Ribolov > Kako ste prošli na pecanju?

Izvestaj

<< < (118/196) > >>

deda:
Da ga je on upecao pa da se ubrinem!!Ovako...................... :preved:

njegos68:

--- Citat: deda  13, 06, 2011, 12:54:34 posle podne ---Da ga je on upecao pa da se ubrinem!!Ovako...................... :preved:

--- Kraj citata ---
Ne brini Deda,to je iz ribarnice..  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :taunt:  :taunt:  :taunt:  :taunt:

mossi:
Monoštorski Rit:
Juče pre ručka dva mala Basa.
Uveče dva mala Smudja i jedan kilaš.
Samo je poslednji zaplivao uz belo stono.  :) :lol:

Arsa:
Od 11. do 16.06. išao sam uz Dunav.

U LJubičevcu kod Kladova, celo popodne pecao sam iz čamca na udarnim mestima koja poznajem i u snu. Ni udarca nije bilo. Ribari se žale da im ni u mreže riba ne ulazi. Desetak ribolovaca koji su tu preko cele godine, spakovalo pinkle i otišlo kući da ne gube vreme.

Gde god sam stao i pitao kako prolaze, isti odgovor. Katastrofa. Nije da ribe nema, na sonaru smo je videli, mlađi ima kao nikad, al neće ništa da radi ... :nono:

Probao sam da vrtim i u Kod Golupca, Donjeg Milanovca, Srebrnog jezera, i na kraju kod Rama ... Rezultat- ni čvrk.

Interesantno je da se i kederi teško hvataju. Na udicu sam dobijao u 90 % slučajeva peševe. I peš je dobar keder, ali ni njega smuđ neće ni da pogleda.

Kod Donjeg Milanovca sam posmatrao ribara koji je u periodu od 04,30 do 9,00 sati izvlačio grdne alate, senkere, strukove sa bar 500 udica, mreže i bubnjeve i skoro ništa nije dobio. Pričao sam sa njim i ni on ne može da veruje šta se dešava. U životu nije prolazio lošije nego ove godine.

U velikom Gradištu sam malo vrteo na keju i pričao sa nekolicinom smuđaroša koji se ne mogu pohvaliti iole značajnijim ulovom od srpske nove godine na ovamo. Na relaciji Srebrno jezero-Veliko Gradište postoji pista za takmičenja u ribolovu na obali  Dunava. Taj deo je obrastao travom kao nikada do sada. Nema mnogo ribolovaca koji obično očiste deo gde pecaju i hrane ribu.

Nekolicina meštana, penzionera koji stalno tu dolaze čiste i hrane mesta, ne mogu da veruju šta se to dešava. Iz one travuljine svake godine su izvlačili po nekoliko stotina kilograma ribe, a sada ako uhvate kilogram ribe za izlazak, smatraju da su dobro prošli.

Ono što daje nadu jeste podatak da se sva riba ove godine dobro izmrestila. Mlađ se vidi svuda i ima je u velikom broju.

Svratio sam i na Belocrkvanska jezera gde nisam pecao. Odokativnom metodom gledajući ribe u vodi i iz razgovora sa decom koja su pecala, zaključio sam da najviše ima sunčice koja je ove godine dominantna bar na tri jezera koja sam posetio.

Danas sam bio i na Resničkom jezeru gde je bilo mnogo ribolovaca ali su rezultati, praktično zanemarljivi.

E sada, kakvo naučno objašnjenje naći za ovakvo ponašanje ribe na različitim lokacijama? I ranije je bilo zemljotresa, pomračenja sunca i meseca, pooplava i suša, ali je riba ipak radila. Ovo sada otvara mogućnost da nauka nije razmrsila mnoge zavrzlame oko ponašanja riba. Nama ostaje da čekamo, pokušavamo i nadamo se da će baš od sutra početi da grize.  :drinks:

srsa:
"Биће скоро пропаст света".  :sorry:

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju