Autor Tema: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?  (Pročitano 71952 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Cacciatore

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #120 poslato: 20, 02, 2021, 11:51:54 pre podne »
Kakva je kod tebe čizma na Yamahi, zvao sam drugara sto ima Big foota i kaže da je za njega neophodna duga osovina.

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока


Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #121 poslato: 20, 02, 2021, 11:58:05 pre podne »
Kod mene je duga ali imam adapter pa stoji ko kratka na Aq.

Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #122 poslato: 20, 02, 2021, 12:05:32 posle podne »
Kakva je kod tebe čizma na Yamahi, zvao sam drugara sto ima Big foota i kaže da je za njega neophodna duga osovina.

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
Big foot moze da se naruci i sa kratkom osovinom.Ako hoces ozbiljniji  camac biraj izmedju Big Foot-a i Tarpon 535.Mada ti je Nelt 506s istih dimenzija kao BF.Nelt bolje ide sa manjim motorima,a  Big Foot  ima prednosti samo ako stavjas motor jaci od 30ks.Sa motorom od 40-50ks Big Foot najbolje ide i podnosi te motore

Sent from my RMX2002 using Tapatalk

Van mreže Cacciatore

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #123 poslato: 20, 02, 2021, 15:38:33 posle podne »
Otići cu da pogledam taj novi Nelt. Stari model sam vozio, moj motor je i stajao na njemu tako da znam u principu sta je. Čamac mi se jako svidja i nosi ga motor odlično jedino što mu je kapa kratka a moje saputnice vole da se sunčaju dok se vozimo i onda je malko nezgodno... Najbolje koliko sam video za to ima Tarpon, ali moram otići da ga pogledam uživo.
Iščitao sam ovu temu i jos par tema od početka do kraja par puta i tek sada sam neodlučan...

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока


Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #124 poslato: 20, 02, 2021, 15:51:34 posle podne »
Otići cu da pogledam taj novi Nelt. Stari model sam vozio, moj motor je i stajao na njemu tako da znam u principu sta je. Čamac mi se jako svidja i nosi ga motor odlično jedino što mu je kapa kratka a moje saputnice vole da se sunčaju dok se vozimo i onda je malko nezgodno... Najbolje koliko sam video za to ima Tarpon, ali moram otići da ga pogledam uživo.
Iščitao sam ovu temu i jos par tema od početka do kraja par puta i tek sada sam neodlučan...

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
Ovo je nov model,ali najbolje da se sve vidi uzivo.

Sent from my RMX2002 using Tapatalk


Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #125 poslato: 22, 02, 2021, 08:01:48 pre podne »
Nikako big foot zbog jacine tvog motora. Ima to sve da ide, dobar je BF ali moracs non stop da vozis sa 80% gasa ili 100%, ima da te pojede potrosnja. Sto manji camac uzmi, da je vozis na pola gasa i to ce ti biti odlicno. Cak sta vise, ja bih za tu kombinaciju Tajmena ili Musky kako li se vec zove.
Nisam siguran koliko je tezak nelt.. ako je laksi od BF, onda nelt..

Van mreže Cacciatore

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #126 poslato: 16, 03, 2021, 15:54:30 posle podne »
Zahvaljujući poslovnosti gospodina koji pravi Aqualux ja kupio Bigfoota...
Zvao ga par dana da bi mi dao adresu na koju mogu da dodjem da pogledam i u krajnjem slučaju kupim čamac ali dotični verovatno nema vremena da se javi... Tako da mi je dosta olakšao izbor, kad preuzmem čamac otvaram temu i kačim slike.

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока


Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #127 poslato: 16, 03, 2021, 16:10:36 posle podne »
Zahvaljujući poslovnosti gospodina koji pravi Aqualux ja kupio Bigfoota...
Zvao ga par dana da bi mi dao adresu na koju mogu da dodjem da pogledam i u krajnjem slučaju kupim čamac ali dotični verovatno nema vremena da se javi... Tako da mi je dosta olakšao izbor, kad preuzmem čamac otvaram temu i kačim slike.

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
Ko zna zasto je to dobro.

