Nautika opšta... > Iskustva sa vode

Opet Gliseri Vs Deplasamnci pa malo i o sikljama i jedrilicama SPOJENO

<< < (10/36) > >>

HOGAR:
 ha stri ,more,to je bila faza kad je riba u camcu,umesto ispod,pa  eek u pogresnom pravcu  lol

Misha D:
"Misa nije prosao fazu gliserasa. "

Dve godine i oko 300h na gliseru sa kabinom i nije neka faza, ali sam se bas lepo dva leta przio u kabini na 35-40C.
Na sadasnjem plovilu i upravljanje i druzenje sa posadom se odvija na flybridge-u, a autopilot dozvoljava da se malo druzis sa ostalim prisutnima. Dok sam jurcao po Dunavu u Antaresu8 pogled mi je bio zakovan za plovke na plovnom putu i za gps ekran, a bogami i za pokazivac nivoa gotriva.

Terca:

--- Citat: SALE NB  29, 03, 2012, 15:44:42 posle podne ---Kao iskusan nautičar, vi bi barem trebali da znate da u nautici ima veoma malo stvari koje mogu da važe uopšteno.
Saveti i proračuni koji su dati  LSI-ju su tačni, ali odnose se isključivo na njegov čamac, njegov motor kojim trenutno raspolaže, i na njegov raspoloživi budžet.
Svakako nije isto glisirati sa 700kg ili sa 3 tone.  LSI neće mnogo dobiti na uštedi ako stavi neki motor od 10ks. Pošto planira tu regatu po kanalima, svakako bih mu preporučio da ima i pomoćni motor od 2-3-4 ks, to ima smisla, ali samo dok je glavni dovoljno jak za glisiranje.

Primer koji ste vi naveli predviđa premali i preslab motor na preteškom i prevelikom koritu, i u normalnim državama je zabranjeno ploviti takvim čamcima po rekama. Namenski se mogu koristiti jedino na stajaćim vodama, manjim jezerima i kanalima.
Apićeva korita u kombinaciji sa DMB-om, to je verovatno neka klasa za većinu drugih metalnih budževina koje plove našim rekama, ali opet, da je to stvarno dobro, verovatno ih ljudi ne bi zvali koritima.
Tvrditi da je takva naprava bolja od glisera vrednog 250.000 evra je uvreda za intelegenciju.
Ali mi Srbi smo najstariji, najpametniji i sve znamo, ali se nismo pomerili od DMB-a i Golfa 2!!!


--- Kraj citata ---

Dobro de... Imao sam ja i neprijatnijih sagovornika.

Sad je dobar momenat da prelistaš unatrag postove i da ustanoviš da sam vam samo skrenuo pažnju da se odabirom režima plovidbe a onda i vrste i snage pogona može značajno uticati na ukupnu potrošnju goriva.

E sad: ja nisam pominjao ni Apića ni DMB ...

O tome su pisali Novus, Kapetan, Ika... Ne znam zašto misliš da ti oni vređaju inteligenciju i ne interesuje me. Vidi ti to sa njima.

A zainteresovao si me nečim drugim što si pisao pa ću da otvorim novu temu da ne kvarim dalje ovde.

zoke:
Sale koliko sati godisnje se vozis na vodi

SALE NB:
@ Hogar Svaki gliser od 7-8 metara nudi više iskoristivog prostora, komforniji je i praktičniji od bilo kojeg 9-metarskog brodića iz kućne radinosti ili iz pera domaćih majstora.
Zašto bi se morao odmah vraćati sa Đerdapa isti dan?! Sa takvim čamcem se u punom komforu mogu praviti izleti od nedelju dana bez dopunjavanja zaliha. A lepo je znati da se mogu vratiti u istom danu, ako zatreba.
Nikad mi se nije desilo da udarim panj, iz prostog razloga što držim oči otvorene. Ne može se pri brzini od 50km/h ponašati jednako nonšalantno kao pri 10km/h.
Bezbednost vaših limenjaka se najbolje ogleda u tome, da čim se dignu talasi od pola metra, svi giljate u obalu.
Baš imate poverenja u svoja plovila, nema šta! A meni tek tada postaje zabavno!  j1
Moj gliserčić može bez problema preploviti Jadran, a vaša "korita" ? Čini mi se da ti pišeš gluposti!

@Dule Mogu samo da potvrdim sve napisano!

@ terca
Evo da se izvinim, nije mi bio cilj da budem neprijatan, barem ne u većoj meri od večito dežurnih "Mrguda".
Vi napisaste nakon Duletovog i Espressovog posta da su naveli potrošnju u "laboratorijskim uslovima", a da vaša lađa potroši 25 lit za 250 km!
Pritom oni navode realnu potrošnju u plovidbi Dunavom uzvodno-nizvodno, a vi plovidbu po stajaćoj vodi!
Recite iskreno koju brzinu postižete na Dunavu uzvodno i koliko daleko od obale plovite da biste je postigli?
I dalje ostaje nesporno da njihovi gliseri troše mnogo više, ali i pružaju mnogo više. Ostalo je stvar ukusa, i naravno, dubine džepa.

@Zoke Nemam pojma, nemam motometar, ali je sigurno blizu 200 sati. Naravno, dobar deo toga je plovidba sa malim motorom.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju