E, ovako treba... > Elektro motori u nautici i ...

ELEKTROMOTORI - da ili ne

(1/23) > >>

zorter:
Da li se isplati imati ovakve motore na plovilu. Bilo kao pomocni, bilo kao glavni motor.Mnogo su jeftiniji a imaju neku upotrebnu vrednost bar na mirnim vodama.Ja bih zakonom zabranio sve SUS motore na jezerima.Ovo su ipak ekoloski motori.

Kapetan:

--- Citat: zorter  10, 03, 2009, 18:54:19 posle podne ---Da li se isplati imati ovakve motore na plovilu. Bilo kao pomocni, bilo kao glavni motor.Mnogo su jeftiniji a imaju neku upotrebnu vrednost bar na mirnim vodama.Ja bih zakonom zabranio sve SUS motore na jezerima.Ovo su ipak ekoloski motori.

--- Kraj citata ---

kao pomocni ne znam ... mislim da je OM rekao da jako malo mogu da rade sa klasicnim akumulatorima... a i snage su im male...
mada za parkiranje i maevrisanje po stajacim i slabo protocnim vodama su idealni

zorter:
Po nekim prospektima potrosnja im je 100-200W, pa i uz obican akumulator od 90-tak Ah kazu da moze da se koristi oko 2 sata sto je dovoljno za voznju nekih 10km na mirnim rekama.Idealan je (po njima) za pecanje.Navezes se, pecas, vratis se.Sve u svemu sat voznje maximum.

Kapetan:
ne znam da li ih ima u srbiji videcemo sada na sajmu

zorter:
Bilo ih je u ponudi na privatnim oglasima i ovde (140-170€), a ima ih i na onom drugom sajtu NA VODI na e-kupovini.
A cini mi se da na nekom slovenackom ili hrvatskom sajtu videh i kako se prave u domacoj radinosti.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju