Autor Tema: Voleo bih da čujem mišljenja drugih o 2t i 4t motorima  (Pročitano 6954 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže delboy

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
Voleo bih da čujem mišljenja drugih o 2t i 4t motorima
« poslato: 14, 01, 2009, 17:48:37 posle podne »
Nisam puno tražio po netu tu informaciju.Naj merodavnija je informacija od nekoga ko ga je vozio i testirao potrošnju.Imam staru yamahu 28ks 2t,ona troši oko 12-13l.Prednost dajem 2t nad 4t motoru jer po meni više daje u odnosu cene,održavanja,težine...Ne prelazim puno a zadovoljstvo usput i nema cene,ako hoćeš da se voziš (uživaš),moraš da platiš.Voleo bih da čujem mišljenja drugih o 2t i 4t motorima (mane i prednosti,za koji se odlučiti).
« Poslednja izmena: 14, 01, 2009, 21:56:10 posle podne Kapetan »

Van mreže Outboard Master

  • Moderator
  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
???: Tohatsu m40c 2t
« Odgovor #1 poslato: 14, 01, 2009, 21:24:03 posle podne »
zitat:        Voleo bih da čujem mišljenja drugih o 2t i 4t motorima (mane i prednosti,za koji se odlučiti).


to je jedna veoma obsirna tema i zavisi od stotinu faktora, zato je jedan jednostavan komentar nemoguc. evo naprimer : kad si vec pomnuo tu rec: neprelazim puno... znaci da te potrosnja i nezanima puno, sto bih kupovao onda 4 t masinu !! nema razloga . 4 t motori su intenzivniji u servisiranju i odrzavanju ali zato stede na gorivu. ta tema je interesantana kad potrebni motori prelaze garnizu od 40-50 ks.
znaci za koje se odluciti zavisi sve od onoga kome i kako treba.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Tohatsu m40c 2t
« Odgovor #2 poslato: 14, 01, 2009, 22:01:36 posle podne »
sad si me zbunio.. ja planiram minimum 11 km kad izadjem na vodu ... motor mi je 50ks 2t 3c  vozim ga na 3000 obrtaja i neprelazim maximum je 7000 obrtaja barem tako pise ne mogu da procenim potrosnju ali mislim da je 6-7 litara na 1 sat, toliko mi je trosio i tomos 18 2t 2c..

uzeo sam jaci motor jer sam bio ubedjen da ce deplasmanac da mi glisira  :pleasantry: malo sam se prevario.. ali kazu ovi moji na marini da je bolje imati 50 onja i voziti na 3000 negoto tomosa i voziti na maximumu ... drugim recima duze ce da traje.... ne znam kako su se tu pokazali 4t po ovompitanju

ali manje vise uvek cu pre glasati za 4t iz ekoloskih razloga

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
???: Voleo bih da čujem mišljenja drugih o 2t i 4t motorima
« Odgovor #3 poslato: 14, 01, 2009, 22:04:50 posle podne »
Citat
ali manje vise uvek cu pre glasati za 4t iz ekoloskih razloga

A tu je i "smrad" i buka zbog kojih uvek prozivamo društvo sa 2T mašinama... dok ne nabodu gas i ne odzuje :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Voleo bih da čujem mišljenja drugih o 2t i 4t motorima
« Odgovor #4 poslato: 14, 01, 2009, 22:09:23 posle podne »
A tu je i "smrad" i buka zbog kojih uvek prozivamo društvo sa 2T mašinama... dok ne nabodu gas i ne odzuje :)

os da kazes da su to jace masine? nisam imao pojma... mislio sam da je snaga ista bilo da je 2t ili 4t ili gresim ?

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
???: Voleo bih da čujem mišljenja drugih o 2t i 4t motorima
« Odgovor #5 poslato: 14, 01, 2009, 22:19:04 posle podne »
Snaga jeste, ali kriva snage nije, kaže se da su 2T "brži" i jeftiniji za održavanje, drugi se kunu u  pouzdanost i miran rad 4T motora...
http://smalloutboards.com/4Stroke.htm
ili
http://boatpoint.ninemsn.com.au/boat-review/2961051.aspx

A šta kažeš na 2/4-taktni motor:
http://www.bransontractorsouth.com/page6.html

Nema tu pobednika / pobeđenih... moj prvi motor je 4T i navijaću za njih :)

Van mreže Outboard Master

  • Moderator
  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
???: Tohatsu m40c 2t
« Odgovor #6 poslato: 14, 01, 2009, 22:28:37 posle podne »
sad si me zbunio.. ja planiram minimum 11 km kad izadjem na vodu ... motor mi je 50ks 2t 3c  vozim ga na 3000 obrtaja i neprelazim maximum je 7000 obrtaja barem tako pise ne mogu da procenim potrosnju ali mislim da je 6-7 litara na 1 sat, toliko mi je trosio i tomos 18 2t 2c..

uzeo sam jaci motor jer sam bio ubedjen da ce deplasmanac da mi glisira  :pleasantry: malo sam se prevario.. ali kazu ovi moji na marini da je bolje imati 50 onja i voziti na 3000 negoto tomosa i voziti na maximumu ... drugim recima duze ce da traje.... ne znam kako su se tu pokazali 4t po ovompitanju

ali manje vise uvek cu pre glasati za 4t iz ekoloskih razloga

a sta ti je 11 km !! za te relacije tih dimenzija netreba da razmiljas mnogo o motorima. moras imati ovek prd okom da 2 taktni imaju mnogo veci obrt motora nego 4t i to puno znaci. ali ti imas evinrude sa 3 cilindara koji je fenomenalan motor i netrosi preterano puno ako ga nemasiras.

Sve ostalo je Pera G rekao .... i ovo:  4 t ekoloski motor  :suicide:  :taunt: :taunt: :taunt:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Tohatsu m40c 2t
« Odgovor #7 poslato: 14, 01, 2009, 22:41:46 posle podne »
.... i ovo:  4 t ekoloski motor  :suicide:  :taunt: :taunt: :taunt:

pa tako su mi rekli  :telephone:
a evinrude ne ganjam iznad 3000 jer mi prednji kraj digne nekih 40 cm a zadnji spusti 30 cm ... i na toj brzini od 3000 obrtaja motor skoro udje ceo u dunav... znam znam... ponovo pravim nosac za motor :)

Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
???: Voleo bih da čujem mišljenja drugih o 2t i 4t motorima
« Odgovor #8 poslato: 15, 01, 2009, 00:44:10 pre podne »
Ja sam pre za 2t motore.Moj favorit je Evinrude E-tec 2t,odrzavanje,perfomanse,potrosnja,dugotrajnosti....i manje zagadjuje nego 4t motor.
Posle kupovine glisera Elan 495 sport on je sledeci.

Van mreže delboy

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
???: Voleo bih da čujem mišljenja drugih o 2t i 4t motorima
« Odgovor #9 poslato: 15, 01, 2009, 03:28:13 pre podne »
Koliko sam se zagrejao za evirude e-tec,karakteristike...Toliko me je ohladila njegova cena od 6500 evrića za 40ks.Verovatno je vrhunska mašina ali malo mi je to puno za ova nailazeća vremena.

Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
???: Voleo bih da čujem mišljenja drugih o 2t i 4t motorima
« Odgovor #10 poslato: 15, 01, 2009, 04:29:56 pre podne »
Sto se potrosnje goriva tice nije sve u motoru manji motor manje trosi ili obratno,naprimer ja imam elan 402 sa motorom Johnson 50ks 2t 2 cilindra.Na isto to korito ako se stavi motor od 25/30 ks 2t on ce trositi i vise nego moj motor od 50 ks (sto izgleda da nema logike ) ,jos ako je pod opterecenjem 4 osobe,vuca skija gume...slabiji motor ce samo da se dere i da trosi.Kad su pitanju camci koji glisiraju  veoma je bitno da se *pogodi* jacina motora.
Meni ovaj motor sa ovim camcem trosi 15l na sat,moze i manje ali ja ga ne stedim. :)

Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
???: Voleo bih da čujem mišljenja drugih o 2t i 4t motorima
« Odgovor #11 poslato: 15, 01, 2009, 04:38:31 pre podne »
Delboy jeste skup ali nista jeftinija nije ni kokurencija.Inace ovi motori su poceli da se prave od 2005 godine i cene polovnjaka se krecu vec od 3500e za konjazu koju si spomenuo,normalno ne kod nas jer ovde je sve precenjeno.

Van mreže delboy

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
???: Voleo bih da čujem mišljenja drugih o 2t i 4t motorima
« Odgovor #12 poslato: 15, 01, 2009, 12:38:28 posle podne »
Ja imam plastični čamac Tajmen,sa 28ks sa pola gasa izgisira.Sa punim gasom ozbiljno dobro ide (ni ja ga ne štedim).Kada nakačim 40ks mislim da će to biti brutalno dobro.

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
???: Voleo bih da čujem mišljenja drugih o 2t i 4t motorima
« Odgovor #13 poslato: 16, 01, 2009, 21:18:25 posle podne »
 Evinrude 2 x 175 hp,  3/4gasa , potrošnja se vidi iz priloženog, camac 2500 kg + 400 litara goriva + 3 člana posade - NESREĐENO KORITO.

Van mreže Spinnaker

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
???: Voleo bih da čujem mišljenja drugih o 2t i 4t motorima
« Odgovor #14 poslato: 18, 01, 2009, 01:57:51 pre podne »

Evo sta se desava u motoru sa 4 takta kad mu dodas gas :)