Autor Tema: Delta ako ima zainteresovanih  (Pročitano 79491 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #30 poslato: 12, 10, 2009, 09:09:13 pre podne »
Lepo vi to sve planirate. Lepo, bas lepo. Kako ce da se vuce, slepa, stigne sto pre sa delte.
A gde je tu razlog zasto bi neko isao na deltu?
Da predje 2 hiljade kilometara?
Hvala lepo, mogu da ih predjem na mnogo lepsi nacin i sa vise uzivanja, bez tajminga i volje ladjara.
Celoj prici nedostaje to zasto se ide, sta se moze ocekivati, sta je to zanimljivo ... Gde je plan delte, kako se prelazi kroz Rumunsku i Bugarsku teritojiju, koje su zanimljive destinacije.
Pricate o toj regati kao da je cilj sto pre stici na deltu i onda se sto bezbednije vezati za nesto sto treba da vrati camac i posadu na polaznu tacku.
Tim se naravno treba baviti ali u okviru organizacije. To su tehnicki detalji a ovde treba pisati o zanimljivim destinacijama, gde ce se stajati, kako se i gde snabdevati, naci i okaciti plan delte, zanimljiva mesta na njoj. Sta je to sto ljude ocekuje tamo i tokom plovidbe?
To sve zanima a ne ko ce vracati camce i sta ce se desiti ako se neko napije i padne u vodu. Desice se naravno da ce se verovatno udaviti ako nema neki boziji beleg, ali svako putuje na sopstvenu odgovornost.



 :good:

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #31 poslato: 12, 10, 2009, 09:31:34 pre podne »
Pogledajmo sve pozitivne i negativne aspekte ovakve regate:
1. objava i  pocetak prijavljivanja: objavljeno na vreme, ali sada da se anketira clanstvo ne znam da li bi bilo desetak ozbilno zainteresovanih
2. ciljna grupa: regata je namenjena ozbiljnijim plovilima (vecim od 8-9m sa dva motora i najmanje dva putnika). Vecina clanova foruma ima manja plovila rucne izrade sa mnogim improvizovanim resenjema.
3. podrska: plovidba od 40 dana po Dunavu mora biti pracena mehanicarima i lekarom.
4. duzina: 40 dana ce moci sebi da priusti 3-4 ucesnika
5. finansije: izvedeni trosak od 2.000E (racunajte na duplo sa pripremama zaliha) sebi moze da dozvoli nekoliko ucesnika.
6. rizici: brod koji vuce 24h ne vodi racuna o panjevima, umoru ucesnika i bilo cemu sto ga usporava ( onaj ko se samo jednom spustio do Djerdapa ne smatra se ISKUSNIM).
7. zadovoljstvo i odmor: minimalno zbog konstatnog plovljenja

Da ne bih samo kritikovao predlazem mnogo lepsu i interesantniju regatu: REGATA PANONSKIM MOREM (kanali DTD). Plovi se i Dunavom i Tisom i kanalima, moze se mnogo toga lepseg videti ploveci kanalima koji su dubine 2-3m, prelepi predeli Vojvodine, proci i nekoliko prevodnica, dovoljno mesta i vremena za odmor i pecanje, mogucnost dolaska vasih prijatelja za vikend kolima na druzrnje. Uostalom to je odlicno opisano na donjem sajtu sa 200 fotosa koji deluju prelepo i nestvrano da i toga ima u Srbiji (moze biti ineresentno i Madjarima i Rumunima), a na koji mi je ukazao Roberto.

http://www.beogradac.com/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=26&Itemid=40
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #32 poslato: 12, 10, 2009, 10:04:32 pre podne »
@dule & Misha

dobar deo vaseg posta se poklapa, a ujedno daju pitanja i odgovore u 90% slucajeva , ali bas zbog toga to mora da ide tako...

jako malo ljudi ce moci sebi da priusti 40, 50 ili 60  dana plovidbe sto bi u ovom slucaju bilo normalno... za neke je mnogo i 3 dana ako cemo iskreno jer gazde kod kojih rade nece da dozvole odsustvovanje, po mom misljenju ako se sve organizuje bice 10 madjarskih , 4 srpska i 15 rumunskih brodova...

na zalost tako je...

destinacije, lokacije , zanimljivosti nisam postavio zbog lenjosti, i nedostatka vremena ... ideja je da s postavi podforum "od bezdana do delte" gde bi se o tome diskutovalo...

cilj je Delta koja je sama po sebi destinacija vredna pomena i zato sam predlozio 5 dana da se provede u njoj a ostalo je put,
nesto malo od ostalih destinacija je pokojni carli na brzinu obradio , a u gore pomenutom podforumu sam mislio da ih obradjujemo postepeno...

kanali DTD su takodje zanimljivi i nista nas ne sprecava da napravimo i takvu jednu regatu ako ima dovoljno zainteresovanih...

delta za mnoge nije samo put, gradovi i slicno, delta je za neke dokaz "da su i to uspeli", znam da se to nece mnogoima svideti ali tako je  :)

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #33 poslato: 12, 10, 2009, 10:42:31 pre podne »
Mnogi clanovi foruma mozda se nece ukljuciti u ovu diskusiju iz raznih razloga ali jedna anketa, koja bi trajala 20-30 dana, bi pokazala pravu zainteresovanost clanstva, pogotovo onih koji imaju plovila i bez kabina jer po kanalima DTD ima idealnih mesta za kamp.
Praviti regatu do Delte za 4-5 nasih i 20 stranaca malo gubi na rezonu. 
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #34 poslato: 12, 10, 2009, 11:19:28 pre podne »
Mnogi clanovi foruma mozda se nece ukljuciti u ovu diskusiju iz raznih razloga ali jedna anketa, koja bi trajala 20-30 dana, bi pokazala pravu zainteresovanost clanstva, pogotovo onih koji imaju plovila i bez kabina jer po kanalima DTD ima idealnih mesta za kamp.
Praviti regatu do Delte za 4-5 nasih i 20 stranaca malo gubi na rezonu. 

regata Buda-Delta je zamisljena da se poklopi sa nasom regatom i nadam se da je taj deo ok , ak nasih ne bude vise od 5 ja se povlacim i spustam sam ili sa onim ko bude hteo ...

naravno da DTD zasluzuje posebnu regatu, bilo je price i ranije o tome i zakljucak je da to obavezno treba organizovati-videti .... ja iskreno mogu da se bavim jednom regatom u okviru organizacije ali bih vrlo rado ucestvovao u DTD regati  :) znaci treba neko ko bi organizovao DTD ...

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #35 poslato: 12, 10, 2009, 14:15:03 posle podne »
Ako mogu da iznesem svoje misljenje, mada je za mene  neizvodljivo sve duze od petnaestak dana. Prvo, takva regata gde bi se vezali za neki slep po meni nije regata. Bolje je da se iznajmi turisticki brod i svi uzivaju. Normalno da treba da postoji i tegljac za nuzdu ( kvar, premor, itd.) ali uzivanje je samostalna plovidba svojim plovilom i delimicna samostalnost a druzenje na odmoristu ili se vezemo zbog druzenja u plovidbi. Na kraju svi volimo da plovimo i budemo "kapetani" a ne da se "vozimo" po vodi. Nebih da miniram ideju, ali mislim da ce malo ljudi moci da se ukljuci u takvo putesestvije od mesec dana. U svakom slucaju srecno svima koji idu. Nadam se da ce biti i nekih kracih regata za nas koji nemaju toliki odmor.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #36 poslato: 12, 10, 2009, 14:39:13 posle podne »
bucho niko te ne vidi kako miner ne brini... :)

samohodka sluzi samo za povratak .. nizvodno se ide svojom ladjom ...

zasto za povratak, na primer meni je problem povrtaka jer mi ladja ide 6km na sat uzvodno ... sto ce reci da ja ako vozim 10 sati dnevno mogu da se vratim za 20 dana ... bez obzira da li volim plovidbu ovo je poslovno skoro nedopustivo, a da ne pominjem familiju i slicno, a fizicki napor je ogroman u tom slucaju  :(

sto se tice kracih regata koliko vidim DTD je jedna od regata srednje duzine , onda Regata Djerdap 2, a bice i manjih regata samo dajte predloge :)

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #37 poslato: 12, 10, 2009, 20:54:56 posle podne »
Skoro svima nama je zelja da doplovimo do delte Dunava i uzivamo u njenim carima,sebi sam to zacrtao kao cilj kad sam procitao Carlijevu pricu pre oko godinu dana.E sad sto kazu Dule,Misa i ostali za to treba najmanje mesec dva dana,zbog posla i porodice nema sanse da toliko odsustvujem i ove godine sam propustio regatu zbog dece(nije imao ko da pomogne zeni oko njih) i strasno mi je bilo krivo sto nisam isao a i obecao sam jagnje  :sorry: tako da deltu mogu sebi da obecam za nekih petnaestak godina kad budem mogao radionicu da ostavim nekom u koga imam poverenja a to su deca.Za plovilo se iskreno nadam da bi trebao da resim naredne godine,pa ako opet bude bila regata do Djerdapa ia ko budem u mogucnosti vrlo rado cu ucestvovati i ispuniti ranije data obecanja  :party:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #38 poslato: 12, 10, 2009, 22:38:18 posle podne »
nema kuvanja na tankeru jurim sada 25 konja Yamahu spremam se (racunam 10km na sat uzvodno sa njom) :) 15 konja u rezervi.. nova struja se sprema .. agregat takodje... imam spisak :) posto ima dva toka na dva mesta u povratku jedan tok u dolasku drugi tok :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #39 poslato: 13, 10, 2009, 01:32:50 pre podne »
Bas tako, dva toka. Kao dva Dunava. Zato i treba minum 2 meseca, i to da se

jeap definitivno ti ubija poruku ...do tebe je poslao sam tina ПП како то да решиш.. ево мени раде yu слова шђћжćžšđ

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #40 poslato: 14, 10, 2009, 09:57:05 pre podne »
kap, pricah nesto sa ladjarima, oni nemaju rutu do delte a samo iznajmljivanje broda, iskljucivo za regatu mislim da bi bilo preskupo...
iz  iskustva regate moja lajda 2009 mislim da ces biti jedini srpski brod koji ce ucestvovati , obzirom da je Dule odustao (tj. ne ide)...ne verujem da ce Sale ici sa Zekom toliko daleko (ne kazem da ne moze ali...)....kao i uvek, masa njih se prijavi, komentarisu, iznose ideje, predloge jer je to svima nama san i zelja ali realnost dodje pred sam polazak i samo promil te grupe uspe da organizuje sebi vreme i novac za takvu plovidbu...nemoj da mislis da zelim da ti ubijem volju, ali takve su okolnosti da retko koji gradjanin ove zemlje ima tako organizovan zivot da to sebi moze da priusti...mislim da bi trebalo da vidis ko je STVARNO u igri i da li sve ovo vredi truda...kad nisu mogli ove godine do Djerdapa, sumnjam da ce moci sledece na deltu...
e sad, ako nisi odustao, da probam da pomognem...ukoliko bude manje od dvadesetak plovila, ne treba ti samohotka ili slep za vucu, postoje razni remorkeri i sl. plovila koja mogu isto tako dobro odraditi posao za dosta manje para...ja na savi znam bar dva broda koja to mogu...vlasnik jednog sumnjam da bi hteo ali ovaj drugi verovatno...brod je ex Hidrolog (ne znam mu novo ime, Mara, Dora ili sl.), kapetan broda je inace kapetan unutrasnje plovidbe Zoki...nisam u nekim specijalnim odnosima s njim ali ako hoces, mozemo jedan dan do njega...(mada mislim da je brod na prodaju, mozda gresim)...takodje imam neki clanak (ili clanke, moram da pogledam) o nekim nasima koji su plovili do Delte (kad god ovo napisem imam pred ocima Miskovica :) ) mogu da ti donesem ako te zanima...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #41 poslato: 14, 10, 2009, 13:22:24 posle podne »
meni samom nece trebati tanker, vraticu se sto na svoj pogon sto na slepovanje.... skupljaj te stvari na gomilu pa kada se vidimo da preuzmem :)

ja mislim da ima zainteresovanih , samo treba dobro isplanirati :)

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #42 poslato: 14, 10, 2009, 13:43:50 posle podne »
meni samom nece trebati tanker, vraticu se sto na svoj pogon sto na slepovanje.... skupljaj te stvari na gomilu pa kada se vidimo da preuzmem :)

ja mislim da ima zainteresovanih , samo treba dobro isplanirati :)
  Ima kod nas u marini lik koji je isao do Crnog mora i koji je napisao knjigu o tome!Zove se Nesa,prvom prilikom kada ga vidim uzimam telefon i prosledjujem ti!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #43 poslato: 14, 10, 2009, 14:06:24 posle podne »
 aj i da pazarimo knjigu :)

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Delta ako ima zainteresovanih
« Odgovor #44 poslato: 14, 10, 2009, 14:16:13 posle podne »
aj i da pazarimo knjigu :)
  Covek se zove Nebojsa Barjaktarevic i u Glasu Javnosti od 3.jula 2002 i 2.06.2005 imas dva clanka o njemu! :good:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran