E, ovako treba... > Kuće za odmor, vikendice ...

Kako izgraditi marinu? - INICIJATIVA

(1/11) > >>

zorter:
Vrlo lepo. Eh, sta bih sve uradio da i mi u Sapcu imamo marinu. Dzaba kad politicari nemaju sluha za nas zaljubljenike u reku.  :sorry:

Kapetan:
ako mozete da popunite 300 metara pontona i da se daje 10 evra po metru to je isplativo ... cak i da se ne ide na placanje uclanjenja

znaci brod recimo ima 9 x 2,5 metara .. zakupljuje 3 metra pontona i placa 30 evra mesecno za vez struju vodu i cuvarsku sluzbu... 

e sad da li ima 300 metara brodova i camaca to je pitanje...

giganova:
Evo da se malo ukljucim.Nije kod nas sve tako prosto.Pre par godina sam pokusao da pribavim dokumenta za izgradnju marine i nije islo lako,za sva dokumenta pita se BG,a nasi se kao drze nekog urbanistickog plana po kom nikakve privatne marine ne dolaze u obzir.I na kraju ostaje i pitanje isplativosti,navikli nasi ljudi da izvlace svoje brodice,parkiraju ih u privatna dvorista ,kod rodjaka na selo itd.I dok je to tako mi ostajemo VRBASI :skull:

zorter:
Skoro smo giga i ja razgovarali na tu temu. Imao sam prilike da vidim projekat marine u Sapcu, ali pored toga sto je predracun bio 2,5 miliona dinara, nije se dobila dozvola od republike (j*bem li ga od koga), pa se to odlozilo do daljnjeg. A kad se spomene gradskim vlastima oni samo kazu da je skupo i ko ce to da koristi. Ne znaju da ima preko 300 camaca sto sa sto bez kabine. Nema politicke volje da se uopste razmislja o tome. Ne verujem da bi ljudi izvlacili svoje camce kad bi imao neko da ih cuva. Sto je jos vaznije, niko nije trazio da ima struju, vodu, gorivo..... Vazno je samo da ima vez gde bi ostavio camac i cuvarsku sluzbu da to neko pricuva. Desetak eura po plovilu (a ne po metru pontona) bi svako platio, za navedene uslove. Sremska Mitrovivica je uradila nesto sto zovu marina, mada to nije ni blizu pravoj marini, i neki ljudi teraju (ali samo preko zime) svoja plovila tamo na cuvanje. Kasnije bi to sigurno moglo da preraste u pravu marinu sa svim navedenim dodacima i cak servisom za odrzavanje motora. E tad bi i cena mogla da bude veca sto bi bilo prihvatljivo. Siguran sam di ni jedan privatnik, pa ni udruzenje gradjana (kao klub nauticara) ne bi dobilo dozvolu za gradnju. A i ako bi dobili, tolike su dazbine direkciji za upravljanje gradjevinskim zemljistem, da se odmah odustaje od gradnje, jer su cifre enormno velike (cca 30-40% projektovane vrednosti objekta). E zato mi nemamo i u dogledno vreme necemo ni imati marinu u Sapcu. :skull: :skull:

Kapetan:
2,5 miliona nije mnogo ... ali 10 evra po camcu je malo osim ako ne pricamo o cunovima i camcima do 1,2 metra sirine..

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju