Autor Tema: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?  (Pročitano 71981 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže IFranc

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 4
  • www.mojaladja.com
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #135 poslato: 16, 03, 2021, 19:36:36 posle podne »
Posle gore navedenih recenzija g-dina IFranc-a, možda je trebalo da ćutim o pozitivnom iskustvu mog drugara... kuku kuku
Jbg nisam imao nameru da to sve ni napišem, al g-din Kabe me "isprovocirao" pa sam iz ljudskosti odgovorio na njegova pitanja.
Generalno, ja dosta verujem ovde ljudima na forumima i za sad su mi iskustva samo pozitivna. Tako da sam poslusao samo jedan od saveta, što ne znači generalno da je sve tako kod Aqua Luxa, al se on baš potrudio i barem zbog toga sam ga poslušao

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока


Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #136 poslato: 16, 03, 2021, 20:52:46 posle podne »
Nikog ja nisam "isprovocirao" niti je moj post imao bilo kakvu "naznaku" te priče. Takođe, u njemu ne vidim ni sekund "agresije". Naprotiv. Moj post ima za cilj da se zna istina i prava informacija. Ko ga je kako "doživeo" vidi se iz priloženog, te savetujem ličnu introspekciju i redefinisanje doživljaja uz ponovno čitanje poruke.

Stao sam u "zaštitu" i proizvođača i budućih kupaca kojima su potrebne tačne informacije. Čak sam to izričito i naglasio . Ja samo želim da svako ko dođe na ovaj forum ima jasnu sliku i da se ovde podele lična i iskrena iskustva.

Iskustva trećih lica (kao ovo koje je navedeno) ne želim da tumačim (a ima mi dosta stavki i za razradu i diskusiju), a to da li je neko izbrisao to sa foruma ili nije takođe ne spada pod moju ingerenciju. Znam da sve što sam napisao do sada niko nije cenzurisao.

Kvalitet izrade, materijala i svega ostalog se menja iz godine u godinu, stoga je veoma bitno znati kada je čamac napravljen, kako se odvijala situacija sa njim i sve ostalo što ide uz to. Najlakše je doći na forum 2021. i napisati nešto što je ko zna kakva istina još iz treće ruke.

Za razliku od tebe Ifranc koji si kako navodiš doneo odluku da li da kupiš određeni čamac na osnovu jednog saveta, postoje ovde možda neki kojima treba nekoliko mišljenja i iskustava.

Takođe, savetujem ti da predstaviš sebe i svoje plovilo u adekvatnoj temi za to kako bi tvoj kredibilitet bio veći od jednog posta (i to negativnog).

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #137 poslato: 16, 03, 2021, 21:18:13 posle podne »
Ja ga vozim sa 25 ks Yamahom, i nisam zadovoljan:

- na najmanjim Savskim talasićima dno se uvija i "radi" - štedeo je na plastici, dno nije dovoljno debelo i ukrućeno kako treba
- plastika je potpuno matirala posle manje od 3 godine
- sve dihtung gume na boxovima su najjeftinije sa buvljaka, lepio sam ih ponovo već X puta

Na stranu što je Aqualux "najjeftiniji" samo fora na oglasima da se privuku kupci:

- na primer odbojnik guma koju stavlja je jako tanka i jadna, a ako hoćeš ozbiljnijuu širu gumu, to je još 100 Eura preko, iako je i ta guma neka mala privreda, i svaki dodir konopca ostavčja trag.

- što se tiče bitvi i rukohvata, on ih šrafi šrafovima samorescima direktno u plastiku što je skandal, par jačih trzaja i ćao, a bitva treba da bude toliko jaka da možeš na nju da digneš čamac.

- Ja sam hteo normalne velike bitve na koje možeš da namotaš konopac deblji od 5 mm, pa sam ih sam kupio, plus prokronske podloške   za ispod, plus prokronske šrafove, šajbne i matice. Pa to sve isto za rukohvate, jer sam hteo duže i na drugim mestima. Plus sam hteo jaču prednju ušku fi 12 mm, umesto fi 8 koju on stavlja pošto mi je Aqualux pomoćni čamac za veliki brod od 13 m - i to sam kupio. Zadnje uške takođe, zbog dizanja čamca sa motormom koji ima 75 kg.

Na sve to, on mi nije odbio ni euro što nije ugradio svoje bitve,rukohvate, uške - kompletan okov sam platio duplo.

Takođe, platio sam mu dodatnih 100 Eura da namaže antialgin, navodno je stavio "Hempel",  sve je otpalo posle manje od 3 meseca,
jer nije ispoštovao proceduru: ili nije stavio prajmer, ili nije odmastio, ili je antialgin bio bajat. Sve u svemu - to sam morao da uradim sam ponovo, o svom trošku, iako sam uredno platio, pošto je Stevan prestao da mi se javlja i odgovara na telefon posle ove poruke i mog zahteva da popravi antialgin o svom trošku:

Sve u svemu, čamac me je koštao 1550 Eura kod njega, plus bitve, rukohvati, uške, srafovi...na kraju me je za.ebavao i oko transporta čamca za Beograd, pa sam i to morao sam da rešavam iako je obečao da ima transport. Sve sam mu uredno platio u 3 rate, kako je i tražio, kaparu, jednu ratu kad je odlio čamac i treću kad je sve bilo gotovo.

Tako da je moja preporuka da ne praviš posao sa njim, jer je momak vrlo nekorektan, bezobrazan i alav na pare, a pri tome o brodogradnji ne zna ništa pošto je običan plastičar za korita, kofe, i slično. Gleda na svemu da uštedi, od debljine plastile, do broja sati rada, pa plus na opremi. Klasičan vaćaroš.

Čamac ne vredi toliko, a moj savet ti je ili Big Foot ili aluminijumski. Jeste malo skuplje, ali nemaš sekiraciju.

Pisao sam o tome na forumu, ali su "sklonili" temu o Aqualux-u,

Pozz,


Evo napisao sam recenziju što mi je čovek poslao 2018. godine kad sam kupovao čamac, pa se nadam da ćete pročitati
Napominjem samo da nikoga nisam kontaktirao i da je ovo bilo dovoljno da me odvrati, bez da uvredim nekoga.
Slike mi čak poslao ali neću to objavljivati.
Stefana ne poznajem i tako da ja lično ne mogu ništa loše reći, na vama je da prosudite ili pogledate pre kupovine.
Ja mogu tek malo o Tajmenu prozboriti nakon 3 godine solidnog korišćenja!

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

Lelpo je Kabe sve rekao. Ako malo ozbiljnije procitas ovo  sto si napisao  shvatices i sam da ima puno neligicnosti u tvom postu

Npr,
1. Ako je kako kazes stavio  lose gume zasto kada su se prvi put poderale nije sam stavio dobre nego je menjao sto puta
2. Zali se da mu nije umanjio cenu. On je pristao na neku cenu, ako nije hteo da mu umanji cenu zasto se nije okrenuo i otisao na drugo mesto vec prihvatio da uzme camac po ponudjenoj ceni
3. Ovo za antialgin skoro sam siguran da je nemoguce. Kakav god da je ne moze da se skine tek tako za 3 meseca. Za ovo mozda gresim ali mi deluje nemoguce
4. Dno se uvija i radi - boljka svih manjih camaca pa i big foota nove generacije izmedju ostalog, kod nekih izrazeno vise kod nekih manje... rekao bih kod novijih manjih camaca kod svih zbog ustede materijala
5. Redovno pratim oglase. Akvaluks cesto na kupujem  prodajem ima razlicite cene u zavisnosti od opreme koja je ugradjena u camac i daleko od toga  da je najjeftiniji. Ima slicne cene kao ostali u klasi
6. Nema smisla dalje nabrajati...

Ja proizvodjaca i ne poznajem, nemam iskustva s ovim camcem ali blatiti nekoga na osnovu nekih prica rekla kazala nema smisla...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #138 poslato: 17, 03, 2021, 08:37:42 pre podne »
Mislim da nema potrebepolemisati o ukusima. Na vodi moze da se proba svaki camac. Dakle, probas pa ako odogovara to kupujes...

Van mreže Cacciatore

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #139 poslato: 17, 03, 2021, 10:08:07 pre podne »
Nisam imao nameru da blatim bilo koga ili da komentarišem bilo čiji rad. Samo mislim da ako se čovek bavi trgovinom i ja ga za proteklih par meseci zovem 8 puta na broj koji se reklamira na oglasu, se on jednom javi negde u novembru. I da mu posaljem sms i kažem da sam zainteresovan za kupovinu njegovog čamca i da mi treba adresa a on ne odgovori, to ne mogu smatrati dobrom poslovnoscu, jer valjda on od trgovine živi.  Hvala bogu, tržište i ponuda su dobri, jedino što im je potražnja u odnosu na pre par godina ogromna, pa su rokovi čekanja poduži a cene dobrano otišle nagore, za kvalitet ne bih znao dok ne probam.

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока


Van mreže IFranc

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 4
  • www.mojaladja.com
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #140 poslato: 17, 03, 2021, 10:12:17 pre podne »
Nisam imao nameru da blatim bilo koga ili da komentarišem bilo čiji rad. Samo mislim da ako se čovek bavi trgovinom i ja ga za proteklih par meseci zovem 8 puta na broj koji se reklamira na oglasu, se on jednom javi negde u novembru. I da mu posaljem sms i kažem da sam zainteresovan za kupovinu njegovog čamca i da mi treba adresa a on ne odgovori, to ne mogu smatrati dobrom poslovnoscu, jer valjda on od trgovine živi.  Hvala bogu, tržište i ponuda su dobri, jedino što im je potražnja u odnosu na pre par godina ogromna, pa su rokovi čekanja poduži a cene dobrano otišle nagore, za kvalitet ne bih znao dok ne probam.

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
Baš tako

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока


Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #141 poslato: 17, 03, 2021, 12:49:27 posle podne »
@zoki_ns

Upravo tako...


Nisam imao nameru da blatim bilo koga ili da komentarišem bilo čiji rad. Samo mislim da ako se čovek bavi trgovinom i ja ga za proteklih par meseci zovem 8 puta na broj koji se reklamira na oglasu, se on jednom javi negde u novembru. I da mu posaljem sms i kažem da sam zainteresovan za kupovinu njegovog čamca i da mi treba adresa a on ne odgovori, to ne mogu smatrati dobrom poslovnoscu, jer valjda on od trgovine živi.  Hvala bogu, tržište i ponuda su dobri, jedino što im je potražnja u odnosu na pre par godina ogromna, pa su rokovi čekanja poduži a cene dobrano otišle nagore, za kvalitet ne bih znao dok ne probam.

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока



Daleko od toga da si shvaćen kao neko ko blati. Naprotiv, izneo si svoje iskustvo sa prodavcem koje će nekome značiti u budućnosti. Ja sam izneo da je moj prijatelj uredno ostvario kontakt i poručio čamac, te je moguće da tu postoji neka "sleketivnost" koja ne spada pod ok odnos sa svim kupcima. To može biti pojedinačno, ali i učestalo što nije ok.

Nažalost, kod većine "proizvođača", imamo trend koji po meni nije nimalo dobar, a on glasi: povećan obim posla, loša komunikacija sa mušterijama, smanjivanje kvaliteta izrade, povećanje cena proizvoda i opreme, nepoštovanje rokova isporuke (ili dosta dugački rokovi) itd. Stoga globalni utisak jednog kupca za isti čamac varira od godine do godine (a i od primerka do primerka), te treba to imati u vidu kada se odlučujemo za kupovinu.