E, ovako treba... > Motori i oprema

Magnezijumska anoda

<< < (2/13) > >>

skipper:
Galvanska korozija je proces u kojem se metal degradira elektrohemijski. Ta se korozija javlja kada se dva različita metala dovedu u kontakt u prisustvu elektrolita. Sve otvorene vode u prirodi, bilo prirodne (mora, jezera, reke, kišnica) ili veštačke (bazeni za plivanje, industrijsko hlađenje, optadne vode... itd), su jači (morska voda) ili slabiji (kišnica) elektroliti. Tada, zbog razlike u elektrodnim potencijalima, među različitim metalima uspostavlja se potencijalna razlika pod čijim uticajem manje plemeniti metal počinje da se rastvara mnogo brže nego đto bi da nije u kontaktu sa plemenitijim metalom. Graditelji danas znaju da u gradnji metali ne smeju da se kombinuju slobodno jer je bilo slučajeva da konstrukcije vrlo brzo proladnu kada se recimo u konstrukciji krova kombinuju bakar, cink, gvožđe i aluminijum.

http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%93%D0%B0%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82

marke:

--- Citat: qvin meri  16, 02, 2009, 12:44:25 posle podne ---kolike veličine ja imam u prodavnici od bojlera veličine 25x3 uliven šraf m5 2cm dužine

--- Kraj citata ---

Svaka mi valja hocu da zastitim korito camca sto veca/vise kom. to bolje.

Nije mi vazan oblik prilagodicu montazu onom sto nadjem.

Pravi odgovor zasta anoda sluzi je dao Skipper.rs, To jest ako je nema (kao moj camac) gde god voda dodje u dodir sa golim metalom (ogrebana boja) skida sloj metala i prave se mali krateri dok ne progize skroz a kad ima anodu ona se trosi a ne lim.

Kapetan:
sad me skipper razocarao... ja to zovem cink protektor.. i narvno da sam taj sa cinkom stavio na moju ladju ... kupio sam ih u galija nautici bili su ne secam se tacno ali recimo oko 700 dinara komad do pola kile...

sad kad budem vadio brod moram da menjam i stavim magnezijumske... da ne bi skippera ja bih bio siguran da mi je brod zasticen :)
po ko zna koji put hvala :)

budens72:
koja ide za aluminijumske čamce?  ???

namcor:
anoda je orginal italijanska za ariston bojlere magnezijumska

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju