Autor Tema: Junk rig  (Pročitano 14324 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Admiral

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 244
  • Pol: Muškarac
  • Moje Malo Brodogradilište....... 063/200-396
???: Junk rig
« Odgovor #15 poslato: 06, 02, 2009, 12:23:36 posle podne »
Krov nikada nije dovoljno jak za jarbol. Zato se i stavlja podupirac, metalna cev, sa plocama na krajevima. Tako imas podlogu za jarbol, a i manje prostora uzima. U pravu je i Kap. U malom prostoru mora da smeta.
Jarbol u svakom slucaju moras obezbediti sajlama, a ni ne treba ti da okreces jedro 360'.
A pogledaj www.junkrigs.com
Pozdrav
Dobro došli u moje i Vaše Malo Brodogradilište

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
???: Junk rig
« Odgovor #16 poslato: 06, 02, 2009, 23:17:59 posle podne »
Kabina jeste mala, ali nije ni namenjena za boravak unutra.
U njoj se prespava, ima više nego dovoljno prostora za stvari, i sasvim lep ležaj. Ustvari čak tri ležaja:

http://www.navodi.com/forum/viewtopic.php?t=994&start=0

Jarbol, ili podupirač, će smetati u kabini svakako, ali ništa fatalno... ma to ću morati da probam!

Van mreže Dule HU

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 295
  • Pol: Muškarac
???: Junk rig
« Odgovor #17 poslato: 07, 02, 2009, 11:26:22 pre podne »
Kabina jeste mala, ali nije ni namenjena za boravak unutra.
U njoj se prespava, ima više nego dovoljno prostora za stvari, i sasvim lep ležaj. Ustvari čak tri ležaja:

Zavisi od dimenzija može i četvoro da spava, samo ako mirno spavaju i ne hrču (kao neki testeraši)

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: Junk rig
« Odgovor #18 poslato: 09, 02, 2009, 13:00:39 posle podne »
Evo i skromnog misljenja jednog jedrilicara.

Pero, a i ostali kojima je do jedrenja na reci, mislim da je bolje da investirate u plovilo koje je projektovano za jedrenje nego da polovicnim resenjima prepravljate pasare i ostale tipove plovila koje posedujete. U Beogradu i ostatku sveta ljudi su prihvatili jedrilice kalse MICRO (veliki broj razlicitih projektanata i brodogradilista) kao najbolje resenje za reke i jezera. Mi imamo tu srecu da u Beogradu imamo Voju Pajnika koji je veliki entuzijasta, poznavalac materije, jedrilicar i covek spreman na razgovor i dogovor. Njegovi "mikraci" su se dobro pokazali i dokazali i na rekama i na moru. Najbitnije je da su projektovani za jedrenje ali i za voznju motorom, i da pruzaju veci komfor u kabini sto je svima kojii borave na vodi vazno. Razmislite...
« Poslednja izmena: 09, 02, 2009, 14:23:53 posle podne espresso »
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Junk rig
« Odgovor #19 poslato: 09, 02, 2009, 13:37:48 posle podne »
Evo i skromnog misljenja jednog jedrilicara.

Pero, a i ostali kojima je do jedrenja na reci, mislim da je bolje da investirate u plovilo koje je projektovano za jedrenje nego da polovicnim resenjima prepravljate pasare i ostale tipove plovila koje posedujete. U Beogradu i ostatku sveta ljudi su prihvatili jedrilice kalse MICRO (veliki broj razlicitih projektanata i brodogradilista) kao najbolje resenje za reke i jezera. Mi imamo tu srecu da u Beogradu imamo Voju Pajnika kojji je veliki entuzijasta, poznavalac materije, jedrilicar i covek spreman na razgovor i dogovor. Njegovi "mikraci" su se dobro pokazali i dokazali i na rekama i na moru. Najbitnije je da su projektovani za jedrenje ali i za voznju motorom, i da pruzaju veci komfor u kabini sto je svima kojii borave na vodi vazno. Razmislite...

ne radi mu sajt ... http://www.pajnik.co.yu/

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: Junk rig
« Odgovor #20 poslato: 09, 02, 2009, 14:23:01 posle podne »
imam kontakt telefon kome treba nek se javi na PP
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
???: Junk rig
« Odgovor #21 poslato: 09, 02, 2009, 18:57:53 posle podne »
PRvo da se svima zahvalim na odgovorima na ovu temu.

Poznajem Pajnika i njegove "mikraće" i takođe imam samo reči hvale za taj brod. Odlična jedrilica, dobra kabina, ali za moje shvatanje boravka na reci malo mesta u kokpitu i ozbiljan nedostatak zadnje platforme za kupanje, a takođe nema mnogo mesta za ležanje na palubi... Sve ono što (čini mi se) Vario ima. Iskreno, nije mi preterano stalo do jedrenja na reci. Da jeste, sigurno bi se pre odlučio za Pajnik 550 nego za Vario 19

Junk rig je simaptično, verovatno neefikasno (u poređenju sa mikrotonerima) a verujem i ne preterano skupo rešenje jedra na Variu, koji je kako-tako dizajniran da bude jedrilica. Ako ga izvedem elegentno (da ne bude previše nabudženo), što da ne... mislim da se vredi igrati kad već imam list kormila i kobajagi "long keel". Videćemo...

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
???: Junk rig
« Odgovor #22 poslato: 10, 02, 2009, 19:24:44 posle podne »
Pero,

na berzi  "na vodi" ima aluminijumski jarbol na prodaju...možda ti treba... :telephone:
Dunav je moje more.....

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
???: Junk rig
« Odgovor #23 poslato: 10, 02, 2009, 22:16:44 posle podne »
budens72,
hvala na dojavi, promakao mi je...
čini mi se da je to preozbiljan i preveliki jarbol za Dunju. 7m, mLogo je...



Van mreže drug_igrutin

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 177
???: Junk rig
« Odgovor #24 poslato: 11, 02, 2009, 01:33:52 pre podne »
Mislim da je u nekom Sam-u bio članak Waltera Turnšeka o ugradnji jarbola na pasaru, sada sam pokušao da nađem ali bezuspešno. Mislim da bi bilo korisno pročitati isti ako se odlučiš za ugradnju.
Meni je ta ideja sasvim ok, ne očekuje se da jedri kao prava jedrilica, ali će sigurno biti od koristi pri povoljnom vetru i verujem da bi se investicija isplatila.
I ja sam se nosio mišlju da kupim pasru i da ugradim "pogon na vatar", jbg mnogo volim te budževine   8)

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
???: Junk rig
« Odgovor #25 poslato: 11, 02, 2009, 16:01:35 posle podne »
Dule,
kako to misliš "osim" Garmin uređaja. Pa njih najviše volim da budžim! Dosta stvari smo prvi uradili sa Garminima... uglavnom korak dalje od zvaničnih karakteristika i "saveta" tehničke podrške... Od ugradnji krmenih sondi u trup, preko prvog testiranja autopilota na reci, do NMEA2000 komunikacije sa Suzuki motorima... Nije to ništa posebno, al' ipak može da se svrsta pod 'budženje'

igrutine,
evo Walterovog članka o jedru za pasaru:
http://www.walterturnsek.t-com.hr/jedro_za_pasaru.html

Van mreže Dule HU

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 295
  • Pol: Muškarac
???: Junk rig
« Odgovor #26 poslato: 11, 02, 2009, 16:08:10 posle podne »
Eto javno prizna da budži i posle meni nešto priča čuje mi se zveckanje u tabli i ostalo,. Eee Pero, Pero

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Junk rig
« Odgovor #27 poslato: 11, 02, 2009, 16:09:04 posle podne »
jos da dobijem mogucnost da fleshujemo software :)

Van mreže drug_igrutin

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 177
???: Junk rig
« Odgovor #28 poslato: 12, 02, 2009, 02:26:38 pre podne »
igrutine,
evo Walterovog članka o jedru za pasaru:
http://www.walterturnsek.t-com.hr/jedro_za_pasaru.html

to sam mislio
zato ja nemogu da nađem članak u Sam-ovima, a znam da sam čitao o tome