Nautika opšta... > Iskustva sa vode

Beograd Sava vs Dunav

(1/2) > >>

mmarkez:
Da malo razmrdam forum
Dugo pratim teme ovde, forum i njegovi clanovi su mi bili od super pomoci. Ipak na inerenetu ne ostavljam neke tragove :), al reko ajde da prokomentarisem nesto ovde

Naime camac imam sad ce 10 godina, drzim ga u govnari (visnjicki rukvac).
Plovio sam dosta, isao sam na kanale, do Segedina, do Novog sada, Tamisem dokle se može. Svake druge godine sam davao šansu Savi i vracao se sa nje kao da bežim. Već 5 godina nisam ušao u nju, ućiću još jednom da je isplovim celu do granice i to je to.

Dunav je širina, privatnost, snaga... nemam pojma, izadjem na reku da uzivam i da slusam cvrkut ptica. Zadnji put kad sam išao Savom do Obrenovca i kad sam se pozdravio sa njim: splav, gliser, vikendica, splav, gliser, gliser, kafana, gliser, gliser, gliser, splav, splav...

Moje pitanje, šta ljudi rade po Savi? Šta im se tu toliko svidja, kad 3km nizvodno na uscu imaju Dunav?

Da ne pominjem da po Dunavu nemam šlepove koji mi prolaze na 10m i policiju da duvam dreger svako malo...

Mr. No:
Apsolutno isto mišljenje o Savi imam, bar onoj u blizini Beograda....

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

calypso2:
Sava je žensko, Dunav je muško...
Sava je neodoljiva kada se ugreje,razbistri,dobije tirkiznu boju i počne da miriše na tek raspuklu lubenicu...Pitoma, mirna,jedva da teče...Oprašta greške kupačima, dečacima koji veslaju u gumenjaku Maestral, starom gospodinu koji je preplivava nekim čudnim "kraul" stilom (dok ga ne pokupi gliser).
Lepa je Sava, e sada, ništa nije savršeno...Osim Dunava...On je savršeno ozbiljna reka!
Između Save i Dunava svakako bih za pecanje izabrao Tisu...

broker975fx:
Isto pitanje ti je kao a sta rade ljudi u Knez Mihajlovoj kad je recimo na Kosutnjaku ili Avali mnogo prijatnije i lepse.

mmarkez:
Dobra dva odgovora
kojima ne mogu da oponiram ni sa jedne strane :)

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju