Ribolov > Ribolovački sajtovi

Kupovina ribolovacke opreme u Madjarskoj Szegedinu

(1/8) > >>

Bera:

--- Citat: Kapetan  09, 12, 2009, 22:19:45 posle podne ---bero okaci link pa da vidimo


--- Kraj citata ---
http://www.czero.hu/

Nažalost sajt je samo na mađarskom jeziku . Ako nekome treba prevod tu sam. Trenutno kurs je : 100 eur =26500 forinti.Ako pazarite preko 50000 forinti imate pravo da tražite nazad pdv koji je u mađarskoj 25% od bruto cene dobijete nazad 20 %.Kakve su im cene to već morate vi da kažete ja nisam neki stručnjak u temi.

Kapetane - možda bi ovo trebalo negde da premestiš da tema ne ode u off.

Kapetan:
napravio sam novu temu ...

ajd emalo oko tog povrata PDV-a koja je procedura... da li mora Horgos ili moze Na Kelebiji (manja guzva)

 ja planiram da idem recimo oko 21 22 23 , ako hoce jos neko javljajte se da se organizujemo pa da idemo zajedno ...

zoki novus:
pusti madjare nedam im ni kintu
sve to ima i ovde cak i jeftinije
nek te vodi deda ima popust u formaxu :good:

Bera:

--- Citat: Bera  09, 12, 2009, 22:55:10 posle podne ---
--- Citat: Kapetan  09, 12, 2009, 22:38:02 posle podne ---napravio sam novu temu ...

ajd emalo oko tog povrata PDV-a koja je procedura... da li mora Horgos ili moze Na Kelebiji (manja guzva)

 ja planiram da idem recimo oko 21 22 23 , ako hoce jos neko javljajte se da se organizujemo pa da idemo zajedno ...

--- Kraj citata ---

--- Kraj citata ---


Pdv može svako da dobije nazad ko nije državljanin evropske unije i nema stalni boravak u eu.U prodavnicama treba da tražiš formular za AFA kako oni kazu i to mora da overi  Mađarski carinik na granici da je roba izašla iz eu.Nažalost Mađari su izmislili poseban red na granicu  za AFA i tamo moraš malo da čekaš mada ja mislim da se to isplati jer za sat - dva čovek može da ima jako dobru satnicu.Granica svejedno koja je mislim da ne vredi preći na Kelebiju jer to traje oko 60-75 minuta (mislim ako hoćeš da se vratiš na autoput)- provereno već ni ja neznam koliko puta  :lol:
Puno puta pitaju zašto se ne dobije nazad 25% ako je porez 25% ,razlog je :
Roba ima neto vrednost  80000  ft  +AFA (pdv) 25 % = 100000 ft
Ako od bruto 100000 hoćemo da izračunamo neto treba oduzimati 20 % i to je opet 80000.

Kapetan:
ja iz Segedina krenem kontra putem i dodjem na Kelebiju identicno kao i na hrgos (vremenski) a posle sa horgosa na Palic na klopu pa autoput:)
bolje malo proci po gradicima nego cekati na granici ... ne zaboravi trenutno jako malo ljudi ima vizu posle 19ig pojacace se ludnica na granici a samim tim i cekanja...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju