Autor Tema: Kako mašinski inženjer da ode na brod  (Pročitano 9818 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Duka

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 59
  • Pol: Muškarac
Odg: Kako mašinski inženjer da ode na brod
« Odgovor #15 poslato: 15, 11, 2013, 12:06:52 posle podne »
Ja sam nautički tehničar za rečni smer, ovaj forum sam i našao tako što sam tražio ljude koji bi mi pomogli da se ukrcam. Iz ličnog iskustva i kontakta sa preko 30 domaćih i stranih firmi mogu da vam kažem da se jedna ista rečenica ponavlja u 90% slučajeva - Nemaš iskustva tj. zvanje u rečnoj plovidbi a ja neću da te školujem pa da posle odeš. I osta ja na kopnu.
Danas sam poslao CV ovima što je LSI napisao u poruci pa ćemo da vidimo. Sejf kruz je posrednička firma a oni se uglavnom bave pomoćnim osobljem a ne posadom tako da mislim da su mi male šanse.
Brži od metka, snažniji od lokomotive, u stanju da preskoči visoku zgradu

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kako mašinski inženjer da ode na brod
« Odgovor #16 poslato: 15, 11, 2013, 12:11:58 posle podne »
Duka, šta nam ostaje drugo nego da držimo palčeve i da se nadamo da ćete kad-tad imati sreće.
Javite nam kad se dogodi "srećni dan".

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Kako mašinski inženjer da ode na brod
« Odgovor #17 poslato: 16, 11, 2013, 09:52:22 pre podne »
Da,naveliko se govori o nasoj firmi koja je posrednik u celoj prici oko angazovanja "belog" osoblja za recne putnicke brodove,a koliko su oni korektni zaista nemam predstavu.Najbolje,mada nije i najsigurnije,je potraziti iskustva i utiske ljudi koje si oni vec angazovali.
Posade putnickih brodova su vec druga prica,neverovatno je tesko doci do ukrcanja na putnicke ladje,mada neko ima vise srece nego pameti i znanja...

Van mreže Duka

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 59
  • Pol: Muškarac
Odg: Kako mašinski inženjer da ode na brod
« Odgovor #18 poslato: 28, 01, 2014, 10:35:09 pre podne »
Duka, šta nam ostaje drugo nego da držimo palčeve i da se nadamo da ćete kad-tad imati sreće.
Javite nam kad se dogodi "srećni dan".
Srećan dan se još nije dogodio ali sam zaboravio da napišem jedno saznanje koje bi bilo korisno da znaju i ostale kolege sa foruma koji traže brod kao i ja.
Prošle godine sam odneo papire u firmu ''feron'', takođe porsedničku firmu kao što je i sejf kruz, kada sam to pomenuo gospođici na birou ona me je upozorila da ta firma nema dozvolu za rad (bar krajem 2013 nije imala). Takođe je rekla da joj nisu poznati slučajevi prevara od strane te firme ali da se pripazim.

Nadam se da će me ove godine sreća bolje poslužiti mada bi ja pre da se uvalim na neki gurač ili samohodku nego na turistički brod.
Brži od metka, snažniji od lokomotive, u stanju da preskoči visoku zgradu