E, ovako treba... > Yamaha

Cudan problem sa Yamahom

(1/2) > >>

Barba:
Primetio sam jedan cudan problem sa Yamahom 8HT. Naime kada se motor dugo ne pali, 20-30 dana, a stoji u vodi, mozes da cimas ko blesav dok ti ruke ne otpadnu i nista. Nece ni da pomisli da kresne. E sad, ono sto je interesantno, dovoljno je da me neko povuce par minuta (recimo 5), naravno motor je spusten u vodu i menjac u neutralu i onda kresne iz prve i to cak ne treba ni energicno povuci. To je potvrdjeno pravilo. Inace nikakve probleme ne pravi, ako se ne pali recimo desetak dana. Kako je to moguce i sta mu se zaista desava?

PS. Da dodam da nema nikakve travuljine oko elise i da se u konfiguraciji motora bas nista ne menja.

zorter:
Barba, sve mi liči na kondez. Probaj da uz pomoć nekog akumultaora uključiš ventilator da duva vazduh (hladan) preko motora (a skini kapu), i ako upali bez vuče, definitivno je kondez i to verovatno na kablovima.
Ako je menjač u neutralu prilikom vuče, znači da nema šanse da se okreće radilica ili neki drugi motorni sklop pa tu i ne treba tražiti problem.
Pozzzzz

mossi:
Barba, jel motor dok stoji tih 20-tak dana, spušten redovno ili podignut pod nekim uglom.
Ako je podignut pod nekim uglom, moguće je da imaš neki problem sa karburatorom.
Znači dovoljno je da čim dodješ na čamac PRVO spustiš motor, i dok ti sve ne napakuješ prodje upravo tih 5-10 minuta, a posle sve pali kao mina!

Moja Yamaha F25 ima sličnu boljkicu.
Ako motor stoji, podignut van vode, više od 15 dana.
Ako ga upalim odmah, radi on i pali.
Ali počne da trza kad potroši gorivo iz šolje.   :aggressive: Taman predjm jedno 500m.
To naravno traje 10-tak sekundi.. ali!

Zato ja prvo spustim motor i ...  :good:  :on_the_quiet:

Vuk:
Moze biti i jedno i drugo. Nadam se da posle duzeg stajanja, a pre paljenja obavezno napumpate gorivo u karburator bez obzira da li ima nesto u njemu ili nema + saug. Sve ovo mozda znate ali nije na odmet da ponovimo.

mossi:
Pumpica /pumpanje na tvrdo/ se podrazumeva na sve što sam napisao.
Tako da i pored pumpice, neka sitnica sa karburatorom/plovkom postoji.
Ali dovoljno je da motor pre startovanja, samo par minuta odstoji u spuštenom položaju i da problem nestane.  :)

Pretpostavljam da motori koji nemaju karb. taj problem nemaju.  :)

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju