Autor Tema: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti  (Pročitano 114333 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže marko7

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 31
  • www.mojaladja.com
    • Bakalar
  • Brod tip: Penta
  • Marina: Ostruznica
  • Veličina: 5.9
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #255 poslato: 04, 03, 2021, 15:04:17 posle podne »
Danas mi je stigao pištolj za peskarenje o kojem smo raspravljali ranije u ovoj temi, pa kao što sam obećao da napišem koju reč o prvim utiscima. Ukratko - bačen novac, ne kupuj. Shvatam da je ovo hobi alat, ali i hobi alati slično, ako ne isto odrađuju posao kao i profesionalni, stim što se razlikuju u dugovečnosti. Cenim da ako kupiš recimo hobi bušilicu, sa njom ladno možeš da bušiš kao i sa Makitom, samo sigurno neće toliko trajati.  Ovaj aparat međutim apsolutno ne odrađuje posao za koji je predviđen, tj. ako izvadiš godišnji odmor (i to ceo) da bi ispeskario jednu elisu, onda možda i završiš posao. Naglašavam da elisa na kojoj sam eksperimentisao nije čak ni farbana, nego samo ima sloj zasušenih algi i prljavštine od dugogodišnjeg boravka u vodi. Da je ova makina trebala da se izbori i sa farbom, to bi već bio domen naučne fantastike. Naravno odmah sam i nazvao prodavca da pokušam da izreklamiram ovu paklenu makinu, ali naravno ide sve po onoj zakonskoj formi:pošaljite nam pa ćete u roku od 8 dana dobiti odgovor od našeg ovlašćenog servisa. Mogu misliti koji ću odgovor dobiti. Ali eto šta je tu je, škola se plaća...
@Marko7 ne kupuj ovo ni slučajno. Pre ćeš čamac ošmirglati ručno bez ikakve mašine nego sa ovim.

@George hvala ti puno za eksperimentalni dokaz kapetane! bas je smece, ne znam sto ga i prodaju.. hvala jos jednom!

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #256 poslato: 04, 03, 2021, 17:19:34 posle podne »
Nadjoh Zorku po porudžbini  114...
Ofarbao sam novi lim e sada imam novu dilemu.
Pre par godina sam farbao sa piturom ostatak čamca pa bih sada preko nje.Da li da idem Zorkim preko piture?
Šta mislite?

Slobodno to je sve slicno.
Sta si uzeo zorkin pu i epoxi osnovnu, zar oni nisu ugasili tu proizvodnju jos pre vise godina.

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #257 poslato: 04, 03, 2021, 17:46:56 posle podne »
Nadjoh Zorku po porudžbini  114...
Ofarbao sam novi lim e sada imam novu dilemu.
Pre par godina sam farbao sa piturom ostatak čamca pa bih sada preko nje.Da li da idem Zorkim preko piture?
Šta mislite?

Slobodno to je sve slicno.
Sta si uzeo zorkin pu i epoxi osnovnu, zar oni nisu ugasili tu proizvodnju jos pre vise godina.
Pokrenuli su je ponovo ali je farbare ne lageruju zbog rokova a male potražnje pa svi funkcionišu po narudžbini

Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #258 poslato: 27, 04, 2021, 10:17:31 pre podne »
Pozdrav svima,

Treba mi savet, posto nisam siguran kako da najbolje pristupim problemu. Brodic koji sam preuzeo prosle nedelje place za farbanjem spolja. Korito je u relativno dobrom stanju koliko mogu da vidim, dole je epoksi katran (isti je bio i na prethodnom brodicu i bili smo prezadovoljni) ali krovovi kabina, gazista, zadnja platforma se moraju farbati.

Moja neka nacelna ideja je da se izvadi pred kraj sezone i ofarba korito na prolece, a da ostatak ofarbam na vodi sada. Problem je sto i nema mnogo mesta gde brodic ove velicine moze da se izvadi i prezimi. E sada, pre 5 godina je izvadjen u Ostruznici i potpuno ispeskaren i ofarban ali moj rodjak, bivsi vlasnik, ne zna kako je to farbano. Covek je jedan od ljudi koji plate i podraazumeva da ce neko dobro odraditi posao. Moj otac nije imao bas dobro iskustvo u Ostruznici a koliko cujem i gomila drugih ljudi, pa nisam siguran da bih se odlucio za njih ponovo. Rekose mi da u brodogradilistu ima ljudi koji to mogu dobro da urade.

