Autor Tema: SVEĆICE  (Pročitano 14047 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
Odg: SVEĆICE
« Odgovor #15 poslato: 18, 02, 2010, 20:55:04 posle podne »
Bravo za Zortera, najzad se "obukao" na avataru.  :yahoo: :yahoo: :lol: :lol: :lol:
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: SVEĆICE
« Odgovor #16 poslato: 18, 02, 2010, 21:11:08 posle podne »
Morao sam da vam vise ne izazivam ceznju za letom i kupanjem. Dosta je bilo. Jos malo kraj zime. :dance1: :yahoo:

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: SVEĆICE
« Odgovor #17 poslato: 18, 02, 2010, 21:56:37 posle podne »
Bravo za Zortera, najzad se "obukao" na avataru.  :yahoo: :yahoo: :lol: :lol: :lol:


srecom te je vezan :)
« Poslednja izmena: 18, 02, 2010, 23:37:24 posle podne zorter »

Van mreže Outboard Master

  • Moderator
  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
Odg: SVEĆICE
« Odgovor #18 poslato: 20, 02, 2010, 19:01:43 posle podne »
Hej ljudi, više me zanima koje svećice koristite na kojim motorima, nego gde se nalaze prodavnice odredjenog tipa i marke svećica. :good:

znanima me kako si dosao na to pitanje ?? jesi kad imao loseg iskustva? npr. ja kad vidim super bosna svecice meni se ke...  :taunt: :taunt:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: SVEĆICE
« Odgovor #19 poslato: 20, 02, 2010, 19:12:18 posle podne »
Hej ljudi, više me zanima koje svećice koristite na kojim motorima, nego gde se nalaze prodavnice odredjenog tipa i marke svećica. :good:

znanima me kako si dosao na to pitanje ?? jesi kad imao loseg iskustva? npr. ja kad vidim super bosna svecice meni se ke...  :taunt: :taunt:

Bas zato. Gledao sam neke polovne motore i na svima su bile druge svecice. I nigde nije bila Bosna Super. Samo sam ih izgleda ja koristio na Tomosu 4,8. Imao sam sitnih problema prosle godine tipa nece da pali kad je vruc motor, pa rekoh da to promenim za ovu sezonu, pa me cisto zanimalo sta drugi koriste u svojim motorima, i da li ima razlike neke veze tipa "marka i tip motora <> marka i tip svecice."

Van mreže Профа

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 2181
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com & www.mojaladja.net
    • http://www.mojaladja.net/
Odg: SVEĆICE
« Odgovor #20 poslato: 20, 02, 2010, 19:22:20 posle podne »
Зортеру наравно да разлика постоји али има и она "Колико пара толико музике". Поред НГК има и других произвођача.
Профа

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: SVEĆICE
« Odgovor #21 poslato: 20, 02, 2010, 19:31:57 posle podne »
Profo, slazem se. A ima li neko mozda iskustva BOSCH svecicama?

Van mreže Outboard Master

  • Moderator
  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
Odg: SVEĆICE
« Odgovor #22 poslato: 20, 02, 2010, 19:51:33 posle podne »
negde sam citao da bosch-ove nepreporucuju za 2 taktase!! zasto tacno to nisam zapamtio , za svaki slucaj ja ngk ili champion ali one su malo teze da se nadju odgovarajuce.
« Poslednja izmena: 20, 02, 2010, 20:04:52 posle podne zorter »

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: SVEĆICE
« Odgovor #23 poslato: 20, 02, 2010, 20:09:56 posle podne »
negde sam citao da bosch-ove nepreporucuju za 2 taktase!! zasto tacno to nisam zapamtio , za svaki slucaj ja ngk ili champion ali one su malo teze da se nadju odgovarajuce.

OM, zato i pitam koje su odgovarajuce, posto ima mnogo prodavnica auto i moto opreme koje imaju NGK svecice u prodaji, ali ne znam koji tip (oznaka) je najbolja. Mozda ih imaju, jer ih i oni koriste za dvotaktase. A Champion svecice odavno nisam video u prodavnicama.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: SVEĆICE
« Odgovor #24 poslato: 20, 02, 2010, 21:59:00 posle podne »
Ja sad imam NGK na Johnsonu, a pre toga su bile Boschove svećice. Motor je radio i išao super. Nisam primetio neku razliku. Promenio sam svećice pred regatu, iz predostrožnosti.
Bilo koje kvalitetne svećice odgovarajuće toplotne vrednosti će raditi savršeno!



"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Outboard Master

  • Moderator
  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
Odg: SVEĆICE
« Odgovor #25 poslato: 27, 02, 2010, 05:56:35 pre podne »
negde sam citao da bosch-ove nepreporucuju za 2 taktase!! zasto tacno to nisam zapamtio , za svaki slucaj ja ngk ili champion ali one su malo teze da se nadju odgovarajuce.

OM, zato i pitam koje su odgovarajuce, posto ima mnogo prodavnica auto i moto opreme koje imaju NGK svecice u prodaji, ali ne znam koji tip (oznaka) je najbolja. Mozda ih imaju, jer ih i oni koriste za dvotaktase. A Champion svecice odavno nisam video u prodavnicama.

pa bas zato sam stavio onaj link da kliknes i onda po listi motora znas i nadjes svoj i tu ti pise koje ti treba, imaju skoro svi motori u listi

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: SVEĆICE
« Odgovor #26 poslato: 27, 02, 2010, 07:51:47 pre podne »
Bez obzira na taj link koji je odlican,svaka ozbiljnija prodavnica koja se bavi prodajom ngk svecica ima katalog po kome ce ti lako naci koji tacno tip svcice ide za taj i taj motor.Kazem vam,gledao sam taj katalog i ne mozete da verujete kad prave svecice za tamo nekadasnje tomosove kosilice a o vanbrodskim motorima da i ne govorim.

Zorteru,ako nema u Sapcu uzecemo ovde,kod uvoznika  :good:

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: SVEĆICE
« Odgovor #27 poslato: 27, 02, 2010, 07:58:27 pre podne »
Katalog je zamenjen ovim sajtom,dakle ako cica u MASS-u nece da vrti strane ona otvori njihov sajt i eto resenja...
Mada meni nije jasna jedna stvar:oznaka na motoru i katalogu se razlikuje u broju(toplotnoj vrednosti),DCPR6E i DCPR7E.
Nisam pametan koju da uzmem...

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: SVEĆICE
« Odgovor #28 poslato: 27, 02, 2010, 09:04:58 pre podne »
negde sam citao da bosch-ove nepreporucuju za 2 taktase!! zasto tacno to nisam zapamtio , za svaki slucaj ja ngk ili champion ali one su malo teze da se nadju odgovarajuce.

OM, zato i pitam koje su odgovarajuce, posto ima mnogo prodavnica auto i moto opreme koje imaju NGK svecice u prodaji, ali ne znam koji tip (oznaka) je najbolja. Mozda ih imaju, jer ih i oni koriste za dvotaktase. A Champion svecice odavno nisam video u prodavnicama.






kontroloru probaj u onim sto prodaju auto delove :good:
« Poslednja izmena: 27, 02, 2010, 22:08:56 posle podne zorter »

Van mreže kemppi

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 424
  • Pol: Muškarac
Odg: SVEĆICE
« Odgovor #29 poslato: 01, 03, 2010, 00:40:21 pre podne »
Dok sam imao Veteroka,hteo sam da kupim original Ruske svecice u njhovom predstavnistvu,ali je bio interesantan komentar prodavca,da ih vise ne narucuju jer od 10 svecica 7 ne radi :suicide: