E, ovako treba... > Kuće za odmor, vikendice ...

Izrada splavova

(1/19) > >>

Danhil:
...nov sam ovde ...a krenuo sam sa gradnjom splava dimenzija 9.80m X 6m ...naime dugo sam već na vodi ... imam dosta prijatelja koji već poseduju splavove ... saučestvovao sam u njihovim mukama kao i uživanjima ...više je bilo naravno  uživanja   114 ...pa da počnem ... poodmakao sam već u izradi noseće konstrukcije od kutija 50 x 30 x 2mm ...segmente sam već izvario u radionici ... a sastavljanje bi trebalo biti ovih dana ...splav će nositi 54 plastična bureta nosivosti 250 kg (mnogi će pomisliti da je to malo i biti protiv plastike) ... ali burad su što bi se reklo do jaja ... dvoslojna su i u sebi imaju ventil za expanziju koju izaziva temperaturna razlika ...na obodima bureta imaju ojačanja koja su 2.5 cm debljine tako da im težina neće moći ništa ... valjda ...pošto sam u fazi završetka noseće konstrukcije (sve kutije sam čepovao, tj na krajevima gde su otvori zavario flah debljine 2mm) interesuje me kojom farbom zaštititi kutije od propadanja ...već su jednom premazane osnovnom uljanom farbom ... pre toga su odmašćene benzinom ...a dalje kako budem napredovao u radovima pisaćemo o tome ... nar se nadam jer vidim da ovde ima dosta pametnih ljudi ... ljudi od vode ... pozdrav :)

Kapetan:
dobro dosao !

napuni te burice necim ako je moguce (prazne PVC flase, stiropor...) ... imaju osobinu da posle 2-3 godine postanu krta i onda ih najmanji udarac probusi ...

Danhil:
...jbliga... nije loša ideja ... za pvc flaše ne biva ... mala im rupa ... da prostiš za uturanje ... ali stiropor bi mogao da dodje u obzir ... ali treba da se drobi  h44 ... u svakom slučaju treba i to napomenuti da imaju zaštitu od onih UV zraka ... a sad šta je tu je ... no još uvek ne znam sa kojom i kakvom farbom da ofarbam konstrukciju ... ???

Danhil:
...da ... slikaću koliko danas malo metalne konstrukcije da me ljudi ne shvate kao nekog ko je šalabajzer ... i ko ne voli vodu :D

bugi:
Znas kako kazu stari majstori
Preko nitra moze sve a preko uljane samo uljana...
Ali posto je tehnologija jako napredovala sigurno ce se pojaviti neko dobro resenje

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju