine 25 cm i duzine 90....zapremina i više nego što mi treba za yamahu 25 4t...e sad, dao sam ga napraviti od aluminija....trebam nekakv čep gdje bi utakao gorivo, trebam nesto na tom cepu da mogu izvesti odusak van kabine...i trebam nekakv pokazivac nivoa goriva posto sad nece oku biti vidljivo....
Da li ima neki mehanicki pokazivac za kupiti pa ga staviti na rezervar nije mi problem nakon par dana zaviriti i pogledati koliko ima goriva...ili ima neki koji nije preskup pa da ga stavim negdje van da imam stalno uvid ...ustvari par savjeta bi mi dobro doslo
Inarvno sve to ima kupiti kod nas u trgovina nauticke opreme, senzor i sat oko 100 eura, komplet čep s crijevima 100 eura...jbg to mi malo puno

Van mreže Šjor Marinko

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Rezervoar
« Odgovor #1 poslato: 05, 02, 2014, 18:50:27 posle podne »
Ovo se ugrađivalo u zastavu 101, 128, 750, 850, ....
Proizvodi Teleoptik - Insa iz Zemuna.

Ima ih još po prodavnicama auto delova - cena oko 2.200, 00 dinara ili ti oko 20 Evra :

http://www.insa.rs/sr/item/SENZOR-NIVOA-NA-PRINCIPU-POLUGE/295

Koliko sam video ima nekoliko modela koji nisu duži od 15 cm, što bi mislim tebi odgovaralo imajući u vidu dimenzije rezervoara koje si dao.

Pokazivač nivoa - oko 10 do 15 Evra :

http://www.insa.rs/sr/item/Indikatori-nivoa-goriva/323

Normalno ima i polovnih na oglasima.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Rezervoar
« Odgovor #2 poslato: 05, 02, 2014, 18:58:30 posle podne »
Ovo je retka situacija u kojoj ćemo se verovatno složiti da bi bolje bilo da je kraći od 15 cm.

Taj deo ne bi trebalo da bude u kontaktu sa dnom, a i plovak ne bi trebalo da dotiče gornju ploču rezervoara, a kako je rezervoar dubok 15 cm, onda bi deo morao biti kraći. Maverick, treba obratiti pažnju na to da bi plovak pravilno funkcionisao.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Rezervoar
« Odgovor #3 poslato: 05, 02, 2014, 21:32:03 posle podne »
Bas tako