E, ovako treba... > Motori i oprema

Konzervirati motor?

(1/3) > >>

eni blue:
Mozda je o ovome i pisano na nasem sajtu ali, sinoc me zove drugar i panicno pita gde kupiti sprej za konzervaciju motora, on ima cetvorotaktni TOHATSU, ja okrenuh coveka koji sa radim i dobih informaciju da ima i da je red velicine oko 10 evra, a od mog drugara sam dobio informaciju da je negde oko 30 evra, ja ima jonsona dvotaktnog 9.9  i tomosa 4, da li neko moze da definise iz iskustva sta raditi kod 4T a sta kod 2T kada je konzervacija u pitanju a ne koristite motor do aprila meseca :tenk:

zoki novus:
nikad nisam konzervirao niti jedan motor i svi su radili i dan danas rade!
licno sam misljenja da je to fora da se uzmu pare :)
naravno ne preporucujem nikom da me slusa...

deda:
Novusa svakako ne treba slusati ali ni ja nisam nikada konzervirao moje motore.Mislim da je presudno u kakvim uslovima motor zimuje!Ukoliko je neki topao podrum u pitanju ne vidim razlog za konzervaciju.Dovoljno je povremeno povuci konopac za paljenje.

tico:
Dvotakte motore je preporučljivo konzervirati, a četvorotaktne možeš ali nemoraš (to mi je rekao jedan serviser), ali kod nas vlasnici istih to ne rade pa im motori traju i 30 godina e sad Vi odlučite sami da li to treba raditi ili ne ja lično to ne radim, pokrijem ga nekom krpom i u toplu prostoriju-podrum i do marta sam miran.  :smile:

budens72:
ako će motor biti van upotrebe samo nekoliko meseci, nema potrebe za konzervacijom... dovoljno je povremeno povući poteznicu... jednom u dve nedelje npr

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju