Moja Ladja
E, ovako treba... => Vanbrodski motori => Yamaha => Temu započeo: vmiro 17, 06, 2016, 09:27:32 pre podne
-
Pozdrav,
imam Yamaha 25ks koju planiram transportovati na čamcu, interesuje me kako da fiksiram da se motor pomjera lijevo-desno prilikom transporta ?
-
Neko je patentirao sličan proizvod. U prilogu je slika.
Mogu napraviti sličnu spravu, al reko da nema neki lakši način ;)
-
Ako vec ne mozes ili neces tu rucku br 28 da fiksiras kanapom levo i desno...onda ispod stega motora na poziciji br 12 podvucii flah na koji su zavarene levo i desno 2 kutije koje izlaze na meru sa unutrasnje strane rucke br28 i na taj nacin je blokiraju da se ne mrda...stegnes stege 10 tj fiksiras motor i nema gde kad ne treba olabavis stege i izvuces spravu 114
-
čemu služi ova rupa br 80? jel to za podmazivanje ili...? nije mazalica u pitanju....
-
Rekao bi da je to rupa za osigurac...dole skroz desno na slici
-
Ako vec ne mozes ili neces tu rucku br 28 da fiksiras kanapom levo i desno...onda ispod stega motora na poziciji br 12 podvucii flah na koji su zavarene levo i desno 2 kutije koje izlaze na meru sa unutrasnje strane rucke br28 i na taj nacin je blokiraju da se ne mrda...stegnes stege 10 tj fiksiras motor i nema gde kad ne treba olabavis stege i izvuces spravu 114
Hvala na odgovoru. Nije loša ideja to sa flahom, samo bi morao svaki put da odvrćem i zavrćem stege motora...kanap mi nije neko riješenje, da mi je nešto elegantije :)
Napravio sam nešto slično kao na slici iz mog prethodnog posta. Savio sam željeznu šipku i na krajevima narezao navoje. Jedan kraj ide na motor gdje sam iskoristio postojeću rupu sa navojem na motoru...uostalom, slika više govori...
-
Proveri ako imas uputstvo cemu sluzi ovaj sraf zaokruzen crvenim na slici. Vecina novijih vanbrodskih ima od prilike bas na tom mestu sraf cijim se zatezanjem/otezanjem kontrolise jacina otpora koju osecas prilikom pokretanja motora levo/desno, a kada se zategne dovoljno, onda se time fiksira motor da se ne pomera. Ja na Hondi to redovno koristim za transport, a i da podesim zeljeni otpor volana. Taj sraf obicno ima nesto kad feder ispod glave. Nisam siguran sa ove slike da je to to, ali vredi proveriti pre nego krenes u zanatske vode, mada si ti vec krenuo kako vidim.
-
Ne vidim bas najbolje na slici, pa da dodam samo da je taj sraf uvek negde blizu "zgloba"/lezaja u kome se rotira motor, ne mora da bude bas ovaj sraf koji sam zaokruzio, mozda se ne vidi na ovoj fotografiji, da je i negde nize, u svakom slucaju, potrazi to u uputstvu ili negde na netu. Vecina vanbrodskih to ima jer je to cesto potrebno, problem je star koliko su i vanbrodski motori.
-
OK, hvala na savjetu. Provjeriću, to bi bila svakako najelegantnija varijanta ;)