Sent from my RMX2002 using Tapatalk


Van mreže IFranc

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 4
  • www.mojaladja.com
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #128 poslato: 16, 03, 2021, 16:40:59 posle podne »
I ja pre kupovine Aqua Luxa čuo sve najgore o dotičnom, ljudi me odvratili bukvalno, uzeo Tajmena

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока


Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #129 poslato: 16, 03, 2021, 17:15:26 posle podne »
Zahvaljujući poslovnosti gospodina koji pravi Aqualux ja kupio Bigfoota...
Zvao ga par dana da bi mi dao adresu na koju mogu da dodjem da pogledam i u krajnjem slučaju kupim čamac ali dotični verovatno nema vremena da se javi... Tako da mi je dosta olakšao izbor, kad preuzmem čamac otvaram temu i kačim slike.

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

Ne znam na koji broj si kontaktirao lika, ali moj drug je bez ikakvih problema dobio čoveka, dogovarao i poručio čamac koji stiže u maju mesecu.

Cene su kako sam video "porasle".

I ja pre kupovine Aqua Luxa čuo sve najgore o dotičnom, ljudi me odvratili bukvalno, uzeo Tajmena

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока



Šta su ti "rekli ljudi"? Iznesi ovde argumente i informacije iz prve ruke transparetno kako bi drugi znali šta mogu da očekuju.

Informacije "rekla-kazala" nikome ne pašu. Ni kupcima, a ni prodavcima.

Forum služi tome da se iznesu jasne i precizne stvari i lično iskustvo članova koliko god je to moguće.






Van mreže IFranc

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 4
  • www.mojaladja.com
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #130 poslato: 16, 03, 2021, 17:43:31 posle podne »
Ja ga vozim sa 25 ks Yamahom, i nisam zadovoljan:

- na najmanjim Savskim talasićima dno se uvija i "radi" - štedeo je na plastici, dno nije dovoljno debelo i ukrućeno kako treba
- plastika je potpuno matirala posle manje od 3 godine
- sve dihtung gume na boxovima su najjeftinije sa buvljaka, lepio sam ih ponovo već X puta

Na stranu što je Aqualux "najjeftiniji" samo fora na oglasima da se privuku kupci:

- na primer odbojnik guma koju stavlja je jako tanka i jadna, a ako hoćeš ozbiljnijuu širu gumu, to je još 100 Eura preko, iako je i ta guma neka mala privreda, i svaki dodir konopca ostavčja trag.

- što se tiče bitvi i rukohvata, on ih šrafi šrafovima samorescima direktno u plastiku što je skandal, par jačih trzaja i ćao, a bitva treba da bude toliko jaka da možeš na nju da digneš čamac.

- Ja sam hteo normalne velike bitve na koje možeš da namotaš konopac deblji od 5 mm, pa sam ih sam kupio, plus prokronske podloške   za ispod, plus prokronske šrafove, šajbne i matice. Pa to sve isto za rukohvate, jer sam hteo duže i na drugim mestima. Plus sam hteo jaču prednju ušku fi 12 mm, umesto fi 8 koju on stavlja pošto mi je Aqualux pomoćni čamac za veliki brod od 13 m - i to sam kupio. Zadnje uške takođe, zbog dizanja čamca sa motormom koji ima 75 kg.

Na sve to, on mi nije odbio ni euro što nije ugradio svoje bitve,rukohvate, uške - kompletan okov sam platio duplo.

Takođe, platio sam mu dodatnih 100 Eura da namaže antialgin, navodno je stavio "Hempel",  sve je otpalo posle manje od 3 meseca,
jer nije ispoštovao proceduru: ili nije stavio prajmer, ili nije odmastio, ili je antialgin bio bajat. Sve u svemu - to sam morao da uradim sam ponovo, o svom trošku, iako sam uredno platio, pošto je Stevan prestao da mi se javlja i odgovara na telefon posle ove poruke i mog zahteva da popravi antialgin o svom trošku:

Sve u svemu, čamac me je koštao 1550 Eura kod njega, plus bitve, rukohvati, uške, srafovi...na kraju me je za.ebavao i oko transporta čamca za Beograd, pa sam i to morao sam da rešavam iako je obečao da ima transport. Sve sam mu uredno platio u 3 rate, kako je i tražio, kaparu, jednu ratu kad je odlio čamac i treću kad je sve bilo gotovo.

