Nautika opšta... > Turističke reportaže

Severno more

(1/2) > >>

captjerry:
...Malo slika iz Norveske...

zanimljivo je da, iako pomorska zemlja sa bogatom pomorskom kulturom i tradicijom,  kod njih mesto u marini kosta oko 10K evra + odzravanje (mesecno) i ceka se i do 10 god na listi za slobodno mesto...ono sto je dobro jeste da marine nemaju cuvare i nista se ne krade sa plovila, a pricamo cak i o plovilima sa cifrom 6 + nula...
vreme je jako promenljivo, vise puta u toku dana, u roku od 1h od savrseno suncanog dana, bez oblacka do neverovatne oluje sa snegom i ledenom kisom, tako da izlazak na more predstavlja poprilican dozivljaj...jos kad se tome doda i temp. mora od svega 5 stepeni... :suicide:

flota je sarenolika, plovi se dosta i drvenim brodicima, inace neki su stari i oko 100 godina, pa sve poslednjih modela renomiranih proizvodjaca glisera i jahti...na moj velik radost, postoji veci broj marina samo sa jedrilicama (ne bih da davim previse sa slikama) koje su grisane u jednom aliv dok se ostali brodici i jahte nalaze u marinama smestenim u kanalim i na samom uscu reka u more....inace s veoma ponosni na te drvene brodice, postoji cak i muzej na otvorenom, kako malih brodica tako i ribarskih, prvih trajekta, remorkera....ne znam kako ali klima je ovde suvlja i drvo je veoma lako za odrzavanje, gde god mogu oni ubacuju drvo(kuce, zgrade, konstrukcije...)

Camci do 20m duzine ne podlezu registraciji a gorivo za camce(bilo kog tipa, privredne, rekreativne...) spada u posebnu kategoriju pod subvencijom drzave, tj. jeftinije je...

mossi:
Osim onih 10k za ulazak u marinu ostalo je više nego OK.
O ceni goriva da ne govorim, to sam več ranije komentarisao /izbacivanje akciza za puteve i sl./.  :good:

 :drinks:

Kapetan:
vidi tih 10k nije strasno ako pogledas njihove plate....

sve u svemu jako dobro izgleda

Zoran:

   10k sta vam je to?

STG:

--- Citat: zoran  05, 06, 2011, 19:34:43 posle podne ---
   10k sta vam je to?

--- Kraj citata ---
Deset hiljada... :)

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju