Autor Tema: Registracija broda u Delaweru  (Pročitano 44149 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Registracija broda u Delaweru
« poslato: 25, 04, 2009, 23:47:51 posle podne »
Evo ga zvanican dokument za registraciju ....


http://www.fw.delaware.gov/SiteCollectionDocuments/FW%20Gallery/D19701DEBoatRegistration.pdf


pokusacu da nadjem nekoga  preko koga mozete preko neta da zavrsite sve


« Poslednja izmena: 28, 04, 2009, 15:31:06 posle podne Kapetan »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #1 poslato: 25, 04, 2009, 23:54:23 posle podne »
evo kod ovih momaka mozete za njihovu ugradnju od 100 evra i 59 evra za postarinu da dobijete registraciju

http://www.boat-registration.us/

Cost of boat registration under Delaware (USA) flag

Cost cover the State registrating fee, our services, paperwork and normal post cost.
( FedEx cost is additional 59 €)

CLASSES                                                                    1 year    3 years
CLASS A - less than 16':                                               €120.00 €210.00
CLASS 1 - 16' or over and less than 26':                          €130.00 €230.00
CLASS 2 - 26' or over and less than 40':                          €140.00 €270.00
CLASS 3 - 40' or over and less than 65':                          €190.00 €390.00
CLASS 4 - 65' or over and not required to be documented:    €210.00 €380.00


Documents needed to register a vessel in Delaware
if the boat is new, a builder's certificat and invoice
if the boat is used, a notarised bill of sale or invoice
if the boat was registred outside the Delaware we need a deletion from boat register
if you have to reneval your boat registration under Delaware flag you have to send us a copy of Delaware RC
ID documents

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #2 poslato: 25, 04, 2009, 23:55:47 posle podne »
3 feeta su odprilike 1 metar ...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #3 poslato: 26, 04, 2009, 00:03:57 pre podne »
http://www.worldwideinc.net/ProductsServices/tabid/55/Default.aspx

150 usd nezavisno od velicine broda... i svake godine toliko...

Van mreže odissej

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 109
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #4 poslato: 26, 04, 2009, 14:59:19 posle podne »
Ja o registraciji camaca van granica ove zemlje znam vrlo malo,ali pritisnut divljackim porezima ove nerazumne vlade,spreman sam i  da to ucinim samo da im ne bi dao ne tako mali iznos.U vezi sa tim,bilo bi dobro da nam neko ko to zna, kaze prava i obaveze vlasnika plovila registrovanih pod stranim zatavama,a koji se krecu unutar nasih teritorijalnih voda.Da li takva plovila vozeci se Dunavom i Savom imaju bilo kakva ogarnicenja,i sva druga pitanja koja iz takve registracije proisticu.Kada to budem saznao,u slucaju opredeljenja za takvu registraciju,onda treba pronaci siguran i brz kanal ka njoj.Cekamo one koji to znaju da se jave! :scenic:

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #5 poslato: 26, 04, 2009, 17:00:14 posle podne »
registracija plovila na stranu zastavu je laksi deo posla. ja sam caletu to zavrsio za 2 dana. ali on ispunjava bitan preduslov, a to je sledece:
da bi ste uopste mogli da vozite brod pod stranom zastavom morate imate strani pasos sa upisanom adresom u toj zemlji. on svoj brod drzi u grckoj i tamo je stranac.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #6 poslato: 26, 04, 2009, 18:55:19 posle podne »
registracija plovila na stranu zastavu je laksi deo posla. ja sam caletu to zavrsio za 2 dana. ali on ispunjava bitan preduslov, a to je sledece:
da bi ste uopste mogli da vozite brod pod stranom zastavom morate imate strani pasos sa upisanom adresom u toj zemlji. on svoj brod drzi u grckoj i tamo je stranac.

mislim da medjunardno pravo ne glasi tako ali bilo bi dobro da nam neko to podrobnije objasni ...
mene samo zanima sta se desava kada me zaustavi nasa milicija?


Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #7 poslato: 26, 04, 2009, 19:26:52 posle podne »
registracija plovila na stranu zastavu je laksi deo posla. ja sam caletu to zavrsio za 2 dana. ali on ispunjava bitan preduslov, a to je sledece:
da bi ste uopste mogli da vozite brod pod stranom zastavom morate imate strani pasos sa upisanom adresom u toj zemlji. on svoj brod drzi u grckoj i tamo je stranac.

mislim da medjunardno pravo ne glasi tako ali bilo bi dobro da nam neko to podrobnije objasni ...
mene samo zanima sta se desava kada me zaustavi nasa milicija?



Mislim da je espresso u pravu. Da bi registrovao camac (ili vozilo ili ...) u nekoj drzavi, moras imati mesto boravka odnosno prijavljenu adresu u toj zemlji. A onda kad se to prevozno sredstvo koristi ovde, placa se taxa za koriscenje prevoznog puta, (zato nas i obilaze vecina zapadnih kamiona, pa idu preko Madjarske, Rumunije i Bugarske). Kod reka je malo drugacije jer mora da koristi tok reke, ali se sigurno placa taxa.
Postoji i mogucnost registracije na drugog vlasnika, pa uz ovlascenje, se moze koristiti ovde. Jedino ne znam da li jos uvek vazi, da ako upravljas stranim vozilom, vlasnik mora da bude prisutan u kolima.Tako ce onda biti i sa plovilima.
Sve je to mnogo peripetije, a malo koristi.Bojim se da je registracija i taxa skuplja od ovog poreza.Zato se moramo boriti da se ovaj namet svede na razumnu meru.Nesto simbolicno, sto moze svako da plati.A velike cifre neka slobodno ostanu (pa nek ih i dupliraju), za velike fabricke jahte od 300.000€ i vise.

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #8 poslato: 26, 04, 2009, 19:41:00 posle podne »
Ljudi, mislim da sva ta registracija u USA, nije baš najbolja opcija, ako nemate njihove papire, ili bar radnu vizu

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #9 poslato: 26, 04, 2009, 20:24:50 posle podne »
registracija plovila na stranu zastavu je laksi deo posla. ja sam caletu to zavrsio za 2 dana. ali on ispunjava bitan preduslov, a to je sledece:
da bi ste uopste mogli da vozite brod pod stranom zastavom morate imate strani pasos sa upisanom adresom u toj zemlji. on svoj brod drzi u grckoj i tamo je stranac.

mislim da medjunardno pravo ne glasi tako ali bilo bi dobro da nam neko to podrobnije objasni ...
mene samo zanima sta se desava kada me zaustavi nasa milicija?



kada te zaustavi nasa policija traze ti plovidbenu dozvolu, dozvolu za upravljanje, i licna dokumenta (licnu kartu ili pasos). ukoliko je to srpski pasosu u njemu MORAS imati upisan trajni boravak u inostranstvu ili da imas inostrani pasos sa upisanim prebivalistem zemlje koja je pasos izdala. pored ovoga moras imati prijavu koju izdaje, mislim, ministrstvo za saobracaj da se plovilo po stranom zastavom koristi na unutrasnjim plovnim putevima u Srbiji. ukoliko sve ovo nemas pogranicna policija i carina imaju osnov za oduzimanje plovila.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #10 poslato: 27, 04, 2009, 08:57:20 pre podne »
Dunavko u tome i jeste problem. Ja sam ubedjen (naravno nisam siguran ali poznavajuci nase politicare...) da ovi zakoni i jesu prepisane iz EU, ali niko od nasih politicara ne kaze kolika je plata u EU, i da li mi mozemo da se nosimo sa njima i u oporezivanju.To je kao i u svim sverama naseg zakonodavstva.Samo se pozivaju na EU, u svemu, osim u platama.Ako bi i uradili kao sto kazes, morali bi da to poredimo sa odnosom koliko sati treba raditi da u EU, a koliko kod nas da bi se platio ovakav porez.No, nesto ce valjda ispasti iz ove nase, nadam se ne prazne, price.Pozzzzzzzzz

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #11 poslato: 27, 04, 2009, 15:15:07 posle podne »
Stvarno, toliko sam se uzdržavao od komentara u vezi postova koje postavljaš Dunavko i na forumu ,, NAVODI,, . Možda će se neko i naljutiti na mene, ALI OVO MORAM REĆI
,, DUNAVKO MNOGO KENJAŠ, I DA NE KAŽEM ŠTA JOŠ I STVARNO PRETERUJEŠ ,, .Ako ti bre ništa ne valja idi pa živi gde ti odgovara, ili napravi stranku pa izadji na izbore i menjaj zakone.

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #12 poslato: 27, 04, 2009, 15:48:21 posle podne »
e moj skipperu, zadnje vreme doslo kada ti ovako reagujes. pusti bre, pisu ljudi svasta i za platu a kamoli kada je dzabe. evo ih motoristi se opet okupljaju ispred savezne skupstine. sad cu da slikam pa postavljam slike.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #13 poslato: 27, 04, 2009, 23:49:03 posle podne »
e moj skipperu, zadnje vreme doslo kada ti ovako reagujes. pusti bre, pisu ljudi svasta i za platu a kamoli kada je dzabe. evo ih motoristi se opet okupljaju ispred savezne skupstine. sad cu da slikam pa postavljam slike.

di si slike :)
skipper vuci rucnu :)

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #14 poslato: 28, 04, 2009, 10:11:32 pre podne »
ja sam za...ao stvar. dok sam se organizovao i izasao napolje ispalo je da su samo obrnuli krug.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.