Tako da je moja preporuka da ne praviš posao sa njim, jer je momak vrlo nekorektan, bezobrazan i alav na pare, a pri tome o brodogradnji ne zna ništa pošto je običan plastičar za korita, kofe, i slično. Gleda na svemu da uštedi, od debljine plastile, do broja sati rada, pa plus na opremi. Klasičan vaćaroš.

Čamac ne vredi toliko, a moj savet ti je ili Big Foot ili aluminijumski. Jeste malo skuplje, ali nemaš sekiraciju.

Pisao sam o tome na forumu, ali su "sklonili" temu o Aqualux-u,

Pozz,


Evo napisao sam recenziju što mi je čovek poslao 2018. godine kad sam kupovao čamac, pa se nadam da ćete pročitati
Napominjem samo da nikoga nisam kontaktirao i da je ovo bilo dovoljno da me odvrati, bez da uvredim nekoga.
Slike mi čak poslao ali neću to objavljivati.
Stefana ne poznajem i tako da ja lično ne mogu ništa loše reći, na vama je da prosudite ili pogledate pre kupovine.
Ja mogu tek malo o Tajmenu prozboriti nakon 3 godine solidnog korišćenja!

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #131 poslato: 16, 03, 2021, 17:59:12 posle podne »
Zahvaljujući poslovnosti gospodina koji pravi Aqualux ja kupio Bigfoota...
Zvao ga par dana da bi mi dao adresu na koju mogu da dodjem da pogledam i u krajnjem slučaju kupim čamac ali dotični verovatno nema vremena da se javi... Tako da mi je dosta olakšao izbor, kad preuzmem čamac otvaram temu i kačim slike.

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

Ne znam na koji broj si kontaktirao lika, ali moj drug je bez ikakvih problema dobio čoveka, dogovarao i poručio čamac koji stiže u maju mesecu.

Cene su kako sam video "porasle".

I ja pre kupovine Aqua Luxa čuo sve najgore o dotičnom, ljudi me odvratili bukvalno, uzeo Tajmena

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока



Šta su ti "rekli ljudi"? Iznesi ovde argumente i informacije iz prve ruke transparetno kako bi drugi znali šta mogu da očekuju.

Informacije "rekla-kazala" nikome ne pašu. Ni kupcima, a ni prodavcima.

Forum služi tome da se iznesu jasne i precizne stvari i lično iskustvo članova koliko god je to moguće.
Izvini ali meni ceo tvoj post tako nekako agresivno deluje... Kao da se prica o tebi ili tvom najrodjenijem.
Čovek je došao i rekao da je zvao i nisu mi se javili ali to sad ispade manje strasno pošto se ne tebi nego tvom drugaru javio....


Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #132 poslato: 16, 03, 2021, 18:43:46 posle podne »
I ja pre kupovine Aqua Luxa čuo sve najgore o dotičnom, ljudi me odvratili bukvalno, uzeo Tajmena

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

Drugar prošle godine uzeo Aqua lux-a, i nahvalio ga na sva usta. Tačan, poslovan itd. Prethodno imao gorko iskustvo sa nekim iz Titela kome je platio debelu kaparu, i na kraju ni para ni čamca.

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #133 poslato: 16, 03, 2021, 18:54:16 posle podne »
Posle gore navedenih recenzija g-dina IFranc-a, možda je trebalo da ćutim o pozitivnom iskustvu mog drugara... kuku kuku

Van mreže Cacciatore

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #134 poslato: 16, 03, 2021, 19:36:31 posle podne »
Ma iskustva mi nisu nikakva, ima ga par mojih drugara i zadovoljni su, doduše od pre par godina produkcije kada ih je verovatno pravio kvalitetnije. Sada mislim da munje tolika potražnja da mu se može, cena je kolko sam shvatio osnovno 1650 a pre 2 godine je koliko se sećam u toku zime bila 1300. Čamac mi se učinio korektnim za taj neki novac, ali je ispala neka kombinacija za bigfoota tako da sam se ipak odlučio za njega.

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока