Nautika opšta... > Zakoni i Propisi

Registracija plovila

<< < (2/20) > >>

Dragan V:
Kapetane mora prvi vlasnik da odjavi isa njim ako imaš ugovor i ispisnicu od kapetanije gde je registrovo.

Dragan V:
Nemora ako je sve uzeto zajedno, ali mora odiaviti sa njego da možete vi registrovati na sebe .dobija odjavu od kapetanije i potrebno vam je samo ugovor o kupovini ,i ta odjava iz kapetanije

Misha D:

--- Citat: Dragan V  04, 03, 2011, 00:43:37 pre podne ---ko nije registrovo svoje plovilo može kod nas Udruženje "SREM" na naj lakšimogući način.
1) bez ikakvog tehničkog pregleda, potrebni su duž.vis.šir.plovila, al je najbolje doći do banovaca za tačnije informacije da nepišem sve,imože biti sve urađeno bez matretirana i brukanja jel nije sve u brukanju ima rešenja.Upitajte roberta majstora za moje udruženj i kako je on registrovo svoj čamac.
a zna i ribar Batos Sobodan.
 
  Pozdrav "SREM"

--- Kraj citata ---
Da li vi pomazete i posredujete kod registracije? Koja kapetanija vam udara pecat u dozvolu? Moja registracija je na PA.

andrijapajic:
imam camac sa motorom, prijavljen u Senti. Treba... sta kako:
1. kupoprodjani ugovor overen (moze li ovo u mesnoj kanzcelariji/opstini?)
    ...okej, resim ugovor
2. placam neki porez za ovo, verovatno na opstini prodavca
    ...idem u poresko amo negde, i oni mi proracunavaju koliko treba da platim, na koji racun itd...
3. trazim u kapetaniji da se plovilio odjavi. odjavljujem, dobijam potvrdu
    ...da li ovo mogu ja sa ugovorm, valjda ne mora prethodni vlasnik kad on vise nije vlasnik fakticki?!
4. sa time + sta jos treba (novac, dokumenta) lepo dodjem kod vas i ne mislim dalje sta i kako :)

Darkobp:
Aj da iznesem i ja moj problem :lol:
Imam plasticnog Elan 495 sa kabinom koji je uredno registrovan na mene (tj sad je istekla reg pre 1god), a prosle godine sam ga produzio na krmi i dodao krmenu nadogradnju od 95cm i dodao tvrdi krov iznad kokpita sve u svojoj reziji,U kapetaniji Novi Sad gde je i registrovan su me tako iznapusavali da ja nisam smeo  tako sam da produzavam plovilo u svojoj reziji i da mi sad treba brdo izjava i papira da bi to ozvanicio u uneo te preprvake u plovidbenu,naime moj najveci problem je sto moram doterati camac u kapetniji NS na vizuelni pregled sto me iskreno da ti priznam mrzi jer sam iz  Backe Palanke pa ako nemoram bas mi se i neplovi 100km!!!

Imam i gac novi motor od 5ks sa svim urednim racunima iz prodavnice koji isto treba da se uvede u plovidbenu

A pitanje konkretno je da li ja mogu da sednem u auto pokupim sve papire dodjem do vas i resimo to bez dolaska camcem i plovidbe od 2dana ??
Da li trebam da pisem i overavam neke izjave-tipa one radio sam sve sam u svojoj reziji od svog materija ili...??

I koliko novaca da spremim za sve to??  Znaci brodic je 5.90x2.00    91god  i motor 5ks

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju