E, ovako treba... > Enterijer

Frižideri na plin (propan-butan)

(1/14) > >>

zorter:
Bojan Panajotovic iz Pirota drzi servis rashladne tehnike. Ima iskustvo od 21 god.rada sa svim vrstama rashladnihuredjaja.Specijalnost mu je FRIZIDER NA PLIN koje sam pravi a i vrsi servis svih tipova frizidera na plin.
010/337075
064/228-36-36
061/285-41-26

Malo o principu i nacinu rada apsorcionog frizidera,koji kao rashladnifluid, koristi smesu amonijaka, vode i vodonika kao pokretaca amonijacnei vodene pare.Grejanjem te smese, povecava se njen radni pritisak, te setako pogoni u isparivacu koji se nalazi u unutrasnjosti rashladnekutije.Ulaskom amonijaka u rashladno telo, tj. isparivaca amonijak trazitoplotu da bi presao u stanje nizeg pritiska.Ta toplota je roba kojatreba da se ohladi.Amonijak se vraca iz isparivaca na grejac gde seciklus ponavlja.Za grejanje amonijaka kod tih frizidera ide grejac redavelicine 80-120w.Te snage je i grejac na plin.Boca standardna od 18 ltraje nesto vise od mesec dana.

Nikola:
Nisam siguran da li on covek pravi, ili samo popravlja te frizidere. Uglavnom cuo sam se sa njim i ima samo vece frizidere 120-150l. Manje, od 50-60l nema. Rekao mi je da moram da nadjem neki stari polovni pa da mi ga on servisira...ali to naci je jako tesko, ili se ja ne snalazim...

Bucho:
Koliko sam ga ja razumeo, kada se jedanput oglasio na forumu, on  stari kucni frizider prepravlja da radi na plin. Mislim da je zbog toga rekao da nadjes stari frizider pa ce ga napraviti.

Nikola:
Stvar je u tome sto klasican frizider na freon ne moze da se prepravi na plin. Treba da bude amonijacni frizider koji ima one debele cevi pozadi, ne one uzane resetke kao standardni frizider. To je malo teze naci...

Bucho:
Mislim da on ustvari koristi samo dobar fabricki izolovan sanduk i evetualno unutrasnju instalaciju (isparivac). Ostalo pravi sam. Mozda gresim, zasto neko ko sigurno zna ne pojasni. Koliko se secam ima nasih koji su narucivali od njega frizider.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju