Autor Tema: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?  (Pročitano 71932 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže atymen

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • www.mojaladja.com
big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« poslato: 10, 07, 2011, 22:18:04 posle podne »
razmisljam o zameni svoga camca..za neki ozbilniji..inace imam plasticni petrovaradinski polyplast 5.30m..star 4 godine..gledam ponudu..najvise mi se svidja Big Foot..i primus lux17..oba dva kostaju oko 2000evra..i dimenzije su slicne..pa me interesuje vase misljenje..neko ko mozda ima neke utiske,pomoc bi mi dobro dosla..inace video sam na netu i neki camac iz Panceva.. Aqua lux..slican pomenutim modelima..ali cena je dosta povoljnija..oko 1400evra..da li ga je neko mozda video i uzivo..?

Van mreže atymen

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • www.mojaladja.com
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #1 poslato: 10, 07, 2011, 22:25:52 posle podne »
zna li neko kako se ovde postavljaju slike..???

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #2 poslato: 10, 07, 2011, 22:37:37 posle podne »

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #3 poslato: 10, 07, 2011, 22:46:58 posle podne »
Big fut, primus , dunas itd,itd.A onda ovih dana videh uživo i raspametih se.Tajmen ,pogonjen s Merkurijem 30.
Mada nisam pristalica takvih čamaca prizor tajmena mi je ostao u glavi.Svi ostali koje sam viđao sa tim jačim motorima su pomalo podizali njušku , da nekažem pramac.Tajmen mi je izgledao kao raketa.To bih voleo češće da viđam

Van mreže MadScientist

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 44
  • Pol: Muškarac
    • Total Nautika
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #4 poslato: 11, 07, 2011, 11:41:04 pre podne »
Ispred prodavnice imam primus 16 i big footh.

Kad bih imao mogucnost da biram uzeo bih primus 16, jer je po meni lepsi, bolji, jeftiniji i ono glavno lakse se cisti (za 5min se moze ocistiti, dok za big footh je potrebno dosta vise). Mada do sada najvise kupuju big footh i hvale ga k'o da je od zlata.

Za Aqua lux sam cuo da je dosta tanak tj. da su stedeli na materijalu. Licno ga nisam video, ali po slikama potpuno je isti kao Primus 17

Imas par slika primusa i big-a na ovom linku (slideshow dole) http://nautika.weebly.com/268amci.html

Van mreže atymen

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • www.mojaladja.com
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #5 poslato: 11, 07, 2011, 23:37:30 posle podne »
kod Tajmena mi se ne svidja..sto su zatvorili previse velik prostor na predjnoj stani camca..i tako suzili slobodan prostor za aktivnosti u njemu...posto meni camac treba najvise za pecanje..to mi bas i ne odgovara..i meni se najvise svidjaju big foot i primus17...mada bi voleo i uzivo da vidim Aqua lux..ipak je to usteda nekih 500-600eura...

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #6 poslato: 12, 07, 2011, 09:02:03 pre podne »
Samo ne znam za čega bi taj prostor inače služio...  :this:

Tajmen ima najbolje urađenu prednju komoru... 195 cm dužine, velika vrata....sve pecaljke mogu da stanu,sva oprema a paluba odlična za sunčanje  :good:

ja bih mu čak dodao i srednju komoru kao na Primusu 17.....

Što se tiče odnosa cena-kvalitet, Tajmen definitivno pobednik  :good:  ovo govorim kao neko ko je sva tri čamca vozio sa svim motorima od 4-30 ks pa čak Big Foota i Primusa sa 40 ks
Dunav je moje more.....

Van mreže atymen

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • www.mojaladja.com
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #7 poslato: 12, 07, 2011, 17:34:47 posle podne »
hm..vidim da je taj Tajmen po dobrom glasu na ovom forumu..moram da priznam..taj camac uzivo nisam video...verujem za to da taj veliki prednji prostor moze se iskoristit za puno stvari(pecaljke..suncanje),ali se plasim da cu imati malo mesta u njemu za pecanje....izgleda da mi ne gine,moram ga uzivo pogledati...

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #8 poslato: 12, 07, 2011, 21:52:59 posle podne »
Odlican za pecanje, dobar odnos cena-kvaliet, stabilan i cvrst
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže staribanovci

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 53
  • Pol: Muškarac
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #9 poslato: 12, 07, 2011, 22:19:49 posle podne »
Razmisli i o ovom.Ja ga imam nekoliko godina i prezadovoljan sam.
http://www.nelt-titel.co.rs/veliki.htm
канал дубок 3 метра,аја роним 4 метра

Van mreže bojan74

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #10 poslato: 13, 07, 2011, 15:48:15 posle podne »
isto pitanje i mene muci ovih dana! dunas lux, big foot, primus 17, nelt, tajmen, aqua lux, argonaut, art craft???
dunas ima kratku platformu na pramcu, nelt neprakticnu (u dva nivoa), tajmen je uzi, big foot je skuplji... nekako mi se naj vise svidja primus 17lux. takav camac bi zadovoljavao sve moje potrebe. medjutim on je nesto ispod 2000e. danas ima jos par firmi koje rade takve camce i koji su 600-700e ispod cene primusa 17. nadam se da ta cena nije na ustrb kvaliteta. ovih dana planiram da odem i pogledam jedan takav camac i da se uverim na licu mesta. razlika u ceni nije mala, ali, ne kupuje se ni camac svake godine.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #11 poslato: 13, 07, 2011, 19:26:47 posle podne »
par stotina eura nije mala razlika, ali camac se ne uzima za jedan dan i pozeljno je da ima iza sebe neki period gdje je vozen u raznim rezimima, pogledaj malo kilaze od svakog s obzirom na dimenzije pa ces vidjeti u cemu je razlika  :good:

Van mreže toske66

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • Pol: Muškarac
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #12 poslato: 13, 07, 2011, 22:22:50 posle podne »
Dok ste Vi u dilemi,ja sam vlasnik od pre neki dan camca AQVA LUX.Za pare koje sam dao za njega nema bolji camac.Robusan i jak kao bigfut i veoma plovan. Posto sam ga preuzeo u kanalu Karas pa onda Dunavom do Beograda sa Tohatsu motorom od 9.8ks i sa Roncem na pramcu od 100 kila stiglli smo za oko 2 sata i 15 minuta uz jedno stajanje da pozdravimo Misu D i popijemo najbolju kafu na Dunavu (58 km).Napominjem da su bili i prilicno veliki talasi koje je camac gutao bez problema i nekog uvijanja.Sve u svemu Najbolja kupovina.  :stop: :drinks:

Van mreže atymen

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • www.mojaladja.com
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #13 poslato: 14, 07, 2011, 00:59:15 pre podne »
i ja gledam vec ta camac vec jedno vreme..mislim na Aqua Lux..jako mi lici na primusa..ali je 500eura jeftiniji..ali niko dosad nije imao iskustava o njemu..drago mi je da je neko najzad rekoa par reci o njemu...interesuje me,koliko si cekao na njega...da li boja moze da se bira..i sta dobijes u standardnoj verziji..bez doplate.mislim tu na rukohvate..sarke za vezivanje konopca i slicno..i reci mi koliko je on tezak?.moze i neka slika o njemu,ako nije problem..:-))

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #14 poslato: 14, 07, 2011, 07:38:08 pre podne »
Imam Tajmena dve godine i nemam ama bas nikakvu zamerku za njega. Za pecanje je najbolji
Sve ostalo je stvar ukusa...meni su sada svi ostali camci slicni jer imaju svi slican oblik sa mesnatim stranicama koje samo skuce prostor