Da ne duzim pricu, ja sada nisam siguran cime su kabine farbane. Naslucujemo da je uljana boja ali ne znam kako da proverim. Ukoliko krenem sada da farbam, da li da koristim uljanu, Zorku ili neku drugu? Na mestima gde ima malo rdje, sta mi je ciniti? Najradije bih ceo ofarbao u neku bolju boju da to potraje a ne da farbam opet sledece godine.

Nisam siguran ni da li da radim ovo sve sam uz ocevu pomoc, ideja je bila bruslica, agregat ali mi se cini da ovih 11m necemo pripremiti i ofarbati za nedelju dana, a toliko vremena bas i nemam. Ima li neko preporuku za nekog farbara koji bi to radio na vodi?

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #259 poslato: 27, 04, 2021, 10:56:54 pre podne »
Verovatno je uljana  mada je najbolje da pitas koliko je platio posto je epoxi osnovna i pu lak znatno skuplji. Sve u svemu ono sto bi trebalo to je upravo epoxi osnovna i pu lak u zeljenoj boji. Tako radjeno se nece rako brzo pokazati rdja pod uslovom da je priprema uradjena kako treba. Kako god sasvim je ok i uljana varijanta za kabinu a posebno sto sada imas i moderne uljane farbe koje se brzo suse. Pogledaj kod buse u radnji, ok su i pitura i nautica. Realno i Zorka je ok. Malo to matiraj gde treba idi prvo sa osnovnom na uljanoj bazi i to je to da bude ok u budzet varijanti. Trajace i to nekoliko godina a gde se pokaze onda odradis samo taj deo. Za dva tri dana moze sve da se odradi ako posluzi vreme. Prva varijanta je naravno bolja, kvalitetnija i skuplja a druga je jeftinija a efekat i kod jedne i kod druge je slican.

Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #260 poslato: 27, 04, 2021, 11:15:03 pre podne »
Hvala puno, upravo takav savet mi je i trebao.

Rodjak mi rece da je on platio sve ukupno, farbanje, vadjenje, peskarenje, zimovnik, on nije ni uzimao farbu niti nesto ulazio u detalje. Posto on nije ekspilicitno trazio, sumnjam da su farbali sa epoxi bojom kabine.

Ok, onda da ne komplikujem previse, malo obradimo bruslicom, neku od ovih uljanih preko i bice to ok.

Inace, imao sam prilike da vas vidim u nedelju kako prolazite kroz 4 Juli, zaista sjajan brod.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #261 poslato: 27, 04, 2021, 14:33:28 posle podne »
pazi sta stavljas na brusilicu, nemoj da stanjujes lim.

Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #262 poslato: 27, 04, 2021, 16:19:11 posle podne »
Da, da, naravno. Hvala

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #263 poslato: 03, 05, 2021, 16:36:36 posle podne »
Peskarenje camac Zrenjanina 0641327638

Van mreže marko7

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 31
  • www.mojaladja.com
    • Bakalar
  • Brod tip: Penta
  • Marina: Ostruznica
  • Veličina: 5.9
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #264 poslato: 29, 03, 2022, 22:58:45 posle podne »
Pozz ljudi, mozda suludo pitanje.. al ...

Prefarbao sam metalni camac irkom 3u1 bojom, al mi se ne svidja... jel mogu opet 3u1 drugom bojom? il je to no no :D. .. ili nek savet da prefarbam vec dobro ofarban camac :)

znam da mi se smejete sada :D

Van mreže HIBINI

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 91
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Djena ship, alu camac
  • Marina: Smederevo
  • Veličina: 5.60
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #265 poslato: 30, 03, 2022, 19:28:38 posle podne »
      Sacekaj da se boja lepo osusi , pa vodenim papirom 280 zaslajfuj prethodnu  boju pa onda farbaj

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #266 poslato: 31, 03, 2022, 07:50:27 pre podne »
Da, cisto da napravis risove, nemoj je skroz skidati.

Van mreže marko7

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 31
  • www.mojaladja.com
    • Bakalar
  • Brod tip: Penta
  • Marina: Ostruznica
  • Veličina: 5.9
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #267 poslato: 31, 03, 2022, 15:51:55 posle podne »
aha oke oke dobro je da ne moram u fulu da skidam.

  plottwist: stariji burazer me smara da sam cigan s tom bojom haha, veliki pozdrav za legendu nad legendama ovom prilikom  stri 25648 k5


hvlala drugari  114

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #268 poslato: 01, 04, 2022, 07:19:09 pre podne »
narandzasta?

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #269 poslato: 27, 04, 2022, 19:46:09 posle podne »
Šta smo rekli da li moze 3u1 preko uljane?
Negde smo pisali ali ne mogu da nadjem