E, ovako treba... > Johnson & Evinrude

Johnson 6KS-propeler

(1/2) > >>

igogitar:
Imam Johnson 6 KS,2T,neki stariji model(Sea Horse ili tako nesto,da ne idem sad u garazu  :) ).Na elisi pise 8 x 7 1/4.Da li je to teretna elisa ili brzinska?Vazno mi je da znam jer motor koristim na 2 camca koji su potpuno razliciti u svim aspektima,jedan je tezak deplasmanac(pasara) a drugi je veoma lagan trimaran(super shark).Znaci da elisa nije adekvatna za jedan od ta dva camca.

igogitar:
Pa zar je moguce da niko ne zna?   :suicide:

SALE NB:
Nisam hteo ja opet nešto da nabadam, trebalo bi da ima i stručnijih ovde.
Namenu elise i njenu iskoristivost definiše njena veličina i korak.
Brzinske elise uglavnom imaju manji promer, a veći korak. Kod tvoje elise je obrnuto.

http://www.propline.com/Select-Boat-Props-By-Brand/Michigan-Wheel/Aluminum-Michigan-Wheel-Propellers/Evinrude_Johnson_Outboards/4_8.htm

Na ovom linku sam našao elisu za tvoj motor 8 1/2 x 9. To je "brža" elisa u odnosu na ovu koju imaš i verovatno bi tvoj super shark išao nešto bolje sa tom elisom.

igogitar:
Hvala Sale.  :drinks: Tako sam i mislio,s obzirom da i pasaru i malenog sharka tera otprilike istom brzinom od oko 12 km/h nizvodno odnosno 10 km/h uzvodno sto je nelogicno kad se uzme u obzir ogromna razlika izmedju ta dva plovila.

mossi:
Ja sam imao taj motor sa sporom elisom, stari čamac kabinaš - je išao jednako, ja sam ili nas šestoro plus oprema.
Odličan motor ali malo veči potrošač!
20km: 10 nizvodno i nazad oko 8-9L mešavine!  :sorry:
Prodao sam ga, samo zbog toga..

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju